İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir SEO Programından Beklediğiniz Önemli Özellik?

Bir SEO Programından Beklediğiniz Özellikler

• Blog Commenting

Kullanılan: 6 30.0%
  • Social Bookmarking

Kullanılan: 3 15.0%
  • Profile Oluşturucu

Kullanılan: 0 0.0%
  • Url Scraper

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dizin Kayıt

Kullanılan: 6 30.0%
  • Link Wheel

Kullanılan: 4 20.0%
  • Diğer

Kullanılan: 1 5.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gerard

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence anahtar kelimelerde mesela yabancı/Türk siteleri bulup, bu ayrımı yapıp daha sonra blog yada profil bırakabilen saglam bir program harika olurdu.

Social Bookmarking olayında oto konu gönderilse ve çoook falazla site de bu iş yapılsa iyi olur.

Link Wheel olayını ben sakıncalı bulluyorum,zamanla bu olayı birey atlatabilir diye düşünüyorum.

bunun yanında google plus'a da bir çözüm bulunmalı diye düşünüyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
tabikide profil oluşturucu (hem imzadan otomatik olarak anchor text ile link almalı hemde otomatik pinglemeli) ayrıca blog commenting özelliğide Comment Blaster programına benzerse süper olur.

Güzel öneri teşekkürler.

im using my fingers :p

i'd like to believe that :D

Social Bookmarking ve link wheel olması yeterli.

Teşekkürler.

Bence anahtar kelimelerde mesela yabancı/Türk siteleri bulup, bu ayrımı yapıp daha sonra blog yada profil bırakabilen saglam bir program harika olurdu.

Social Bookmarking olayında oto konu gönderilse ve çoook falazla site de bu iş yapılsa iyi olur.

Link Wheel olayını ben sakıncalı bulluyorum,zamanla bu olayı birey atlatabilir diye düşünüyorum.

bunun yanında google plus'a da bir çözüm bulunmalı diye düşünüyorum.

Yabancı Türk ayırımı yapabilmesi için kullanılan anahtar kelime Türkçe olmalı yada sitenin metasında TR belirtmesi gerekir. Yine de üzerinde düşünmeye değer. Öneriler için teşekkürler.

Php Master

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Allah Aşkına Türkçemizdeki Kelime Dağarcığımız

Blog Commenting Kelimesini Yazmaya Yetmiyormu?

Lütfen Arkadaşlar Dilinizi Kullanın

Biz Türk Milleti Neden Bi Adım Geri Geliyoruz?

Daha Blog Commenting Kelimesini Bile Türkçe Yazamıyoruz, Blog Yorumlayıcı Yazsak Amatör Görünecek Sanıyoruz Ama Yanılıyoruz

Saygılarımla

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11

Daha Blog Commenting Kelimesini Bile Türkçe Yazamıyoruz, Blog Yorumlayıcı Yazsak Amatör Görünecek Sanıyoruz Ama Yanılıyoruz

Saygılarımla

Sen neden nickinde Php ustası olmadın

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Blog Yorumlayıcı olmaz PHP Master Günlük Yorumlayıcı olur.
Web Günlüğü Yorumlayıcı da diyebiliriz.
Web Günlüğü Yorumlayıcı da olmadı şu olacak Dünya Çapında Ağ Günlüğü Yorumlayıcı.
Link Wheel = Bağlantı Çarkı
URL Scraper = Birörnek Kaynak Konumlayıcı Bulucu
Social Bookmarking = Toplumsal İşaretleme

Geri kalan herşey için MasterCard, ana kart yada uzman kart :)

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96

Saygılarımla

Bu şekilde düşünmenizi doğru buluyorum kesinlikle , ancak sektörde artık bu şekilde adlandırma olayı kalıplaşmış.

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Blog Yorumlayıcı olmaz PHP Master Günlük Yorumlayıcı olur.
Web Günlüğü Yorumlayıcı da diyebiliriz.
Web Günlüğü Yorumlayıcı da olmadı şu olacak Dünya Çapında Ağ Günlüğü Yorumlayıcı.
Link Wheel = Bağlantı Çarkı
URL Scraper = Birörnek Kaynak Konumlayıcı Bulucu
Social Bookmarking = Toplumsal İşaretleme

Geri kalan herşey için MasterCard, ana kart yada uzman kart :)

ben niye rep veremiyorum ya ? neyse bir alkış çakayim :alkış:

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
bazen o kadar link kasıyorum ki aradaki farkı anlayamıyorum! sorum şu ; nofollow linklerin sıralamada etkisi var mı ? "tecrübesi olanlardan alalım cevapları" :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
bazen o kadar link kasıyorum ki aradaki farkı anlayamıyorum! sorum şu ; nofollow linklerin sıralamada etkisi var mı ? "tecrübesi olanlardan alalım cevapları" :)

Aldığımız bu backlinklerde yani off-page SEO'da anahtar kelime sorgusunda sıralamayı etkileyen "anchor text" değil midir?

Google uzunca bir zaman "nofollow linkler kesinlikle anchor text aktarmaz" şeklinde bir açıklama yapmış olsa da, 2010 yılına kadar nofollow linklerden yarar sağlayanlar olarak bunun gerçek olmadığını biliyorduk.

Sonunda, Google tekrar açıklama yaptı ve bu konuda sistemde bir bug bulunduğunu, bu zamana kadar bu bug sayesinde anchor text aktarımı gerçekleştiğini belirtti. Ve bug'ın kapatıldığı söylendi. Devamındaki gelişmeleri takip etmek gerekir. Bazıları nofollow anchor textlerin geçerli olduğunu iddia etse de bunu test etmek için çok sayıda eşit koşullarda siteyi gözlem altında tutmak gerekir.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Eif hanım bir soru daha sormak istiyorum ; google son 2 gün itibari ile kafayı sıyırmış durumda aldığı alkolün etkisi tavan yapmış ve ne yaptığını bilmiyor!
önceleri bir sayfaya backlink aldığım zaman sayfam ilk sıralara asansör ile çıkardı ama bu gün o kadar kaliteli anında index pr'li backlink almama rağmen sayfam kanadı kırılmış bir kuş gibi gerilere doğru süzülüyor! uyguladığım taktik aynı her zamanki taktiği uyguluyorum ve durum bu...
Merak ettiğim konu : neler oluyor bu google'a Ayran içtik ayrımı düştük? yoksa öküz öldü ortaklık bozuldu mu ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eif hanım bir soru daha sormak istiyorum ; google son 2 gün itibari ile kafayı sıyırmış durumda aldığı alkolün etkisi tavan yapmış ve ne yaptığını bilmiyor!
önceleri bir sayfaya backlink aldığım zaman sayfam ilk sıralara asansör ile çıkardı ama bu gün o kadar kaliteli anında index pr'li backlink almama rağmen sayfam kanadı kırılmış bir kuş gibi gerilere doğru süzülüyor! uyguladığım taktik aynı her zamanki taktiği uyguluyorum ve durum bu...
Merak ettiğim konu : neler oluyor bu google'a Ayran içtik ayrımı düştük? yoksa öküz öldü ortaklık bozuldu mu ?

Sen geri gitmiyorsundur, rakiplerin de en az senin kadar çaba harcıyor olabilirler. Backlink sıralamada üstlere çıkmak için uygulanan taktiklerden sadece biri. Diğer faktörlere de önem vermen gerekir.

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
yok yaa ne mücadelesi ! çoğu forum sitesi onların sayfalarına bile backlinki bırakıp kaçtım :) 5. sayfadaydım şu an 35. bakalım neler olacak gelişmeleri canlı canlı anlatacağım :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ei submitter'a kelebek ekledin mi?
veya uğur böceği, dantel filan? :)

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Sen geri gitmiyorsundur, rakiplerin de en az senin kadar çaba harcıyor olabilirler. Backlink sıralamada üstlere çıkmak için uygulanan taktiklerden sadece biri. Diğer faktörlere de önem vermen gerekir.

tamam sorun çözüldü benim site tema'dan dolayı 13 ocak 2011 i gösteriyordu tüm içeriklerde temayı değiştirdim içeriği güncelledim hedeflediğim kelimede 1. sıradayım şu an...

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
tamam sorun çözüldü benim site tema'dan dolayı 13 ocak 2011 i gösteriyordu tüm içeriklerde temayı değiştirdim içeriği güncelledim hedeflediğim kelimede 1. sıradayım şu an...
yani 7 saat önce 35. sıradaydın şimdi 1.sayfa google dalgalanma diye buna derim :mad:

adapazarli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Proje ne durumda ?
Seo uzmanlarının yeni makalelerine baktığımızda blog ve profil backlinkin etkisini kaybettiğini belirtmekteler. Hatta yeni algoritma ile aynı keywordla yüzlerce profil backlink alan bir çok sitenin filtreye girdiği gözlenmekte. Yapacağınız programda öncelikli olarak imleme, dizinlere kayıt ve link whell hizmeti sunarsanız güzel olur.

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Proje ne durumda ?
Seo uzmanlarının yeni makalelerine baktığımızda blog ve profil backlinkin etkisini kaybettiğini belirtmekteler. Hatta yeni algoritma ile aynı keywordla yüzlerce profil backlink alan bir çok sitenin filtreye girdiği gözlenmekte. Yapacağınız programda öncelikli olarak imleme, dizinlere kayıt ve link whell hizmeti sunarsanız güzel olur.

20 farklı altsayfama 700 - 800 tane profil link kastım hitler uçtu :kahve: kim demiş etkisini kaybetmiş.. sosyal imleme işi kolay kayıt ol hellotxt ye ping.fm 'e ekle rss ni otomatik imletsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5