İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Formu İki Yada Daha Fazla Sql'a Gönderip Eklemek ?

S

SempatiX

Misafir
merhaBa arkadaşLar myNet giBi bir sitem kurmaKK istiyoruMm... bütüNN böLümlere girMek iÇin iLk öNce maiL aLmak gereKeceKk... taBiki maiLi aLdımı bir kuLLanıcı saDece maiL dB sine deiLde örNegin ; arkadaşLık, itiraFf, iLan giBi böLümLerede üYe oLucak... buNun iÇin bir kaÇç dB ye birdenN gönderMe yapması gereKK cüNkü scriptLer farkLı ve biR dB deNn okutaMıyoruZz... yeNiden kodLamaKk gereKK oNun iÇinn... buNdaNN doLayı bir kaçÇ db Ye göNdermesi daHa koLay oLur düŞüncesindeyiMm ve buNu nasıL yapabiLiriZz bir biLgisi oLan var Mı ?

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlamadımki :) biraz daha detaylı anlatabilirsen yardımcı olmayı denerim.
mynet kullanmıyorum iç belkide ondan anlamadım

S

SempatiX

Misafir
şöyLe diyeyiM arkadaşıMM.. meseLa seNN beNim siteMden maiL aLıyorsuN dogaL oLarak saNa bir hesaP açıLıyor maiL iÇin dB ye kayıt ediLiyor degiLmi .. beNimde demeKK istedigiMM seN beNden maiL aLdıgıNda heMm maiL adresiNn aktif oLsun heMm itiraf hemM arkadaşLık heMde iLan böLümüne üye oLmuş oL... şiMdi anlatabildiMmi ? yaNe saDece maiL aLıyorsuNn ve tüMm böLümLere o maiLin üyeLiğiyLe giriyoersuNn.. doLayısıyLa maiL aLdıgıNda biR kaÇÇ dB ye yazmasını istiyoruMM biLgiLeriNn... uMarıM yeterince açıK oLmuştuRr..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail alanların maile kayıt olurken uye id numaralarını ve kullanıcı adı şifrelerini genel başka bir tabloyada kayıt ederek kullanıcı kontrolünü ordan yaptırabilirsin.
diğerbilgileride mail tablosundan işine yaradıkça çek :)

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya soru tuhaf benim cevap daha tuhaf oldu :D

mysql_select_db("dababaseadı");

olarak istedin zaman farklı database bağlantısı kurabilirsin yoksa cevap böyle bişeymi :)

S

SempatiX

Misafir
öyLede biR dB ye kayıTT yaptırMıyoruMM... örnekK vereyiMm iKi Db vaRR..
birisi diyeLimki sempatix_mail
dieri sempatix_itiraf
bir ideri ise sempatix_ilan

kiŞi maiLe üYe oLdugu zamaNN iLan ve itiraF db LeriNdede biRR kuLlanıcı hesaBı oLuştursuNn

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WhiteKey' Alıntı:
ya soru tuhaf benim cevap daha tuhaf oldu :D

mysql_select_db("dababaseadı");

olarak istedin zaman farklı database bağlantısı kurabilirsin yoksa cevap böyle bişeymi :)

cevabın bu zaten o dediğin gibiyse ;)

mysql_select_db("sempatix_mail");

kayıt işlemleri

// diğer db ye bağlanıyorux
mysql_select_db("sempatix_itiraf");
ondaki kayıt işlemleri

S

SempatiX

Misafir
bunLarı aLt aLta sıraLasak oLur Mu ? yane db leri alt aLta hangiLerine yazacaKsa sıraLıyaLım.. biRde su soruN var hePsinde ayNı oLmuyor :( dB duruMu.. birinde user iSe biriNde uye dierinde kullanici giBi.. tabLoLar..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onlarıda insert into ile kayıt girerken ayarlıcaksın işte normal bi sql komutu bu olayı abartma bu kadar
$sql="insert into mail (adi,soyadi) values('$adi','$soyadi')";
// kayıtlar falan

$sql2="insert into dostluk (birinciisim,ikinciisim) values('$adi','$soyadi')";
// kayıtlar falan

neyse böyle bişeyler işte :)

S

SempatiX

Misafir
oKK kardeşŞ saoL ;) bir hafTa içinde bismiLlah deriZz işaLlah bu İşe ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5