İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir sorum var?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam benim sitede turku dinle yerinde bazi kisiler dinlemek istedigi sarkiyi tikladinda o sarki direkt windows media playerle acilmiyor ve karsina direkt download kutusu aciliyor bunu nasil engeleye bilirim? Benim istegim tikladi an dinlesin sarkiyi indirmesin.

Saygilarimla...

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim suan baska bir sorunum daha var dogrusu bu aksam basladi www.delikanlim.de yaziyorum gec aciliyor www.delikanlim.de/chat.htm yazincada anasayfa hemen yönleniyor bunun sorunu ne olabilir hostuma yazdim sorun yok diyor uc browserle denedik sorun yokmus bende ve deniyelerde var. Sizce sorun nedir ayrica hostumda degisik host aldimdan beri yani bana server verdiler ilk sefer siteye giren önce karsina resimler cikmiyor sayfayi yeniledikce gözukmeye basliyor bu sorunlari nasil hallede bilirim bilen bir zahmet cevaplasin...

H

HoBaa

Misafir
{{DELIKANLIM}}' Alıntı:
Selam benim sitede turku dinle yerinde bazi kisiler dinlemek istedigi sarkiyi tikladinda o sarki direkt windows media playerle acilmiyor ve karsina direkt download kutusu aciliyor bunu nasil engeleye bilirim? Benim istegim tikladi an dinlesin sarkiyi indirmesin.

Saygilarimla...

Kullandığınız Media Player Kodlarıylada Alakalı Olabilir.Örnek lınk gorebılırsek daha iyi olurdu.

ayrıca sayfanız gayet hızlı açılıyor.problem oldugunu düşünmüyorum. http://www.delikanlim.de/chat.htm sayfasıda acılıyor su an.herhangı bı yonlendırme yok.

Bu arada Şu an chat sayfasında radyoda Şebnem ferah - Burası Muştur çalıyo güzel :D

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Su gec acilma ve ana sayfaya yönlenmeyi halletim bir kod yanlisimiydi neydi bilmiyorum bu aksam degisik yaptim yerleri duzeltim oldu :)

Diger sorunum su sarki tikladinda ya indiriyor yada dinleniyor soze örnek kod gösterim...

<div align="right"> <P dir=ltr style="MARGIN-RIGHT: 0px" align=center><EM><FONT face="Times New Roman" #991731 size=5><STRONG>   </STRONG></FONT><A href="turku/Abidin - Turku Gozlum WwW.DeLiKaNLiM.NeT.wma"><FONT face="Times New Roman" color=#991731 size=5><STRONG> Abidin - Turku Gozlum </STRONG></FONT></A><FONT face="Times New Roman" color=#991731 size=5> </FONT></EM></P>

soyturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sitelere bakmadım ama mantıken cevap vericem eğer dosyalarının uzantıları. .mpg .mp3 .wma .wmv gibi ise bunun explorer direk download linki olarak alır.

senin yapman gereken

<ASX version = "3.0">
<ENTRY>
<Ref href = "http://www.siteadresin.com/asdasd.mpg" />
</ENTRY>
</ASX>

kodunda gerekli yere şarkının uzantısını yazmak
Bu şekilde şarkın sadece bir ASX dosyası olur. ve bunu blgisayarına indiren adam. eğer işini bilmiosa. sadece Media player veya winamptan dinler. ve şarkı senin sitende kalır şarkıyı sitenden çekmemiş olur. buda bandwith inin yükselmemesini sağlar.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Butun sarkilarim wma senin hasettin kod ilk sefer duyuyorum neye yariyor sarkilari nasil ona hazirlarim? Bu wma icin download edilmemek icin bir care yokmu yani?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam benim su sitede ana sayfada sorun haledemedim bazi zamanda oluyor site bazen gec aciliyor ve o an www.delikanlim.de/chat.htm yazdigimda direnk ana sayfaya yönleniyor. Acaba sitede cok inframe var diyemi cunku inframe olan yerler hep gec aciliyor? Sorun nerde nasil bula bilirim acaba bide bizahmet bana su 404 yönlendirme kodu vere bilirmisiniz?

MuZikCalaR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şarkılarının indirilmemesini istiyorsan id kontrolu yaptır.
bir dbye butun parçaları kaydet daha sonra da gelen id numarasına göre adresi mediaplayera yuklet ;) bu sayede indirme değilde direk çalmaya başlayacaktır.

bir diğer hususta; yine bu bolume bir konu daha açmıştın. adres görünmesin diye. id kontroluyle bunu da engeleyebilirsin.

kolay gelsin.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su diger bilgiler icin tsk ederim tam anlayamadim ama ilerde insallah biseyler yaparim tsk. Bu ikinci son yazdigim sorunu cözulurse cok sevinirim sitem bazen sorun yasiyor ana sayfasi yani...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5