İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir konuda fikir alışverişi

N

!ndream

Misafir
Merhabalar ben alican Ediz'den nick bilgisini başlığı açmak için aldım o değilim. Bir konuda fikir danışmak istiyorum. Dün çok büyük bir şans eseri bir domain aldım. Domain "silkway.com" yani türkçesi baharat yolu. Bu kelimeyi ayrı yazarak aradığımızda 11milyon sonuç çıkıyor google da. Domain 1996 kayıtlı ve silkway-airlines ve silkwayhk.com adında 2 tane havayolu şirketi hizmet vermekte. Sizce bu domain 50bin dolar ve üzeri bir fiyat edermi? Domain senin üstüne gibi şeyler yazmayın domain i dün aldığım için dns bilgileri hala oturmadı domain benim üstüme şu anda. Düşüncesini belirten herkese şimdiden teşekkürler.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sedo ve diğer park sistemlerine girerek fiyat biçebilirsin, iyi teklifler gelirse karar verirsin. 50 bin dolar edeceğini sanmıyorum ama sen bunu kendin artırabilirsin. Fiyatı artırmak senin elinde, çeşitli şekillerde kullanabilirsin ve onları domaini almaya yöneltebilirsin. Telif hakkı varsa zaten kısa sürede domaini senden alabilirler.

G

Geveze.at

Misafir
O sirket isterse senden 50.000$ tazminat teklif edebilir. Nedeni ise TM li bir kelimeyi üzerine almak ve kötüye kullanmaktan.

G

Geveze.at

Misafir
Domain konusunda yenisin sanirim. Bu yolda ögrenecegin daha cok sey var. Ama inan bana kac tane domainim var sayisini bilmiyorum. Öyle uydurma .be domainleri degil. Senelerdir Sedo ile calisirim. Sayisiz domain sattim. Zamanla sende TM nin tam nedemek oldugunu ögrenirsin.
Firmalar icin kendi isimleri disinda kullanilmayan domainler kötüye kullanilmis oluyor.
Sen sadece o firmaya domaini farkli bir amac icin kullanmak istedigini talep edersin. Izin verirlerse ok. Izin vermezlerse senden domaini ya transfer etmelerini yada onlara yönlendirmelerini talep ederler.
Ayrica silkway.com u inceliyorum. Bu bir travel firmasina ait. Nasil oluyorda halen aktif anlamis degilim. Dns ler oturmadi ise serverleri halen acik.
50.000$ lik hayallere bende domain piyasina ilk girdigim zaman dalardim. Ama bunun icin cok calisman lazim.
Uzun lafin kisasi bu domain TM olmasa bile 2.000$ dan yukari zor satarsin

N

!ndream

Misafir
Domain piyasasında da web piyasasında da yeni değilim. Aklında soru işaretleri var herhalde. Domaini kötüye kullanmak demek kötü birşey yapmak demek. Ben site kurmiyacağım sadece satacağım. Site kuradığım bir domaini nasıl kötüye kullanabilirim sence? Neyse ben toyum sen gosu saol yardımın için domain master.

N

!ndream

Misafir
Bu arada sen domain piyasasına yeni girdiğinde ben site sahibiydim böle çocukça şeyler yazarsan tartışma çıkar doğal olarak. İlk girdiğinde 50bin dolar hayali varmış. 40bin hiti olan siten varmı? Heyt be canım benim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5