İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir sorun var

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kontrol panelinden index.htm uzantısını otamatik almasını ekle sisteme o zaman olur yada index.html yap uzantısını büyük ihtimal panelde eklidir html uzantı o zaman düzelir

B

besturk.net

Misafir
tşk ederim..
evet dostum uzantısını html yapınca oluyor. Fakat html olmaması lazım htm yi görmesi lazım başlangıç olarak. Kontrol panelkinden ayarla demişsin tam olarak nerede yazabilirmisin ?

B

besturk.net

Misafir
Arkadaşlar bilen yokmu nereden ayarlıyabileceğimi ?? ssh erişimimde var eğer oradan olyuorsa

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
besturk.net' Alıntı:
tşk ederim..
evet dostum uzantısını html yapınca oluyor. Fakat html olmaması lazım htm yi görmesi lazım başlangıç olarak. Kontrol panelkinden ayarla demişsin tam olarak nerede yazabilirmisin ?
Neden index.htm olması gerekiyor anlamadım. Hadi baska sayfalardan index.htm ye link var diyelim.
Bunun icin Bir tane index.htm bir tanede index.html olsun. Dosyalar aynı olsun. iLk sayfaya girildiginde index.html acılsın. Sonrasında sagdan soldan yada alt sayfalardan gelenler index.htm ye gelirler nasıl olsa.

I

idealsohbet.com

Misafir
muhtemelen panelden ana dizin olarak tanımlanmıyor index.htm dosyası.. ama index.html uzantısı ile "htm" arasında ne gibi bir fark var da böyle yapmak istemiyorsun ? istersen olayı söyle de cözebilirsin.. bi index.html dosyası olustur icine $u kodları at

<!--
function redirect()
{
window.location = "http://www.besturk.net/index.htm "
}

setTimeout("redirect();", 1000)
//-->

</SCRIPT>

anlık yönlendirme yapsın :) baska da cözüm bilemicigim..
saygılarımla

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
htaccess dosyasına şu satırı ekle bakalım olacak mı :confused:
Kod:
DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.php3

olur olur merak etme :p

mp3arsivi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kusura bakma geç cevap veriyorum plesk te nasıl bilmiyorumda host firmana bi sor onlar bilir nereden ekleneceğini çözüm bulursun panelden

B

besturk.net

Misafir
yoktur' Alıntı:
htaccess dosyasına şu satırı ekle bakalım olacak mı :confused:
Kod:
DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.php3

olur olur merak etme :p
Kardeş biliyon sen bu işi yaaa...
Doğru söze ne hacet ;)
Çok saol

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5