İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir PC 2 Monitör 2 Farklı görüntü

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir pcye bağlı 2 mönitörde farklı görüntüyü nasıl gösteririz...

virtual desktop gibi bişeyler aklıma geldi de googleda bişey bulamadım..

nasıl olur? ya da kısacası olur mu?

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bununla ilgili ayrı bir donanım vardı. bir pc ve 4 ayrı windows diye düşünebilirsin. tabi işletim sistemini arttırabiliyorsun (sanırım 20 ye kadar). Ancak istediğin şey tam olarak ekrandaki bir görüntüyü yanındaki ekrana çekip orda kullanmak istiyorsan Görüntü Özellikleri > Ayarlar > Masa üstünü bir ekrana genişlet seçeneğine bir gözatabilirsin.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bununla ilgili ayrı bir donanım vardı. bir pc ve 4 ayrı windows diye düşünebilirsin. tabi işletim sistemini arttırabiliyorsun (sanırım 20 ye kadar). Ancak istediğin şey tam olarak ekrandaki bir görüntüyü yanındaki ekrana çekip orda kullanmak istiyorsan Görüntü Özellikleri > Ayarlar > Masa üstünü bir ekrana genişlet seçeneğine bir gözatabilirsin.

hmm.. çok sağol denicem dükkana gittiğim zaman..
valla legalpara bayinde maçlar başladıktan sonra bi şey yapamıyodum :D

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla baktım ööle bi seçenek göremedim.. tam olarak nerde o seçenek..

edit: buldum ikincil monitörde ama seçip uygula/tamam dediğimde işaret kalkıyo..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
doğru anlamışmıyım bilmiyorum kendimden örnek veriyim :)
bende işim gereği dual monitör kullanıyorum. grafik prg ler bir monitörde açık msn, web siteleri vs. diğer monitörde açık. Mesela photshopta çalışırkende istediğim zaman resimlerin bir bölümünü 1. monitorde çalışma alanımıda 2. monitörde kontrol ediyorum. Sende bu tarz bişi yapıacaksanki başka bişi yapacağınıda sanmıyoum :)...
Bunun için ek bir swich alman kafidir. Ancak biri lcd diğeri analogsa buna gerek yok zaten kartın araksında çıkış var...Yada birini dijitl çıkış yapacaksanda onun için çıkış var vs.vs. Ancak 2 monitörde analogsa bir swich alman gerekli. Gerisini zaten ekran kartı yazılımın yapıyor extra bir yazılıma ihtiyacın yok ;)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
doğru anlamışmıyım bilmiyorum kendimden örnek veriyim :)
bende işim gereği dual monitör kullanıyorum. grafik prg ler bir monitörde açık msn, web siteleri vs. diğer monitörde açık. Mesela photshopta çalışırkende istediğim zaman resimlerin bir bölümünü 1. monitorde çalışma alanımıda 2. monitörde kontrol ediyorum. Sende bu tarz bişi yapıacaksanki başka bişi yapacağınıda sanmıyoum :)...
Bunun için ek bir swich alman kafidir. Ancak biri lcd diğeri analogsa buna gerek yok zaten kartın araksında çıkış var...Yada birini dijitl çıkış yapacaksanda onun için çıkış var vs.vs. Ancak 2 monitörde analogsa bir swich alman gerekli. Gerisini zaten ekran kartı yazılımın yapıyor extra bir yazılıma ihtiyacın yok ;)

Ekran kartının yazılımına bile gerek yok, bu özellik WinXp ile beraber geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5