İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir web sitesinin kullandığı temanın adını nasıl buluruz?

chingachgook

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Selamlar.öncelikle herkese hayırlı bayramlar.Başlıkta da belirttiğim gibi sitelerin tema adlarını merak ediyorum.Genellikle sağ tık yapıp kaynağı görüntüle deyip bakıyorum.Yada theme diye aratıyorum.Bu yöntem bazı sitelerde işe yarıyor.Ancak bazı sitelerde hiç ipucu yok.Site sahibine mesaj atsanda karşılık gelmiyor.Eğer tema özel bir yapım değilse bunun adını nasıl buluruz?şimdiden teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eğer aradığınız temanın adı değiştirilmişse büyük ihtimalle style dosyasında da değişiklik yapılmıştır. Özel yapım bir tema değilse footprintlerini kullanıp arama motorunda şansınızı deneyebilirsiniz. Tüm hazır sistemlerin footprint dediğimiz bulunmalarını kolaylaştıran kodları, tagleri vs. vardır.

chingachgook

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Bu footprint olayını biraz daha açık yazabilirmisiniz?Pek fazla bilgim yok.Bir site ile ilgili örnek verebilirmisiniz?

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
kaynak kodlarından class veya id parametrelerine bakarak google da aratıp bulabilirsiniz....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5