İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

birden fazla access tablosunu birleştirmek nasıl?

M

mikado

Misafir
selam ben access de hazırlanmış olan aynı veri tabanındaki 1 den fazla tabloyu sql ile birleştiremedim nasıl yapabilirim. isterseniz konuyu şöyle açayım 1 tabloya bir ürüne ait hareketleri kaydediyordum ama data şişip yavaşlayınca bende 12 tane tablo oluşturdum ve aylara göre böldüm ama şimdi rapor alırken 12 tablodan birden süzme işlemi yapamıyorum aciil yardım bekliyorum

E

ekdns

Misafir
Merhaba,

Bu çok uzun ve detaylı bir konudur ...

Şöyle söyleyebilirim, SQL de INNER JOIN komutunu kullanarak istediğin tabloları bilbirine bağlayabilirsin.

Örnek SQL ;

StrSQL = " SELECT TblPropertys.PID, TblPropertys.StrView, TblPropertys.StrPropertyName_T, TblPropertys.StrBedRoom, TblPropertys.StrDescription_T, TblPropertys.StrPrice, TblPropertys.StrOwnerShip, TblPropertys.StrImageNormal, TblAreas.StrArea_T, TblLocations.StrLocation_T, TblTypes.StrType_T "_
&" FROM TblTypes INNER JOIN (TblLocations INNER JOIN (TblAreas INNER JOIN TblPropertys ON TblAreas.AID = TblPropertys.AID) ON TblLocations.LID = TblPropertys.LID) ON TblTypes.TID = TblPropertys.TID" _
&" WHERE PID=" & Request("PID") & ";"

gibi ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5