İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Biraz saçma değilmi?

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S.a

Benim anlamadım bi konu var. Şimdi adsense absürt, marez sitelere adsense vermiyor. Ancak diyelim ben bedava blog hizmeti veren bi siteye üye olup oraya adsenseyi koyabilirim. Peki ozaman adsenseye üye olurken biz niye bi adres veriyoruz ve adamların 1 ayda siteyi kontorl etmesini bekliyoruz? absürt a adsense koymak isteyen zaten koyar.

Bişey daha var. Şimdi diyelim bizim bi sitemiz var. Ancak kurallara uymuyor. Şimdi ben benim olmayan bi sitenin ismini vererek adsenseye kayıt olsam bunu adsense anlayamaz. Yani buda biraz saçma geliyor...

Son bişey daha sormak istiyorum. Bu pin olayı. Artık çoğu kişi eft alıyor. Bu yüzden türkiyede pinin ne anlamı kaldı artık? Hadi diyelim bi önemi var. Tamam yazdık geldi pin. Daha sonra ben adresi değiştirdim. Yeni girdiğim adresede pin gelmesi gerekmiyormu? Ama gelmiyor işte. Yani buda saçma...

Bu google amcanın işi biraz garip.

S

SupRAdyN

Misafir
Googleyi anlayana ask olsun diyorum bence bunları neden yapıyo tahmini basit nedenmi? bahanesi hazır oluyo banlarken birde reklamvernelri koruyo aklınca marez absürt sitelerini kabul etmemekle. bi gercek var son zamanlarda cok kasmaya basladılar. biri sana gıcık sitene 3 gun arka arkaya girip reklamlara tıkladımı bir hafta sonra ban. birde aklıma söle bi soru geliyo bilgileri sakladıgı makina neresi kendi veritabanı diyelim haklısın hakkını savunma sansın varmı yoq ? ödeme yapmamak icin istedigini yapabilirler. bu tabi kucukler icin gecerli
işde durum bu tamamen kendi lehlerine hersey.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birincisi dediğin gibi adsense absürt ve marez sitelere adsense vermiyor. ve bedava blog lara da eklemene izin vermiyor. diyelim sen ekledin. veya önce normal bi site yaptın ve arkasından inceleme yapılıp kabul ettikten sonra siteyi absürt yaptın belki bir süre farkedilmeyecek ama sürekli olarak kontrol edildiği için atılırsın.

ikincisi senin olmayan site adıyla adsense ye kayıt oldun ve adsense de kabul etti diyelim. siteye adsense kodlarını yerleştirmediğin zaman google sana mail atıyor kodları yerleştirme de sorun mu yaşıyorsunuz diyor.

üçüncüsü ödemeyi eft ile alacaksan bile yinede pin gelir oda eft olarak gelir yani sana bir zarf gelmez hesabına çok düşük bir eft gelir daha sonra adsense hesabına girerek gelen eft miktarını oraya yazarak pini girmiş olursun.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
çok güzel tespitler.

+rep

umuyorum ki google türkiye'de çalışanlar iyinet forumlarını takip ediyordur ve bu yazılanları okuyup merkeze iletiyorlardır.

S

SupRAdyN

Misafir
Cok ciddi bi rakamım vardı xxxxx rakam hesabımda ödeme almama 2 gun kala banlandım. durumu avukatıma anlattım veritabanı kayıtları tutuldugu makina kimde dedi googlede ise bişey yapamayız. dedi olay bu kadar basit
sisteme giremedinmiydi ispat etme sansın ne hiccc. anlatmak istedigim olay bu hersey kendi lehlerine yani.

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diyelim bilerek banlıyo. Ama bunun googleye karı ne. Sonuç olarak geri gönderiyor reklamverene parasını...

S

SupRAdyN

Misafir
Diyelim bilerek banlıyo. Ama bunun googleye karı ne. Sonuç olarak geri gönderiyor reklamverene parasını...

sen adwords hesabı kulandınmı hic ben en az 10 bin ytl lik adwords hesabı kulandım hic bana geri ödeme die bişey gelmedi. gelen varmıdır die düşünüyom kesinlikle yok. o işin kılıfı geri ödüyoz die. yalandan ibaret yani ödeme felan yapmaz geri direk kasasında kalıyo banlanan hesaplar.
birde söle bi durum var bazı banlananların hesabına para geliyo madem geri ödüyo banlandıgında neden ödeme yapıyo banlanmış hesaba. düşünmek lazım sahibeli bi durum benim fikrim kesinlikle reklamverene iade edilmiyo.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5