İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir forum 2 domain nasil olur?

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar forum sitem ampec tarafindan TÜRKIYE kullanicilarina yasaklandi. Eski domain ile 25 bin sayfa indexli durumda simdi ben bir info domain daha ehledim panelden yani su an avrupadan her iki domainden tr den ise sadece info dan giris mümkün. Acaba bu sekilde iki domain birden olmasi googlede yeni domainin indexlenmesine engel olurmu? Yaklasik 10 gün gecti yeni domain kaydini yapali su an sadece 2 sayfa indexlenmis bu durumda ne önerirsiniz?

Selamlar.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bence eski domaini (htaccess desteği varsa çok iyi) 301 durum kodu ile tamamen taşınmış göster, hitler vs. yavaş yavaş eski hale gelecektir..

Kod:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?eskisite\.com [NC] 
RewriteRule ^(.*)$ [URL]http://www.yenisite.com/$1[/URL] [R=301,L]

bu htaccess kodu ile örneğin
www.eskisite.com/sayfa1.html girdiğinde www.yenisite.com/sayfa1.html adresine gider ve arama motorları taşındığı sinyalini alır.

htaccess desteği yoksa meta refresh ile yönlendirme yaparsın

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Su an htaccess kullanamiyorum malesef sanirim serverde mod_rewrite destegi acik degil.

Diyelimki bunu kullanabiliyorum, acaba mevcut indexli sayfalara tiklandiginda tr den banli bile olsalar daha oraya yönlenmeden yeni sayfayami yönlenecekler ?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
hayır. trden giremezler. ama eski sitede googledan ne geliyorsa yavaş yavaş bu domainle değişir. yani mesela "bilmem ne" diye aratıp 3. sırada çıkan sitenin yerine yeni siten yerleşir..

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bu islemi yapmasakta yine indexlenme olmazmi?

Yani bir yerde diyorumki bir sitenin 10 bin hiti var ise kisi o siteye 10 domain ekleyip hitlerini katlayamazmi? Gerci benim derdim bununla degil bu mantigi sundan soruyorum google böyle bir seyi düsünüp ayni sitenin cift indexletmesini engelleyebilirmi. Eger öyle bir durum varsa eski com domaini silip tek domainden yürütmek daha mantikli gibi.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
301 yaparsan eski domaini indexlemeyi keser zaten.

301 durum kodu, "site artık taşınmıştır buraya uğramayın, ben ne isem o odur" demek. fazla fazla site yaparsan elbette ki kopya içerikten banlanır yeni domain.

kaybedeceğin bişey var mı sence ? madem ki tr den giriş yok. googledan gelseler ne gelmeseler ne yani ? dediğim şekilde yeni domainin ana dizinindeki htaccess dosyana onu eklersen sorun çıkmayacaktır..

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Server sirketine mail attim .htacess konusunu halledebilirsem dediklerini uygulucam yardimlar icin tesekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5