İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir site googledan nasıl banlanır

emreyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar soru gayet açık bilgisi olan varsa paylaşsın!

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dışarıdan bir anda aşırı derecede link aldıysa ( deniyor ama bana mantıklı gelmiyor mesela büyük bir program yazılımcısı sitesinde yeni bir program yayınladığında veyahut versiyon yükselttiğinde binlerce siteden o siteye link verilebiliyor)

spam sayfalar üretirse...

içerik birebir copy/paste ise (istisna bazen banlamıyor)

aklıma gelenler şimdilik bunlar...

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haksiz olarak banlanirsa iletisime gecilerek ban yine acilir. Haksiz olarak banlanmasi da zor gibime geliyor.

Eger siteyle alakasiz doorwaypage yaparsa, spam yaparsa banlanma ihtimali olur ama cok zor sanirim.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar soru gayet açık bilgisi olan varsa paylaşsın!

Şu anda hatırlamıyorum ama banlanan siteleri olanların yazdığı mesajlar vardı geçmişte o tarz konular açıldı bir arama yapıp ilgili kişileri veya sitelerine ulaşabileceğinizi düşünüyorum.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok hocam direk ünlemle bana bulun getirin gibisinden bir mesaj atılmış arkadaş anlasın diye öyle yazdım...

anlar anlar rija ile burda ansiklopedilere sığmayan bilgilere ulaşabileceğini elbet anlar...

aslında bu tür sırf tek konular konuşulsa daha iyi olucak yani banlanma sandboz gibi konularda daha önce sorun yaşamış nelerden kaynaklandığını öğrenebilmiş arkadaşlar birer madde yapsa güzel kaynak olur...

aslında vaktim olursa forumda bu konuya değineyim, daha önceki konulardan sandbox ve gokıl ban muhabbetini bi toparlıyalım milletimizin halen bilgiye ihtiyacı var...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
dışarıdan bir anda aşırı derecede link aldıysa ( deniyor ama bana mantıklı gelmiyor mesela büyük bir program yazılımcısı sitesinde yeni bir program yayınladığında veyahut versiyon yükselttiğinde binlerce siteden o siteye link verilebiliyor)

spam sayfalar üretirse...

içerik birebir copy/paste ise (istisna bazen banlamıyor)

aklıma gelenler şimdilik bunlar...

bu link karşılıklıysa geçerli oluyor bu sandbox olayı.Siz bir directory sitesi yapdınız, 10.000 link var diye sizi banlamaz.Ama siz kalkıpda bir günde karşılıklı aşırı link değişimi yaparsanız, hile sayar.Unutmayınki bunu bot yapıyor, elle kontrol olmadığı için arada haksız banlanmalarda olabilir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5