İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bir yerde okudugum habere gore ......

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bir forumda okudum windows yenı surum cıkartmıs ve bu surumde googlenin sitesini banlamıs girmıyormus yani 10 mılyar $ lik zarar kaybettirebilirmıs bu olay googleye reklam piyasasını vurmak ıcın bi darbe sanırım windostan googleye bu :) mılletin işide aksıcak demekki basladı ezbeye windows googleyi ne olcak bu savas bakalım.

R

reisabi

Misafir
ben sölyim windows öyle bir hataya düşmicek kadar akıllı hatta 2 saniyelik gecikme bile verse savaş başlardı google kazanıcak gibi onun için windows ötemez :D

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
windows diyosun :) ayanı cek ustunden yahu kullanıdıgın makınaya bak bi istersen hehehe

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows böyle bir şey yaparsa, milyarlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalır. Bu yüzden böyle bir uygulama yapacağını zannetmiyorum.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
kıme oducekki adamların lisanslı windowsu istedigini atmakta ozgur diye dusunuyorum. Ayrıca msn com da sohbet diye arayınca hic bir sonuc cıkmıyor nedense

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kıme oducekki adamların lisanslı windowsu istedigini atmakta ozgur diye dusunuyorum. Ayrıca msn com da sohbet diye arayınca hic bir sonuc cıkmıyor nedense
windows, kendi lisanslı yazılımı diye istediği şeyi yapamaz, yaparsa da yaptırımlarına katlanır; dünyada bu işler rekabet kurallarına göre yürüyor. bakınız:
http://www.ntvmsnbc.com/news/370655.asp

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ploop' Alıntı:
windows böyle bir şey yaparsa, milyarlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalır. Bu yüzden böyle bir uygulama yapacağını zannetmiyorum.

Katılıyorum, adamlar IE yi işletim sistemi ile bütünleşik yaptı diye dava üzerine dava yaşadılar.

Kaldıki işletim sistemi ile google web sayfasının bağını anlayamadım. Sonuçta sayfayı tarayıcı açıyor. IE de böyle anlamsız bir hareket yaparsa MS, tarayıcı piyasasını kendi elleriyle Mozillaya devreder.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Google, Microsoft’u dava edebilir
Google, internet tarayıcısı IE 7’nin kullanıcıları direkt olarak Microsoft arama motoruna yönlendirdiğini savunuyor. Google, konuyla ilgili olarak ABD ve AB’deki rekabet kurumlarıyla temasta." ... diye devam ediyor.......

http://www.ntvmsnbc.com/news/370655.asp

iyi de mozilla da google arama motorundan arama yapabileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor. ms'nin kendi arama motoruna yönlendirmesi doğal değil mi?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
UguG' Alıntı:
iyi de mozilla da google arama motorundan arama yapabileceğiniz bir sayfaya yönlendiriyor. ms'nin kendi arama motoruna yönlendirmesi doğal değil mi?

Microsoftun pazar payı çok yüksek olduğu için bu hamlesi teknik olarak google'ı piyasadan silebilir.

Mozilla nın pazara etkisi bir değil. Bu yüzden tekel davası açılamaz.

Ustad

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Demiştim pazar kızışıyor diye :D simdi o kadar webmaster, msn ye gore haraket edecek belkide.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyla ilgili arkadaşlara bir sorum var mesela şimdi firefox bildiğimiz gibi paralı mesela yükleme yapılırken sponsor olarak google seçilip ücretsiz kullanılsa (bugünkü gibi) yada onun yerine paralı ve google olmadan kullanılsa (dolayısıyla %99 google ile kullanıcaktır) bu yasal olurmu? veya aynı şey ıe için?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5