İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bilteksis

Ping

iyinet
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
arkadaşlar bilteksisin durum ne siteyi kapatmışlar bazı sitelerdeki sabit reklamlar felan kalkmış aldıgım sunucunun günü bitmesine ragmen hala aktif başıma bela olur mu ?

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Karşılıksız yararlanmaya girer ve suçtur. sana tavsiyem sitenin yedeğini biran önce al ve yeni bir sunucuya yükle ve devam et.

MyKaBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilteksis nerede arkadaşlar kendisine özel pm attım hala cevap gelmedi...

benim siteme girmiyor domaini başka yere transfer etmek istiyorum..

ayıptır günahtır.

T

themaniac

Misafir
arkadaslar bilteksis bitmis benim duydugum kadariyla. Bilteksis'in sunucularini vs aldigi sirkete odemelerini yapmamislar. sonra suspend olmus herseyi. ardindan da rica etmisler odemelerini yapacaklarini taahhut etmisler ve en son R10'da sanirim yazmisti Bilteksis'in sunucu aldigi sirketin sahibi. Borclarini odemedikleri icin yollarini ayirmislar. yani malesef ortada kaldiniz arkadaslar cok uzgunum. Ve siteniz aciksa hemen yedek alin. Eger 2haftalik deneme host isinizi gorecekse yardimci olabilirim.

MyKaBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin yedeği var fakat domaini nasıl transfer edeceğim adamlara ulaşamıyorum ki

ayıp çok ayıp.! bu dünyanın öbür dünyasıda var.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
arkadaslar bilteksis bitmis benim duydugum kadariyla. Bilteksis'in sunucularini vs aldigi sirkete odemelerini yapmamislar. sonra suspend olmus herseyi. ardindan da rica etmisler odemelerini yapacaklarini taahhut etmisler ve en son R10'da sanirim yazmisti Bilteksis'in sunucu aldigi sirketin sahibi. Borclarini odemedikleri icin yollarini ayirmislar. yani malesef ortada kaldiniz arkadaslar cok uzgunum. Ve siteniz aciksa hemen yedek alin. Eger 2haftalik deneme host isinizi gorecekse yardimci olabilirim.

Domainde gitti hostda. Ders çıkardım 2,3 kuruş için gidip hostumu domainimi güvenilir olmayan yerlerden almayacağım...:eek:lmadı:

T

themaniac

Misafir
sitenin yedeği var fakat domaini nasıl transfer edeceğim adamlara ulaşamıyorum ki
ayıp çok ayıp.! bu dünyanın öbür dünyasıda var.

Valla domaini bilmemde host icin yardimci olurum.

Domainde gitti hostda. Ders çıkardım 2,3 kuruş için gidip hostumu domainimi güvenilir olmayan yerlerden almayacağım...:eek:lmadı:

oyle hocam. bilteksis'de hic resmi kurum varmiydi? resmi kurum sitelerini barindirmayan yerden host mu alinir????????????

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
awardspace.com bedava alan veriyor sızlanacağınıza biraz ingilizce öğrenin

FREE WEB HOSTING PLAN
€000 /mo
250 MB Disk Space
5 GB Traffic
1 Domain Hosting
3 Subdomains
1 MySQL(v.5) Database
100% NO ADS
PHP5 , Perl/CGI-BIN
FTP Access
1 Email, SMTP, Webmail, POP3
1 Email/Spam Filter

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
awardspace.com bedava alan veriyor sızlanacağınıza biraz ingilizce öğrenin

FREE WEB HOSTING PLAN
€000 /mo
250 MB Disk Space
5 GB Traffic
1 Domain Hosting
3 Subdomains
1 MySQL(v.5) Database
100% NO ADS
PHP5 , Perl/CGI-BIN
FTP Access
1 Email, SMTP, Webmail, POP3
1 Email/Spam Filter

Bedava hosting hizmetleri faydadan çok zarar getirir. Kesinlikle güvenmeyiniz. Yahoo bile Geocities'i kapatmıştı.

T

themaniac

Misafir
Bedava hosting hizmetleri faydadan çok zarar getirir. Kesinlikle güvenmeyiniz. Yahoo bile Geocities'i kapatmıştı.

harbiden hee Geocities de ayri birseydi. cokta tutulmustu hocam ona ragmen adam kapatma hakkini sakli tutuo. nede olsa bedava. isim yaptimi kapat bedavalari bitti gitti. bir tek mail'e bakar. bende toplarim binlerce ucretsiz kullaniciyi. 3gun icinde hostlariniz kapatilacaktir artik bedava hosting hizmeti vermiyoruz. 3gun sonra hostingleriniz askiya alinacaktir. 5000 site olsa bunun ancak 500'u hemen tasir sitesini. 4500'u kalir askida. siteye de giremeyince bayilirlar parayi her birinden 20$ bile alsan 9000$. Allah bereket versin :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bedavahosting.net bendeydi bi ara. Ben sistem kurdum üzerine. Hatta sıfırdan kodlama yaptırdım. İyide bütçe ayırmıştım. Üstelik reklamsız hizmet veriyordum. Amacım sadece bedavahosting.net'e olan girişlerdeki reklamlardan kazanmaktı.

Aman ne kazanmak.

Önce Türkiye lokasyon sunuculara inanılmaz ötesi saldırılar geldi. Server sağlayıcısı al sitelerini git buradan dedi. Sunucuyu ABD'ye taşıdık iki üç gün kapalı kaldı. Bilgilendirme yaptım. Aman Allahım sen misin siteleri kapatan. Adam sanki para vermiş gibi küfür kıyamet. Hepsi öyle. Bide basit sorular için ticket sistemi kurmuştum. Adamlar her gün ticket açıyorlar. Tatminkar cevap vermeyince de siz ne biçim iş yapıyorsunuz v.s. 200 hesap varsa günlük 500 ticket gelmeye başlamıştı. Outlook kurulumumu yapın, wordpress kurun siteme. Böyle emrivaki sorularda vardı.

P*rn site kuran mı ararsın, m@rez mi ararsın. İçeriğide takip etmek zor. Adam çizgi film domaini için kayıt yaptırıyor, Network abuse'den bana mail geliyor içerikte ağır p--rn var diye. Bi giriyorum ohooo çizgi film sitesi aşmış olayı.

ABD'deki şirkette kovdu en sonunda. Sunucuyu oradan oraya taşımaktan beter oldum. Çünkü hizmeti düzgün kullananların sayısı %10'u geçmiyor.

Arka planda hizmeti yürütenin ben olduğumu kimse bilmiyor. Hizmetin arkasında kim var kim yok bilen yok. Kapatıp gitsem kimse bir şey diyemez. Ben insanlık namına herkese tek tek mail attım, kapatıyoruz sebepler bunlar diye. Nasıl kapatırsın kardeşimler, akıllı ollar falanlar filanlar.

İster inanın ister inanmayın 4 bin dolar param gitti bu işe. Gelirimde 300 dolardı.

Kimse bana demesin reklamsız free host veriyoruz diye. Mümkünatı yok. Eğer adam senin sitenin tepesine kocaman reklamını çakmıyorsa veya seni reklam yapmak zorunda bırakmıyorsa bil ki o adam kötü niyetlidir. Ya sitelerdeki dbleri çalacaktır, yada içinde mutlaka bir şerefsizlik vardır. Çünkü bu için bedava bir şekilde yürütülmesi mümkün değil.

Konuyla alakasız oldu ama bilgi olarak dip not geçmiş olduk.

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bedava diye bir olay ancak hayal ürünüdür. Biz firmalar buradan ne kadar uyarsak da halen daha sizler bir whcms alan bir tema yaptıran etraftan topladıkları 2 3 çoçukla holding havası estiren , 3, 5 ay sunucu ucretini odeyebilecek sermayeye sahip kişilerden hizmet alıyorsunuz.

Bir başlık görüyorsunuz limitler yüksek fiat 3, 5 tl senelik satanlar mevcut hemde tr lokasyon sağladıklarını idda ediyorlar, sitelerindeki %99 uptime ve para iade garantisi logoları ve olmayan firmalarının sözleşmelerine kadar herşeyleri vardır sitelerinde, sizlerde bir güzel hizmet aldıgınızı sanarsınız.Sonra bir kaç ay ödeme yaparak sunucuları doldururlar sonra gider fazla gelir az oldugu için içeri borçlanırlar ve hazin sonuç gelir ya devir ederler yada kaçarlar ben bu tür firmalara sadece kısa mesafe koşucusu derim.Her yükün altına girilmeyecegini bilmelidirler.

yukarıda sabit konu var hosting alırken nelere dikkat ederim kısmını hanginiz okudunuz , iş başa gelmeden tecrube edilmiyor demek ki.

Kim ne derse desin hosting sektörü gibi oynak bir sektörde hizmet alacaksınız +5 yılı geçen kurumsal firmaları ayırın sonra müşteri görüşleri uptime destek ve fiat politikasına gore uygun olanı seçin.

Sonra sarı çizmeli mehmet ağa devir etmiş , batmış gibi forumlardan kara haberleri almazsınız.

MyKaBuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla konu başka yerlere gidiyor da

bilteksis forumda yönetici galiba özel pm attım cevap yok

kendisinin anasına bacısına ne kadar saydırdığımı bilse zaten neyse

..........

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5