İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir mail ve cevabı. Şikayetçi olma zamanı.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Bu konuda Türkiyedeki bir çok reklamdan rahatsızlık duymaya başladık. Bir çok adsense yayıncısı forumlarda ve adsense ile bilgiler paylaşılan yerlerde reklamlarda cep telefonu, melodi, sevk, saks, sevk ürünleri, yasal olmayan mp3 indirme gibi sitelere yer verilmesinden yakınıyor. Ayrıca İslam dini mensuplarının yoğun olduğu kesimlerde İsa'yı niçin seçmeli? İsa bize neler sunabilir gibi internet reklamlarının yayınlanması web sitesi sahiplerinin kullanıcılar tarafından fikir sahibi olmalarına yol açıyor. Neden sitenizde hıristiyan reklamları yayınlıyorsunuz gibi ilginç mailler alıyoruz.

2005 yılından bu yana Google adsense kullanıyoruz. Cep telefonu, melodi, sevks, saks ürünleri, mp3 download, rus kızları, azgın bayanlar gibi saçma ve yasadışı reklamların yayınmlanması, ayrıca bu reklamların web site sahiplerine gelir getirmemesi gerçekten adsense yayıncılarını kötü yönde etkiliyorlar.

Bu kelimeleri süzemiyorsanız en azından fiyatlarının daha pahalı olmasını sağlamanız gerekiyor. Çünkü adsense yayıncıları en azından gelir konusunda tatmin olabilirler.

Bir çok paylaşım sitesinde Google adsensenin artık eskisi gibi sağlıklı, kontrollü ve temiz çalışmadığını tartışıyor. Bir adsense kullanıcısı olarak bu tür haberleri okumak beni üzüyor.

Bu tür reklamları yayınlamak istemediğimizde bunları önleyebileceğimiz bir filtre hazırlamayı düşünmüyor musunuz? Ya da url engelleme ile 200 site sınırını kaldırsanız belkide kelime süzgeci kullanmamıza olanak sağlasanız nasıl olur?

Sitelerimizde asdasdasd şeklinde reklamlar bile çıkıyor. İlgili reklam örneklerini ekran görüntüsü olarak kayıt ettim ve ekte size sunuyorum.

Ayrıca şikayetçi olduğumuz reklamlardan sadece birkaç örnek;

Bayan İstek Arttırıcı
Yüzlerce Ürün Seçeneğimiz Arasından Seçim Yapın Sürpriz Hediye Kazanın!

Yatak Arkadaşı Arayanlar
sevks İsteyenler Burada Herşey sevks Diyenler

Rus Bayan ile Arkadaşlık
Evlilik? Arkadaşlık? Tanışmak? Binlerce Rus Bayan Sizi Bekliyor!

Tanrı'ya nasıl ulaşılır?
Tanrı'dan af bulmak ve O'nunla yeni bir ilişkiye girmek nasıl mümkündür

Penis büyütme
Küçük mü geliyor aletiniz?

sevksHastası Bayanlar
Burada Sizi Bekliyor Onbinlerce Üye Aradığın İçeride

Mp3 Indir
3-D, saksy and Cool Screen Savers. My New Startup. Indir Bedava.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

Resimleri ekte görebilirsiniz.

gadsbd4.jpg

adsmk7.jpg

Google adsense tarafından gönderilen yanıt

Merhaba,

Gördüğünüz Google AdWords reklamlarıyla ilgili e-postanız için teşekkür ederiz.

Bu tür reklamların içerik ağımızda yayınlanmasına izin vermemekteyiz. Bu reklamların URL adreslerini bize bildirdiğiniz takdirde AdWords ekibinden bize gönderdiğiniz bilgilere bakmalarını isteyebiliriz. Böylece söz konusu reklamları inceleyip AdWords politikalarının ihlali durumunda kaldırabilirler.

Endişelerinizi aktarmak üzere zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. AdWords ağının kalite düzeyini korumamıza yardımcı oldunuz.

Google AdSense programını geliştirmek için sürekli çalışmaktayız, lütfen bu tür reklamları gördüğünüz zaman bize bildirmeye devam edin.

Diğer sorularınız için AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilir ( http://groups.google.com/group/adsense-help-tr?utm_source=txft ), AdSense Blog’unu (http://adsense-tr.blogspot.com?utm_source=txft/) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

-------------------

Evet arkadaşlar yukarıda okuduğumuz gibi google adsense bu tür reklamların yayınlanmaması için elinden geleni yapıyormuş :) Neyse bizde onlara yardımcı olmak adına rahatsız olduğumuz reklamları sürekli [email protected] adresine postalayalım.

Lütfen bu konuya biraz vaktimizi ayırıp google'a mail yollayalım, birlikte kazançarımız artacak ve bu tür problemlerin önüne geçmekte adımlar atacağız.

İyi forumlar dilerim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adwordsu kullanmıyorum ama bir şeyde aklıma takılmadı değil.Bu yukarıda saydığın;

Bayan İstek Arttırıcı
Yüzlerce Ürün Seçeneğimiz Arasından Seçim Yapın Sürpriz Hediye Kazanın!

Yatak Arkadaşı Arayanlar
sevks İsteyenler Burada Herşey sevks Diyenler

Rus Bayan ile Arkadaşlık
Evlilik? Arkadaşlık? Tanışmak? Binlerce Rus Bayan Sizi Bekliyor!

Tanrı'ya nasıl ulaşılır?
Tanrı'dan af bulmak ve O'nunla yeni bir ilişkiye girmek nasıl mümkündür

Penis büyütme
Küçük mü geliyor aletiniz?

sevksHastası Bayanlar
Burada Sizi Bekliyor Onbinlerce Üye Aradığın İçeride

Mp3 Indir
3-D, saksy and Cool Screen Savers. My New Startup. Indir Bedava.

reklamlardan hepsi yasakmı ? Yani bu tür reklam verilemezmi ? Yoksa az kazandırıyor diyemi şikayet etmeliyiz ?

F

foryou

Misafir
Adwordsu kullanmıyorum ama bir şeyde aklıma takılmadı değil.Bu yukarıda saydığın;

reklamlardan hepsi yasakmı ? Yani bu tür reklam verilemezmi ? Yoksa az kazandırıyor diyemi şikayet etmeliyiz ?

nasıl absürt içerikli siteye adsense koymak yasaksa adwords a da absürt reklam vermek yasak adwords ta reklamlar anlık yayınlandığı için bu reklamlar incelenmiyor şikayet etmek gerekir.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
absürt olanları yasaklasınlar istiyorum bu normal gibi geliyor bana. Fakat mp indirme yasalsa ya da Bayan istek arttırıcı gibi reklamlar doğal ise bunları bilemem. Ama ben kendi sitemde yayınlamak istemiyorum. Bu yüzden ya 200 sınırını kaldırsınlar ya da kelime filtreleme seçeneği sunsunlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5