İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bilişim Sektöründe İş Bulmak

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Arkadaşlar ben uzun süredir webmasterlik, programlama, sunucu hosting işleri gibi genellikle internet ağırlıklı işlerle uğraştım. Ama birgün bi işletmede (bilişimle aşırı ilgisi var yada yok) iş bulmaya kalktığımda orda bana web sitesi yapabiliyormuyum diye sormayacaklardır. Örn daha çok en temelinden office programlarının bilip bilmediğim sorulur heralde. Peki sizce iyi bir işletmede iş bulurken, bunca yıllık bilgisayar deneyiminize güvenip birkaç özelliğinizi dile getirirken, neler söylemeliyiz? Sizce bilgisayar ile ilgili 1000lerce konudan bilmenin, prof.u olmanın, alışkanlığı olmanın faydala getireceği konular neler? Şimdiye kadar maddi açıdan geliri olacak konulara yöneldim. Ama birgün işe girdiğimde bunların hiçbirini aramayacakları kesin. Bu yüzden nelere ağırlık vermeliyim bundan sonra onları düşünüyorum.

Öneriler lütfen :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Analitik dusunce, surec modelleyebilme kabiliyeti
Duzgun Turkce okuma, yazma, konusma
Duzgun Ingilizce okuma, yazma, konusma
Ortak olmasi gerekenler, geri kalan teknik detaylar yonelecegine alana bagli.

Satis, is gelistirme, pazarlama icin urunler hakkinda ust duzey bilgi, nasil gelistirilebilecegine ve gelisimlerin uygulanabilecegine dair vizyon onemlidir. Bir de tecrube. Is ortaminda olmasina gerek yok, kendin bireysel olarak giristigin profesyonel tecrubelerin de etkin olabilir, kisacasi en son mezun oldugun okuldan sonra neler yaptin, kendinde ne ilerleme yaratabildin, bunlar onemli.

Yoksa excel, access bilmek cok onemli degil. Onlar hizla ogreniliyor zaten

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı absurt iş ilanlarıda görebilme imkanın var ek olarak mesala ;
Sigara içmeyen
25 yaşını geçmemiş
Askerlik görevini bitirmiş
+
3,4 alanda mutlaka uzman olmanı beklerler :cool:

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende kullanıyorum ama bir işveren sıgara içmeyen eleman istemesi bence en doğal hakkı

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kesinlikle, ozellikle kucuk acik ofislerde birilerinin icmesi, icmeyen insanlari rahatsiz edebiliyor, kaldi ki kapali alanlarda sigara icilmemesi gerekir zaten.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sigara konusunda haklısınız, ben sadece isteklerin coklugundan dolayı bir absurtluk oldunu betimlemek istedim :cool:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5