İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir İnsan Bukadar Şerefsiz Olabilir !

I

i.s.a.q

Misafir
Hayatımda ne yalan söyleyeyim dolandırılmışlığım yoktur.Yaptığım işlerde hep dikkatli olmaya çalıştım.

Ancak Dün Ve Bugün Başıma inanılmaz birşey geldi.

Ve Yemin ediyorum İnanılmaz derecede Yıkıldım.

Dün bir sunucuma firewall kurmak istedim ve msn den güvenebılecegım insanlardan yardım almak istedim.

Msn Listemde By PeNtA([email protected]) Tolga adındaki arkadaş dün yardım edebileceğini sunucuya firewall kurabileceğini söyledi.Saf bir anıma denk geldi ve onun yardım edebileceğini düşündüm.Ve Bahsettiğim sunucunun kul ve pas 'larını verdim.Akşama doğru güncellemeleri filan yaptığını firewallı kurduğunu söyledi.Bende kendisine teşekkür ettim.

Şifreyi değiştirmedim yarın değişirim dedim ve bugün Oldu.

Bugün gelip bana büyük bir dosya upload etmesi gerektiğini sunucunu kullanabilirmiyim şeklinde sordu.Bende dün yaptığı (iYİLİĞİ) düşünerekten kısa süreli bu talebini okeyledim.

Ve aradan yaklaşık 2 saat geçti.Sunucuya girdiğimde ne göreyim.

Adam VHOSTS KLASORUNU Yani Sunucuda Bulunan tüm domainlerin Dosyalarının bulunduğu ana klasörü rarlamış Ve Servage.net Quality Web Hosting sitesine Upload ediyor.

İnanılmaz Derecede Yıkıldım.

Ve Böyle bir şerefsize İnandığım güvendiğim için Hayatımda İlk kez sunucu şifremi birisine verdiğim için Kendimi Dövesim Geldi.

Böyle şerefsiz insanlarla asla işiniz Olmasın.

Ha birileri diyecektir ama sende haksızsın remote şifresi verilirmi.Ancak İnsanların iYİ yanlarını suistimal edip bunları çıkarcılık olarak kullanmak Karaktersizlik ve şerefsizliktir

Saygılar.

MSN KONUŞMASI
[12:58:57] bybaphomet@h: slm
[12:59:04] .finiş: slm
[12:59:42] bybaphomet@h: tmm senin sunucuyu bi iş
[12:59:45] bybaphomet@h: için kullanabilirmiyim
[12:59:53] bybaphomet@h: biyerden bişey çekip
[12:59:54] bybaphomet@h: ftpye atıcam
[13:00:12] bybaphomet@h: yarında internet cafeden indircem
[13:00:12] bybaphomet@h: ?
[13:00:22] bybaphomet@h: 10ytl vereyim sana
[13:00:25] bybaphomet@h: bu iş için olurmu
[13:00:29] .finiş: hayır
[13:00:34] .finiş: para ıstemıyorum
[13:00:35] .finiş: nekadar surer
[13:00:40] bybaphomet@h: biter bugun
[13:00:42] bybaphomet@h: saoalsın
[13:00:42] .finiş: tek bır dosyamı yoksa dosyalarmı
[13:00:48] bybaphomet@h: tek dosyayı rarladım
[13:01:03] .finiş: oke

SUNUCUDA İŞLEM SIRASINDAKİ PRİNT SCREEN

serefsiz.GIF

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu kadar degil daha fazlasi da olabilir, insan oglunun sinirlari hicbir zaman belli degildir, acele karar verme. Icten gelen bir sey bu, bir cok arkadasin serverine girip ciktim, gerek yardim icin gerek musteri olduklari icin, hangi domainler var diye acip bakmak bile aklima gelmedi, garip geliyor boyle duyunca.

T

trgup

Misafir
geçmiş olsun

ticarret de babana bile güvenmicen

bu adam gibi şerefsizler senin hep insan lara bakmanda bi çekimserlik duygusu yaratıyorlar.
bende yarattıkları gibi

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçekten ayıp etmiş yeri geldiğince bizden de yardım isteyenler oluyor ama ben şimdiye kadar böyle bir şeyi ne yaptım ne de yapmayı aklımdan geçirdim.Hatta bana bunu yapmak isteyene bile yapmamıştım...

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Az demissiniz aslında böylesi kişileri taksim meydanında iple sallandiracaksin top edeceksin geçmis olsun

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir insanın iyiliğini bu kadar suistimal edebilir yani olsun hergez bu arkadas gibi haysiyetsiz çıkmayabilir...

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnsanlar internette gerçek yüzlerini meydana çıkarıyorlar . Normal hayatta yapamıyacağı işleri (korkudan) burada adsl kablosu nasıl olsa uzun diye yapmaya kalkıyorlar . İstediğin kadar gidip bul manevi zarar ver , bu gibi insanlar hiçbir zaman bitmeyecek . Nasıl ki hayatta kimseye güvenmeyipte özel şifre yada bilgilerini vermemen gerekiyorsa , internettede vermemen gerekiyor . En azından verdiğin insanın yerini yurdunu bilmelisin reelden arkadaşın olmalıki gidip karşısına geçebilmelisin . Ha neden insanlar dürüst değil ? Ne zaman tam bir toplum olarak dürüst oldukki ülke olarak . Japon olmak isterdim üzülerek söylesemde bunu ..

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şifre özeldir, kimseden ne şifre isteyin ne bir başkasına şifre verin. en basit ve değersiz birşeyin bile şifresi kişiye özeldir.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu adam benim msn listemdede var, 1-2 konuşmamız olmuştu ve iş yapmak istediğini söylüyordu. Okuduğum iyi oldu msnden derhal silerim, sana da geçmiş olsun diyorum bizi uyardığın için teşekkür ediyorum.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eğer içinde ii bişeler varsa vhost klasorunu bende alabilirmiyim :p

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
internet = şizofren yaratma makinesi

Bence internet insanoğluna yararı kadar, zararları da oldukça fazla olan birşeydir. İnsanların karakterlerini ( bir çoğunun) ikilemiştir... Yani dogal hayata bakış ve sanal aleme bakış olarak iki farklı karakterde olabiliyorlar... Burada domain bilgilerini çalan arkadaşta, bu örneğimize dahil olabilir... Şizofrenternet diyorum ben bu tiplere...

İyi günler...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu adam sanırsam bu forumdan, çünkü msn listemde gördüm kendisini bilen birisi varsa afişe edebilir mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5