İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bilgisayarımda otomatik reklamlar çıkıyor????

H

hedefturan

Misafir
Arkadaşlar bugunden beri küçük kutuckta bilyoner, arkadaşlık sitesi reklamları gibi reklamlar çıkmaya başladı. Bunu engelleme yolu yokmudur?

Ayrıca alexa toolbar vardı kayboldu, siteye ulaşamadığında aptalca bir serach bölümü çıkıyor...

Bundan nasıl kurtulabilirim?

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı dert bende de olmuştu.Fakat çözümü kolay :)
Önce Spy bot'la tarayalım. http://kujoe.com/freeware/spybotsd14.exe adresinden programı indir.Kurulumu yaptıktan sonra güncellemek zorundaın.Güncellemede bitince tarama yaptır ve çıkanları sildir.
Sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Eğer hala çıkıyorsaki büyük ihtimal çıkarlar.
http://downloads.pcworld.com/pub/new/privacy___security/anti_spyware_tools/aawsepersonal.exe Ad-aware programını da indirelim bunun da güncellemesini yaptıktan sonra full tarama yaptır ve çıkanları sildir.

Biraz zamanını alacaktır fakat beklemelisin.
Ben bu şekilde temizledim.Temizlik işlemin bitince yeniden başlatmayı unutma.
Kolay gelsin

H

hedefturan

Misafir
Bende NOD32 ve AVAST var bunları9n arasından nasıl girdi anlamadım. Bu programlarla temizlenmezmi

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende NOD32 ve AVAST var bunları9n arasından nasıl girdi anlamadım. Bu programlarla temizlenmezmi
Seni elindekiler anti-virüs bunlar ise reklam.Virüs programları bulamaz.
Dediğim programları dene çözersin.Programlar bedava ve kulanımı oldukça kolay zaten.
Birde nod32+avast bilgisayarını kasmıyor mu?
Nod32+kaspersky kullanmanı tavsiye ederim.Fakat biraz ayarlama yapmalısınki bilgisayarını kasmasın:)

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spyware doctor
tek geçiyorum
diğerleriyle silemedim
1 gün içinde 8 saat uraştırdı
download.com da çekmediğim software kalmamıştı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5