İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir Uyarı geldi..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilgi vermek amacı ile yazıyorum..Bu tür reklam yerleşimi yapan varsa düzeltsin reklamlarını..

bir arkadaşlık sitesinde pop up açılan üye profil sayfasına adsense reklamları koymuştuk ( gerçi nerdeyse 1 senedir vardı. o da ayrı mesele ama ) bugün uyarı maili geldi. 3 gün içinde kaldırılması istendi. yasakmış..

Bilginize...

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PopUP yasak ama içeriği olan pop up koymuş adam. Eğer adsensey yasak diyosa yasaktır. :)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 yıl iyi durmuş valla.Onuda biri şikayet etmiştir herhalde(sadece varsayım).Aslında içerik olan sayfaya birşey dememeli ama google bu ne dese haklı :D

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google popup yasaktır dedıyle yasak içerikli veya ıcerıksız bahsetmemıs sanırım google :D

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
öyle pop up değildi zaten
sitenin " bel kemiği " olan full içerikli sayfada yayınlanıyordu. yani google için açılmış bir pop up değildi. sitenin alt yapısı zaten böyle çalışıyordu.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içerik ne olursa olsun popup açılan sayfada adsense yasak diye biliyorum ben.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki diyelim www.a.com isimli site www.b.com isimli siteye popup reklam verse www.b.com isimli sitede adsense varsa buda yasakmı ? Tabiki değil diyeceksiniz, bence sadece saçmalık google'ın yaptığı bu hareket, interneti yönlendiriyorlar adamlar tamam ama bu kadarına karışmamaları gerekiyor bence. Ama tabiki mecburiyetten dolayı elimiz mahkum Google inc. ne derse onu yapıyoruz.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bunları reklamverenini çok düşündüğü için yapmıyor.

Kasıldığı için! Yakında Yahoo gelcek ve biliyorum ki bir çok webmaster onlara yönelcek. Nedeni de yahoo google'ın sisteminden daha iyi bir sistemle gelecek (nereden biliyorum? biliyorum çünkü daha düşük bir sisteme kimse bakmaz. adama cazip gelen bir tarafı olmalı. parayı yüksek vercek deseniz onu yahoo ayarlamıyor reklam veren ayarlıyor demekki sistem daha iyi olacak ;) )

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
favorites sitedeki bir linke tıklayarak mı açılıyordu yoksa otomatik mi açılıyordu profil sayfası...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hayır linke tıklayarak..arkadaşlık sitesi bu zaten..
atıyorum ahmet mehmet ayşe nickleri var..tıklıyorsun profili açılıyor..detaylar resimler bilgiler vs..vs..ve bir köşede google..

F

fatihhk

Misafir
Büyük ihtimal şikayet üzerine böyle bir şey yapmıştır google.
Yada eğer o bölgedeki reklam gelirleriniz diğer bölgelere göre büyük bir paya sahipse kuşkulanmıştır ve zaten yayıncıyada herşeyi yaptırabileceği için kaldırmanızı istemiştir:)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Profil sayfası muhtemelen normal değildir. Yani 200x100 gibi bir kutu içinde açılıyordur. Google reklamlarıda o sayfa içinde açılacağı için yasak olması gayet doğal. Sitenizin 200x100 lük bir alanda açılmasını ve scroll bar olmamasını kabul edermiydiniz? Ben etmezdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5