İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir dolandırılma hikayesi

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar kişyle görüşmüştük bir tanıtım sitesi yapılacağını söyledi bende asp.net ile yapabileceğimi söyledim...

Bana pazar gününe yetişmesi gerektiğini söyledi...Bu benim webdeki ilk işimdi... O yüzden hevesle özene bezene gece gündüz uğraştım siteyi c.tesi bitirdim...Kişiden kapora istedim daha iş bitmedi dedi.. İlk önce bakıp test etmem lazım dedi.. Bende dosyaları bunun hostuna upload ettim çünkü benim hostum yoktu... Eee adama verdik şu eksik bu eksik dedi onları hallettik.. Sonra bana bide tasarım yıktı onu düzelltim adam ortada yok...

Ne msn e giriyor ne maillere cevap veriyor ne pmlere... İnsanın ilk işinde böyle birisine denk gelmesi ne kadar moral bozucu anlatamam..İnanın günde 2-3 saat uykuyla durdum adamın isteklerini yerine getirdim ama adam ortalarda yok... Ve aynı şekilde bir kaç kişiye daha böyle yapmış...

kod yazmaktan veya tasarım ile uğraşmaktan gözleri sulananlar çok iyi anlıyorlardır beni...

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yaw biraz akıllı olsaydın ya keşke. Böyle adam tonla var bu piyasada. Öncelikle bir hoastun olsun. Orda denettir adama programı. Gerçekten üzücü bir durum :( Bende bu aralar bir script üzerinde uğraşıyorum. Ve 3 gündür akşam 6 dan sabah 6 ya kadar uğraşıyorum. Emeğin değerini iyi bilirim... :(

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnis yapiyorsun mesajini editle bence pm attigim mesajlari tekrar oku ondan sonra karar ver ... Bosver iyi ile de kotu ile de iyi ol ... Cikar bir gun bir yerden ...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tesekkur ederim editlemen icin de bari basligi da degistirseydin yine kisiye ithafda bulunmus oldun :) isim verme bosver hazir sabahin koruyken fazla kimse okumadan onuda editle istersen okursa kendi oldugunu anlar zaten ...

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğin gibi Allahında bulsun... Allah verir ona cezasını..

ama konu başlığını editleyemiyorum.. Editleyebilen olursa Bir dolandırılma hikayesi diye değiştirirse sevinirm...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Editleyebiliyorsun sanirim neden belirtmen gerekiyor. Cunku mutlaka yazmaniz gerekli tarzinda bir ifade kullanmislar. Silemiyorsun ama degistirebiliyorsun ...

mural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Böyle insanlar piyasada çok fazla. Bundan sonraki işlerinde daha dikkatli ol. Bir gün emeğinin karşılığını alacağına inanıyorum..

F

F1R4T

Misafir
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, ilk işinde sana tecrübe olması iyi olmuş. Yaşayarak öğrenilen şeylerden daha güzel ders çıkarılır. Eğer bu tarz müşterilere göstermek için host gerekirse bana ulaşabilirsin. Sanıyorum ki diğer programcı arkadaşlarda yardımcı olurlar. Diyeceğim , senin dilinden konuşabilecek birilerini bul. Gerçekten geçmiş olsun, moralini bozma boşver. Hergün neler oluyor şu memlekette.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
varolaksoy,

O arkadaş bana da geldi. PHP yazacaktım fakat hazırda ortağımın yazdığı çok kaliteli bir ASP işi satmayı önerdim. Bana en fazla 100 milyon verebileceğini söyledi. Tabii ki anlaşma olmadı. Profesyonellikten uzak, sağlam ayakkabı olmadığını anladığım ve sanırım yaşı da küçük biri. Her zaman kapora al.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5