Binance, Güney Afrikada Bazı Hizmetlerini Kısıtladı!

webekka

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
23 Şubat 2014
Mesajlar
129
Reaction score
0
Avustralya’dan sonra Binance, Güney Afrika ‘daki türev ürünlerini iptal etti. Binance artık Güney Afrika ‘daki kullanıcılarına vadeli işlem, opsiyon, marj veya kaldıraçlı token ihzmetleri sunmayacak.

Binance Ülkelerdeki Uyumluluk Sorunu İçin Çalışıyor
Cuma günü yapılan bir duyuruda borsa, Güney Afrikalı müşterilerin artık “yerel düzenlemelere uymak için” kripto türev ticareti ürünlerine erişemeyeceklerini doğruladı. Kısıtlı ürünler arasında marj ticareti, kaldıraçlı tokenler, vadeli işlemler, Bitcoin ve Ethereum gibi çeşitli kripto para birimlerine dayalı opsiyon sözleşmeleri yer alıyor. Borsa, Güney Afrikalı müşterilere ticaret pozisyonlarını kapatmaları için sadece 90 gün verdi. 6 Ocak 2022’den sonra, türev hesaplarda kalan tüm açık pozisyonlar otomatik olarak kapatılacağını açıkladı.

Duyuru, Güney Afrika’nın Mali Sektör Davranış Otoritesi’nin (FSCA) Binance Group’a karşı Eylül ayı uyarısını takip ediyor. Düzenleyici açıklamada, Binance’in ülkede hizmet sunmaya yetkili olmadığını söylediler. Kısıtlamanın yalnızca türev ürünler için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var; Güney Afrikalı kullanıcılar, spot ticaret gibi diğer hizmetlere erişmeye devam edebilecekler. Bu, Binance’in belirli bir ülkedeki tekliflerini ilk kez kısıtlayışı değil. Geçen ay, borsa Avustralya’daki türevleri de iptal etti . Ayrıca Singapur ve Malezya’daki işlemlerin çoğunu durdurmuştu.

Bu arada borsa, küresel uyumluluk gereksinimlerini güçlendirmek için çaba sarf ediyor. Düzenleyicilere uymak için atılan adımlar arasında kaldıraç alım satım limitlerinin 20 kata düşürülmesi, tüm ürün tekliflerinin değerlendirilmesi, tüm kullanıcılar için KYC doğrulamasının getirilmesi ve merkezi olmayan genel merkezinin kaldırılması yer alıyor.

Kaynak: https://www.koindeks.com/binance-guney-afrikada-bazi-hizmetlerini-kisitladi/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst