İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

bir update problemi

dreamdesigner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hazırladıgın bır sıstemde update problemı yasıyorum sistem asp+mysql uzerınde calısmaktadır ve sayfa kodları asadadır. bu hatann neden kaynaklandıgını konusunda yardımlarınızı beklıyorum.

Kod:
<%

id=request("id" ) 

tarih=Request.Form("tarih")
basliktr=Request.Form("basliktr")
iceriktr=Request.Form("iceriktr")
basliken=Request.Form("basliken")
iceriken=Request.Form("iceriken")

If tarih="" or basliktr="" or basliken="" or iceriktr="" or iceriken="" Then 
Response.Write "Formda eksik bilgi biraktiniz.<br><br>" 
Response.Write "Geri dönüp kontrol ederek tekrar deneyiniz.<br><br>" 
Response.Write "<a href=javascript:history.back()>Geri dönmek için tiklayiniz.</a>" 
Else 

Set guncelle = conn.execute("UPDATE haberler SET tarih='"&tarih&"' , basliktr='"&basliktr&"' , basliken='"&basliken&"' , iceriktr='"&iceriktr&"' , iceriken='"&iceriken&"'' WHERE id=" &id ) 

conn.execute(strSQL)

Response.Redirect "haber.asp?id=" &id&"" 

End if	
%>

bu kodlama sonucu aldıgım hata :
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80040E14)
[MySQL][ODBC 3.51 Driver][mysqld-4.0.14-nt]You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ''dfdf'' WHERE id=5' at line 1
/sedna/yonetim/haber_edit_son.asp, line 93

Line 93
Kod:
Set guncelle = conn.execute("UPDATE haberler SET tarih='"&tarih&"' , basliktr='"&basliktr&"' , basliken='"&basliken&"' , iceriktr='"&iceriktr&"' , iceriken='"&iceriken&"'' WHERE id=" &id )

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
fazladan tirnak var.
Ek olarak bu degiskenleri escape etmen gerekiyor, php deki addslashes turebi birsey ile.

Set guncelle = conn.execute("UPDATE haberler SET tarih='"&tarih&"' , basliktr='"&basliktr&"' , basliken='"&basliken&"' , iceriktr='"&iceriktr&"' , iceriken='"&iceriken&"'->'<- WHERE id=" &id )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5