İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bir site 2. kez sandbox girdi

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bir site 2. kez sandbox girdi. Hayret bişi ya ne spam var nede başka bişi sapm yapan öne cıkmış biz sandbox girmişiz anlama veremiyorum bu işe daha önce girdi ve 9 ay öle kaldı ve 3 ay önce cıkmıştı şimdi tektar girmiş hayret bir şey yaa..

gercekten bu olayların suyu cıkmaya başladı google ne yaptıgı belli degil hak eden girmiyor hak etmeyen giriyor buna anlam veremedim

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimkide 3- 4 oldu en basta spamla yapmıslar sonra düzelttim ben ama 4 kez girdi ama yine cıktı :D

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google-bomb olabilir bu, benim yabancı içerikli bir sitemde de devamlı oluyor.tavsiyem yahoo&msn search üzerine de yoğunlaşın, google-bomb zamanlarında kıymeti anlaşılıyor.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
benim 3 haftalık domaini banladı hiç bir anlam veremiyorum :s

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Haklısın GOOGLE bazen yersiz yapıyor gibi bu işi - benimde bir site sandboxta - Dalgalanmalara alışmıştımda hitler 5000 den 1000 civarına düştü ve 1 haftadır öyle gidiyor. Sonu hayrolsun diyelim sitelerimizin...

gercekten bu olayların suyu cıkmaya başladı google ne yaptıgı belli degil hak eden girmiyor hak etmeyen giriyor buna anlam veremedim

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
senin gene 1000 beneim 5000 den 500 düştü ilk sandbox ta aynı 5000 geldimi hit sandbox girmişti

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar nasıl günde 3 kere sandboxa sokuyorsunuz siteleri? 1. dc de siten sandboxa düşmüştür, 2. dc de düşmemiştir, 3. dc de düşmüştür siz her girişinizde farklı bir dc sorgusuna girerseniz bir düşer bir kalkar görürsünüz...
Bunların çoğu sandbox değil bence, şu sıralar google' da güncellemeler falan çok zor oluyor biraz sabredin öyle sanıyorumki zararlı birşeyi olmayan sitelerin durumu 1-2 haftaya düzelir...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
permission aynı kaderi paylaşıyoruz yazdıkların birebir benim de başımda ayrıca pr de yüksek duruyor hala backlink de var az da olsa ama aramada çok gerilerde çıkıyor ve hit aynı oranda düşmüş durumda kaç aydır böyle bişey de bulamadım düzeltebilmek için öyle duruyor.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet çoğu değil - Çoğu dalgalanma - 1 günde sandboxa girilip çıkılmaz - Ama bizimkisi farklı durum :) çoğu hit getiren sözcüklerde çok arkalara düştük. sitemin uzantısı .COM ve 1 yılı geçti açılalı. SITEADI aramasından da cok gelirdi ama artık SITEADI aramasında 3. sıradayım... 2 - 3 adet spam site var önde. BUNLARI başka başlıklarda dile getirmiştim.
10 gündür sabrediyorum zaten gelişme yok.

Arkadaşlar nasıl günde 3 kere sandboxa sokuyorsunuz siteleri?
Bunların çoğu sandbox değil bence, şu sıralar google' da güncellemeler falan çok zor oluyor biraz sabredin öyle sanıyorumki zararlı birşeyi olmayan sitelerin durumu 1-2 haftaya düzelir...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Garibime giden olay eskiden dalgalanma oldumu sadece hit az düşer ve kelimlerden 1-2 sayfa veya sıra düşerdik şimdi siteniz bir anda googleden yok oluyor şimdi ise herşey eskiye döndü dün saat 7-8 gibi hit gelen ve içeriğimin keyword de kaybolmuştum resmen yok oldum sırlamalara bakatım 30. sayfaya kadar yoktum ve şimdi baktım site aynı sıralamaya geri dönmüş ya bu neden böle bişi anlamadım.

Bakalım akşama kadar sabır bugun yine normal işlerse yarın sabah baktıgımda duruyorsa dalgalanam dicem ama hiç dalgalanma gibi gelmiyor bu bunun altından bişiler cıkcak ama hadi hayırlısı.

Google ya gercekten bir güncelleme yapıyor yada haksız yere cogu kişiyi indiriyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5