İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bilgisayar cırt cırt ötüyo

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben anlamadım bu sorunu bilgisayarı açtım 3rd party filan bişeyler dedi orda kaldı resetledim yine cırt cırt sesler geldi bu sefer boot device göster ya da resetle dedi entera bastım ve öyle açıldı xp. ama açıkken de yine cırt cırt sesler geliyo arada. nolmuş olabilir? ne ki bu? fikri olan var mı?

S

Sycho

Misafir
hard disk gidici tikir tikirt diye ses geliyorsa bilgilerini kurtar harddisk al yeni

S

SupRAdyN

Misafir
haar diski böl :D caarp :D topla işde yap bişiyle
işin şakası bi yana harddiskten gelen bi ses olmalı arkadasın dedigi gibi bilgileri kurtar.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ses aynı hani scannera bişey kyoarsın ya tararken bi ses çıkar aynı öyle bi ses. msn açıyorum o ses geliyo yine. gidici mi cidden? ama bunun garantisi filan vard? höf niye böyle olur ki?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
hemen başka hd al.ona xp ni kur.
diğerini yedek olarak kullan derim..

banada olmuştu ,önemsemedim ,board gitti .

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
haydaa ciddi misin mywedding? disk birleştiricisi yapıyorum şimdi formatlamayı denedin mi peki? bi işe yaramaz mı o?

S

SupRAdyN

Misafir
bileştirme ve format ölü sektör varsa bişey degişmez fazla kasmadan hemen bi hdd al xp kur işine bak derim

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garantisi varsa garantiye gönder. Kafa atıyor harddiskin. Arkadaşlarında dediği gibi çok önemli bir sorun. Birgün hiç göremeyebilirsin harddiski. Kesinlikle yedek al ve format at öyle gönder.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben ikiye bölmüştüm hddi bi yerde xp ve sims var öteki tarafta da dosyalarım var gerekli olan. o ilk bölüme atıcam di mi formatı? atıp kursam xpyi? gerçi bu softwareden çok harware sorunu diyosunuz heralde

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ikiye bölmüştüm hddi bi yerde xp ve sims var öteki tarafta da dosyalarım var gerekli olan. o ilk bölüme atıcam di mi formatı? atıp kursam xpyi? gerçi bu softwareden çok harware sorunu diyosunuz heralde

Format at dedim çünkü garantiye verdiğinde dosyalarını görmesinler diye. Kullanma o harddiski ve son yedeğini al gözden çıkar o harddiski. Ses gelen her hdd gibi oda bozulacaktır. Belki bugün belki 3 ay sonra ama bilemezsin. Kanser gibi birşey. Bad Sector oluştumu bulaşır heryere.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benimde buna benzer bi sorunum var genelde kasa'dan homurtu sesleri gibi ses geliyo

bu sabah okul'a giderken açtım kasa çok feci ötmeye başladı kafasına göre ötüyo arkadaşlar fan'ı temizle dediler temizledim şimdide fan'ı yağla fln diyolar pc 1 yılını doldurmadı bile napiim sizceee ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
o sesler bence normal bazan işlem yaparken hdd biraz kasıldığı zaman bu sesleri cıkarır bu actığın programın pc ni nekadar zorladığına kalmış bişey

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim eski makina var 99'da almıştım hala çalışıyor,onun kadar ses yapması mümkün değil,hard diski kedi tırıldar gibi ses yapıyor,ama yıllardır çalışır birşey olduğu yok nede olsa eski toprak ama yeniler öyle değil sen şimdiden önlem al bence...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim anlattığım gibi sorun yaşıyan varsa pci vakit kaybetmeden götürsün yoksa gerçekten çok daha büyük sorunlar çıkabiliyomuş. yeni hdd aldım sorun çözüldü. şimdi yine bu konuyla ilgili olduğu için mail hesaplarımı regeditten .reg olarak alıp kaydetmiştim ama şimdi yeni sisteme o hespaları açamıyorum bununla ilgili bilgisi olan var mı?

aooksar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdd den geldıgıne emınsen hdd nı degıstır acil olarak.. o hata bad sector hatası felan degıl. hdd ıcındekı dıskler aynı eksen etrafında standart donmek zorundalar eger donmesını saglayan milde kucuk bır asagı yukarı hareket olmussa hdd diskleri cart dıye cizilir. senın hdd de sanırım problem dıskın donmesınde... her an cızılme tehlıkesı var..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5