İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir iki sorum var

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Benim sizler gibi tecrübeli arkadaşlara bir iki sorum olacaktı.
sanırım ki sandbox oldum yada neden oldum bilmiyorum ama bundan nasıl kurtulabiliceğimi bilen varsa yardım edebilirmi acaba ne yapmam lazım?
günlük 40.ooo kişi gelirken bugun 1.ooo-3000 kişi geliyor.

içeriğim dizi bölümleri ve videolar genellikle ve google da yukarı çıkmak için keyword kasıp boş içeriksiz yazılar yazıyordum.Sürekli seni şikayet edicez spamcılık yapıyorsun demişlerdi.Sanırım istedikleri oldu.Şuan neredeyse hiçbir arama sonucunda ilk sırada yada ilk sayfada çıkamıyorum :( gelen ziyaretçilerde başka sitelerden geliyor. Bu durumdan kurtulma ihtimalim varmıdır hangi yolları izleyerek kurtulabilirim ?Gerçekten yardım ve yöntemlerinize çok ihtiyacım var.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sandbox çok defa tartışıldı. Benimde oyun sitelerinden biri 10 bin civarından 1000 altına düşünce sandbox la birlikte kapadım parka çektim. SİTEADI.COM - SİTEADI aramasında ilk sırada çıkamaz oldu site - hitler altüst - oyun sözcüğünde 3.sayfadan kayboluş vs...

Belirtiler - hitler düşüyor - yüksek hit sağlayan anahtar sözcüklerde gerilere düşüş kayboluş ve SİTEADI ve bazen SİTEADI.com aramasında gerileme kayboluş.

Ne yapmak lazım - tavsiyeler - kalitesiz içeriksiz link deposu sitelerdeki linkleri elden geldiğince kaldırmak. Kaliteli içerikli google için değerli sitelerden link almak mümkünse page rank değeri yüksek olanlardan. Aşırı tekrarlanan TITLE veya İÇERİK TEKRARLARInı düzeltmeye çalış.

Ve beklemek - kesin çözüm olduğunu sanmıyorum bu konuda - spam sitelerden meşhur olanları biliyoruz onlar bile sandbox a düşmezken bu konuda kesin doğrular var demek zor.

Kolay gelsin.

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteadı.com gibi aramalarda ilk sırada eskiden beri hit aldığım bir kaç aramada ilk 3 de fakat en son yazılanları sıralamada görmem mümkün değil dün bu saatlerde online ziyaretçi 700 iken bugun 50 :( tam bir yıllık bir site ama fazla tekrarlanan kelimeler yüzünden oldu sanırsam ve onları temizlemem neredeyse imkansız 1000 tane felan var o şekilde.

tinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet donjuan seni aramalarda göremeyince şaşırdım ne oldu buna dedim :D

ama şöyle bir gerçek varki biraz abartmıştın ;)

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nazar deydi valla insanın gözü aç olmasın ne yalan solim google dan çok iyi geliyodu kısmet bu kadarmış :)

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya işin ilginci dün saat 1 den beri bu şekildeydi şimdi bakıyorum ilginç ama düzeldi biraz dün aramalarda çıkmayan sayfalar bugun birinci sırada çıkıyor :S google benle kafa buluyor

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani bi günlük mü sandbox oldum ben :S hiç bişe anlayamadım.
Evet blogspot altyapısı kullanıyorum.Sizinde başınıza geldi mi böyle bir olay?

tinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
donjuan senin durum enteresan oldu. ama baktım şimdi toparlamışsın yine. bölümleri yazmaya başla :D

donjuanyasin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla ben şoktayım :S olanlara anlam veremiyorum ki artık keyword kasmadan aynı yazıyı 3 5 kere yollamadan yola devam edicem :) akıllandım artık sanırım google kulağımı çekti birazcık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5