İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

biliyorlar mı?

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
07-18 yaş arası öğrenci arkadaşlar .com dan ayrı net org biz tk gen.tr web.tr name.tr gibi alan adlarını biliyorlar mı yoksa akıllarına ne geliyorsa sonuna .com mu ekliyorlar?

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.Com domain'i akılda daha çok kalıyor. Genellikle sallamasyon bir siteye girdiklerinde, sonlarına com yazarlar..
Şahsen çok kez şahit oldum :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
07-12 arası com, net, com.tr bunları biliyor. 12++ da ilgisine göre .org , gen.tr filan öğrenmeye başlıyor..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yaş farkı olmaksızın yüzeysel internet kullanıcılarının hepsi .com ve .com.tr yi biliyor.
Yeni başlayanlar ve 35 yaş üstü kullanıcılar mynet e bile google.com.tr de mynet yazıp aratarak giriyor (özellikle devlet dairesindeki çalışanlar, ayrıca bu grup kullanıcılarda mouse hakimiyeti çok zayıf birkaç senedir pc kullandıkları halde)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim gözlemlediğin yeni internet kullanıcılarının hangi site olursa olsun google dan aratarak girdikleri.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hep o Reklam Yüzünden...

Vakıfbank Com.Tr TUŞ...

Aslında .Net Bir Site Açalım.. Para Toplayıp Reklam Verelim Bir Kanalda..
.Net Domainler de iş Yapsın Biraz ...

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vize notum otomasyona yalnış girilmiş gittim hoca ile konuştum kağıtlara baktı düzeltmek için okulun sitesine giricektiki ben site adresini yazmasını beklerken kadın www.google.com yazdı sonra BEYKENT yazdı siteyi buldu ve girdi ki böle olaylara çok rastlıyorum insanlar site adresi yazmaya üşeniyor direk google ı kullanıyor :)

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vize notum otomasyona yalnış girilmiş gittim hoca ile konuştum kağıtlara baktı düzeltmek için okulun sitesine giricektiki ben site adresini yazmasını beklerken kadın www.google.com yazdı sonra BEYKENT yazdı siteyi buldu ve girdi ki böle olaylara çok rastlıyorum insanlar site adresi yazmaya üşeniyor direk google ı kullanıyor :)

Google'a daha önce girildiği için adres çubuğuna go yazınca direk altta google çıkar ve yön tuşlarından alt tuşuna bastıktan sonra enter a tıklayınca google a girilmiş olur ve beykent yazıp enter tuşuna basmak ne bileyim beykenk.edu.tr yazmaktan daha kolay gelebilir insanlara. Düşünsene . nın klavyede nerde olduğunu bilmene gerek yok... :)

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya inanır mısınız, kafada olan bazi sitelerime googledan giriyorum. yada galatasaray.com a gireceğim. google a galatasaray yazıyorum öyle giriyorum. explorerimde ve firefoxumda da giriş sayfam google. herşeyimiz google. etrafımız google. google adsenseden para kazanıyoruz. google searchten user sağlıyoruz. google mail den mailimizi kontrol ediyoruz. google talktan sohbetimizi ediyoruz. bu adamlar ne yaptı da böyle oldu bilmiyorum ama artık herşey tek ellerinde..

Sen neymiş be Google?

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
.com.tr yaygındı bir zaman, şimdilerde .com popüler daha cok bilinen gibi geliyor cevremdekilerin giriş çıkışlarını aklıma getirdiğimde. google'a mynet.com yazip mynete giren tanıdıklarımda mevcut :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5