İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir dolandırıcı daha

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında uzun zaman olmuştu ama dolandırıldığım dün kesinleşti ve gönderdiğim son maile cevap gelmemesi üzerine bu dolandırıcıyı burada yazmaya karar verdim. Fazla bir miktar değil ama ders çıkarılacak bir olay olduğunu düşünüyorum.

Email olarak [email protected] u kullanıyorlar.
msn adresi [email protected] du.
Daha sonra kendilerini uygunhost.com olarak tanıttılar

2 aydan fazla bir süre önce bu dolandırıcıyla sattığı bir domaini almak için temasa geçmiştim. Anlaşmıştık. Parayı (34,5 ytl) kendi bankamdan(Yapı Kredi) onların bankasındaki(İş Bankası) hesaba EFT yaptım. Paranın gelmediğini iddia ettiler.

Sonra kendi bankama danıştım, paranın ulaşmış olması gerektiğini, ulaşmazsa en fazla 40 gün içinde hesabıma geri döneceğini, direk hesabıma dönmese bile geçici hesapta beklemeye alınnacağı ve bu esnada bankadan telefon veya posta yoluyla bana ihbar gönderileceğini söylediler.

Gönderdiğim emaillerin cevabında benim kendilerini oyalaladığımı, paranın kendilerine ulaşmadığını söylediler. Ve 15.04.2005 tarihindeki son maillerinde şunlar yazılıydı:

Yaptığınız ödeme her ne kadar 30-40 ve 1 milyon $ olsa bile bu gibi suçlamalarla bizi kınamanıza hakkınız yoktur.

Sitemiz uygunhost.com üzerinde yayın yapmaktad ve ********.com için yaptıgın başvuru hala geçerliliğini korumaktadır . Hafta milyarlık giriş çıkışı olan bir banka hesabı için söyledikleriniz sırıtmaktadır. Sizin göndermiş olmanızla ulaşmaması imkansızdır.

Ben de uğraşmak istemedim miktar fazla büyük olmadığı için, bıraktım.

Dün Yapı Kredi'ye tekrar gittim, EFT yi internetten yaptığım için bana resmi dekont çıkardılar. Sonra bankamın müşteri hizmetlerini aradım. O tarihte yaptğım EFT nin EFT sorgu numarasını verdiler gerekli olabilir diye. Sonra İş Bankası'na gittim. Durumu anlattım, dekontu verdim. Karşı tarafın hesap hareketlerini birlikte inceledik. (Sağolsunlar bu imkanı vedikleri için.) Ve gördük ki 06.04.2005 tarihinde 34,5 YTL gelmiş gözüküyor. Hatta o tarih içinde 2 işlem gözüküyordu: +34,5 YTL ve yanında benim EFT açıklamam; altında da 30 YTL lik bir eksilme.
Kendi gözlerimle gördüm.

Sonra son kez email gönderdim. O tarihteki hesap ekstesini tekrar incelemelerini, haklı olduğumu göreceklerini söyledim. Miktarın geri gönderilmesini talep ettim.

24 saati geçti hala cevap gelmedi artık buraya yazmaya karar verdim.

Ben bu kadar paranin pesinde değilim, bu miktar icin uğraşmam da. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz, bunun bedelini eninde sonunda öderler.

Siz siz olun herkese güvenmeyin, dikkatli olun.

A

altar

Misafir
bu para ulaşmadı olayıda son derece popüler oldu bu bir kaç aydır.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cepwap uygunhost.com denen çocugu ben taniyorum pm'den mesaj atarsan bilgi verebilirim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5