İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Birden Fazla Siteyi Bir Kelimede Yukarı Çıkarma

balayiotelleri

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar 5 tane web sitem var bunların niğde oto tamiri kelimesinde hepsinin en az 20. sırada sıralaması önemli değil üst sırada çıkmasını istiyorum bu 5 sitede içerik olsun meta tagları olsun nasıl ayarlamalıyım.

örn siteler şu şekilde olsun
nigdeotoxxxx.com
nigdexxxoto.com
xxxnigdeoto.com
otoxxxnigde.com
tamirxxxnigde.com

ServetBey

0
Onaylı Üye
Reaction score
38
İlk olarak Sitede arama yapabilirsin.
Tümünü aynı anda kimse anlatmaz. 5 site için bu çalışmayı 4-5 bin ₺’ye yapıyorlar. Haksız da değiller. Hiç çalışma yapmadan anahtar kelimede yükselemezsiniz. Ancak anahtar kelimelerinizin rekabet değeri düşük. Biriyle anlaşıp ücretli yaotıranilirsin.

İllaki de para vermem diyorsan da Google konu başlığındaki konuları inceleyebilirsin.

balayiotelleri

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Bu sitelerde nelere dikkat etmem gerek bana söylermisiniz. Yani illaki içerik orjinal olmalı ama daha başka ?

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Kısaca şunlara dikkat edebilirsiniz.
  • Backlink (otoriter)
  • Sosyal medya (olmazsa olmaz)
  • Hız (yeteri kadar)
  • Güncellik (Her gün en az 1 içerik)
  • Özgün metin (alakalı ve anahtar kelime yoğunluklu)
  • Özgün görsel

EmreT

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
48
@balayiotelleri
Elimden geldiğince dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım.
Bundan 5 yıl önce bir arkadaşım 20 adet site açtı. Hepsi aynı kategoriydi. Kimisi paravan, kimisi asıl yükselmesi beklenen sitelerdi.
Hepsi 1 ay boyunca kendi haline bırakıldı. 15 tanesine wordpress özel tasarımlar giydirildi. 5 tanesinede yazılan özel blog yazılımı yüklenerek farklı tasarımlar yapıldı. 30 gün boyunca günde 1 makale/video, takip eden 90 gün boyunca ise haftanın günlerine göre karışık olmak üzere 3,2,3,1,4,3,4 makale girildi sıra karışık yazılmıştır. Daha sonra çapraz linklemelerle paravan blogların page rank değerleri arttırıldı. Tekrar anchor ve dofollow linklerle asıl sitelere link çıkışı sağlandı. Sitelerin kendi içinde bir linkleme algoritması vardı bu şekilde page rank değeri 0'dan 2'ye yükseldi.
Bu algoritmayı resim üzerinden şu şekilde anlatabilirim;
algoritma.png
Yandaki oklar link çıkışını temsil etmektedir. Renkler rastgele değildir.

Paravan 1'den 2 ve 3. siteye
Paravan 2 den 3. ve 4. siteye
Paravan 3 den 4. ve 5. siteye
Paravan 4 den 5 ve 6. siteye
.
.
.
Şeklinde linklemeler yaptık. 3 ayın sonunda siteler hafiften hitlenmeye başlayınca asıl olan 5 siteye linklemeler yapmaya başladık. 5 siteden 1 tanesi tuttu başarılı olduk. Güzel mevlalar kazandık fakat işin garip yanı şuydu paravan sitelerimizden 1 tanesi asıl sitemizden daha fazla tuttu ve hitlendi. Bizde asıl sitelerimizden bu paravan siteye link çıkışı sağlayarak paravan sitemizi asıl hedef sitemiz haline getirmiştik.
Nedendir bilmiyorum anlatma gereği duydum.Umarım biraz da olsa demek istediklerimi aktarabilmişimdir.
Saygılarımla, iyi forumlar dilerim.

@KaRNeC @balayiotelleri Bizde böyle :p

Ayrıca ; https://iyinet.com/forum/konu/ozel-paylasim-duzenli-yaptigim-backlink-calismalari.288360/
Adsız.png

İlgili konuda siteyi 22 günde nasıl 1 ve 2. sayfaya çıktığını takip edebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme:

balayiotelleri

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
@EmreT kardeşim vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ediyorum. Benim amacım o sitelerin 5 tanesini çıkarmak 1 tanesi bana yetmez. Yani niğde oto tamiri yazınca ilk 20 de benim 5 tane sitemi görsün ki bana muhtaç kalsınlar istiyorum senin dediğin şekilde 5 tane site ilk 20 içinde yer alırmı ?

Ustad46

0
Onaylı Üye
Reaction score
20
Verimli bir konu olmuş. Ben de bir tüyo vereyim.
Otoriter subdomainli sosyal medya hesaplarından paravan sosyal medya hesapları alarak buralarda özgün içeriklerini paylaşabilirsiniz.

EmreT

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
48
@balayiotelleri Beni anlattığım yöntem kesinlikle işe yarayan hatta yönteme kefil olduğum bir yöntemdir. Fakat 5 tanenin 5 i de 1. sayfaya çıkar mı çıkmaz mı bu konuda bir yorum yapamam. Saygılarımla, iyi forumlar dilerim.

Boreas83

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
@balayiotelleri kardeş sadece zaman ve siteni güncel tutma ama konu filan yazıyorsan eğer wp temalı ise siten konularda etiketlemeye özen göstericeksin hangi kelimelerde yükseliyorsan konuda belirteceksin . sitenin all in seo daki başlık acıklama kelime anahtarı birebirni tanımamlaması lazım. wp nin içinde kullanacagın eklentilerin ve wp içi ayarlarını iyi yapman lazım bunlada bitmiyor webmastertools dan siteyi tanıtman 2 farklı versiyonda filan bir cok teferruatı var tabiki ama ilgilenmen lazım baya bir . mesela 15 günlük bir sitem var sohbet üzerine 15 günde 39 bine filan cektim alexasını ve güncelleme daha olmadı yani google üzerinde. iyi calışman güncel tutman şart siteni

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5