İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BİR PUT KIRICI OLARAK SHOW TV JÜRİ ÜYESİ ORAY EGİN’İN PORTRESİ

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Neden bu kadar tepki alıyor Oray biliyor musunuz?

Çok basit: Yanlış konuşuyor zannedilip doğru söylediği için…

Peki Fuat Güner’in jüri üyeliği niye beğeniliyor hiç düşündünüz mü?

Çok basit: Doğru söylüyor zannedilip aslında attığı için.…

Fuat ağzını doldura doldura diyor ki: “Türk Televizyonlarının, televizyon yönetimlerinin Türk halkını sadece eğlendirmek değil eğitmek, geliştirmek v.s gibi görevleri de vardır”

Yoktur efendim böyle bir görev. Atıyor…

Bankaların, Türk halkını eğitmek gibi bir görevi nasıl yoksa, Türk Çimento sanayinin nasıl ki Türk halkını geliştirmek gibi bir görevi yoksa, Türk eğlence kanallarının da böyle bir görevi yoktur. Türk özel TV’lerinin bu konudaki işlevi ıspanağın içindeki demirden daha fazla değildir.

Türkiye Özal ile birlikte komünizmden kurtulmuş ve televizyonların Türk halkını eğitmek misyonunu, bu iş için vergilerimizden beslenen TRT’ye bırakmıştır. Fuat Güner eğitim istiyorsa ilgili kanallara, açık öğretim yayını yapan kanallara yönelmelidir.

Oray Eğin’in “Devlet sanatçılığı” konusundaki tutumu da doğrudur. Böyle saçma sapan bir şey olmaz. Devletin sanatçısı mı olurmuş demokrasilerde?

Fuat Güner’e kötü bir haberimiz var:

Oray Eğin bundan böyle yeni Türkiye’de gençlerin sesi olarak tüm bu yarışmaların jürisinde yer bulacaktır. Fuat Güner’in ismi ise “Oray Eğin ile kim kavga eder? O nu da jüriye alalım” sorusuyla akla gelecektir.

Genel algının aksine “Tez” Oray Eğin’dir. Fuat Güner sadece kendini 100 büyük Türk düşünürü arasında zanneden bir “Anti-Tezdir”

Hoş geldin Oray Eğin mediokrate ile mücadele cemaatinin azınlık dünyasına.

Doğru yoldasın…
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=20317&cat=110&dt=2007/04/16

Yuh artık diyorum. Başkada birşey demiyorum.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sanırım haberturk editörlerinden birinin kaleme aldığı bir yazı. Altında imza yok.

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence oray eğin cokta yanlış bir insan değil, gözüktüğü kadarıyla. Fakat reyting malzemesi olmaya göz yumuyor, bu da medya maymunu haline gelmesini sağlıyor :) Bakalım daha neler göreceğiz..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ne kadar kırıcı yıkıcı eleştiriler. pigeon senin verdiğin adreste yazılana da kesinlikle katılmıyorum. gazete okuyan özellikle de köşe yazıları okuyan gençlerin sayısı fazla diğil ayşe armanı bi şekilde sima olarka tanıyıp belki bir iki yerde denk gelip de yazısını okumuş sonradan unutmuş gitmiş insanlar o yarışmada yazıldığının aksine o kadını biraz da olsa tanıdı ve ve sempati duydu. hiç bi araştırma yapmadan insanlarla konuşmadan böyle kendi fikrini çoğu insanın kolayca ulaşabileceği yerlerde yayınlayanları kınıyorum ben asıl. oraya gelince oray gayet iyi donanımlı ve başarılı bi çocuk söyledikleri yanlış diğil ve bence doğru şeyler yapıyo ama insanlar alışmış - yüzüne gül arkasından konuş - sesini çıkartma düzene uy - durumlarına. orayın tek eleştirilebilicek yanı bazı özel şeyleri anlatma huyunun olması. tamam insanlara kişisel hakaretlerde bulunmadığını savunuyo fakat kişilerin yaşadıkları özel şeyleri de açıklamak yakışmıyo. şenay düdekin de yaptığı gibi. bişeylerin doğru olduğunu düşünse bile insan bunu anlatabilecek bi eğitim kültür ve vizyona sahipse o şekilde anlatmalı. fuat güner de gayet önemli bi müzisyen yazılanlara hiç katılmıyorum. insanları karalamak yaşadıkları onca şeye verdikelri onca emeklere bi anda çizik atmak ne kadar kolay hale geldi inanamıyorum buna ve çok üzücü.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben bahsi geçen insanları bilmediğim için yaptığım araştırmamda linki buldum. başka bilmeyen varsa diye ekledim linki. yoksa beni enterese etmiyor yazılı hiçbir isim. tanımıyorum da.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kurunun yanında yaş da gitti. Oray Eğin, İnci Çayırlı'ya ağzını açabilmesi için daha 50 fırın ekmek yemesi gerekirdi.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeoncum seninle ilgili bişey yazmadım. konuyla ilgili de zaten ben genelde kişilerle tartışmaktan ziyade fikirlerle bakış açılarıyla tartışmak taraftarıyım. isimler gelir gider değişir. dün başkasıydı bugün oray yarın başka biri olur. medyanın tarafcı tutumları ve yıkıcı tutumları en büyük eleştiriyi hakediyo.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oray eğin orada oturan herkesten daha gerçek. daha samimi.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arto, Eyşan Özhim, Seda Sayan, Esra Ceyhan, Mehmet Ali Erbil gibi tiplere maruz kalmaktan iyidir.

Keşke herkes Oray Eğin kadar okumuş, doğru veya yanlış dinlemeye değer söyleyecek lafı olsa da o tip insanların arasından iyisini kötüsünü seçebilsek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5