İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Birden fazla üyelik kullananlardan bıktım

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Online oyun sitem var ve birden fazla üyelik kullanımını bir türlü tamamiyle engelleyemiyorum.Bunun için cookie ve ip loglama olayı var ama cookieyi temizleyerek ve ipyi modeme reset atarak değiştirip oynamaya devam ediyorlar.Ne yaptıysam engelleyemedim.Banlamakta fayda getirmiyor.Yapan gene yapmaya devam ediyor.Usandırdı gerçekten.Tek bir ipden bir üyelik kontrolü yaptırıyorum bu seferde ortak ağdan giren okul kafe gibi yerlerdede sıkıntı oluyor üye kaybı oluşuyor.Üniversite yurtlarından giremiyorlar.

Mac ve hdd seri no olayını araştırdım php ile alma imkanı yokmuş.activex ile alınabilir diyorlar ama onlada kullanıcı onayı gerekiyormuş.Bunada kimse onay vermez yine sıkıntı oluşur diyorlar.

Proxy surf sitelerindende girebiliyorlar ip değiştiği için.

Bu konuda bir bilgisayardan bir üyelik kontrolü için kesin çözüm nasıl yapabilirim?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Eğer bir üye bütün bu dediklerini yapıp geliyorsa onu durduramazsın :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Sitende online oyunları bir uygulama yardımı ile oynanmasını sağlarsan mac adreslerini alabilirsin, bu mac adreslerini sisteme yollatabilirsin explorer ile oynanan oyunlarda böyle bir uygulama yapılabilir java konusunda tecrübeli arkadaşlara sorman gerek sanırım java ile yapılabilir. Ama en kesin ve basit yolu bir uygulama yardımı ile oyuna girmelerini sağlamaktır, uygulamadan kastım program, executable yani.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
oyunu komple programama taşıyım osahin öylede program yazdırmak lazım.millete program yükletmek lazım falan.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
3 arkadaş bir araya gelip sırayla girerse gene banlıcan o zaman

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
oyunu komple programama taşıyım osahin öylede program yazdırmak lazım.millete program yükletmek lazım falan.

Bence java ile webde oynamak ile program ile sağlıklı bir şekilde oynamak arasında bir fark yok, söylediğim tarzda birşeyi kendin yazamayacaksan 200-300 liraya yazdırabileceğine inanıyorum çok ahım şahım birşey olmasına gerek yok, baktın o iş tutuyor ve sağlıklı oluyor o zaman fazla yatırımda yapabilirsin bence.

3 arkadaş bir araya gelip sırayla girerse gene banlıcan o zaman

Sırayla girerse kurallara aykırı birşey yapamazki, küfür falan varsa diğerleride banlanır o zaman doğal olarak ama yoksa kurallara aykırı birşeyde yoktur sanırım :p

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bilmiyorum valla oyun çok dağılıyor sırf bu yüzden.Ya bazı yerleri katılaştırıyorum yada hile yapanlar oynamaya devam ediyor.banlayıncada sıkıntı çıkıyor.üyeler azalıyor falan.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bende zamanında bu konuyu araştırmıştım.
Flash gizli cokie bırakarak bu işi yapabiliyormuş, ancak bunu yapabilecek bir kişi bulamadım. :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bende zamanında bu konuyu araştırmıştım.
Flash gizli cokie bırakarak bu işi yapabiliyormuş, ancak bunu yapabilecek bir kişi bulamadım. :)

There is now a link in the sidebar to the right to downloadable versions of the LSO (Flash Cookie) removal scripts one for XP and one for Linux.
Ona da çözüm bulmuşlar :)

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çözüm bulmuşlarda bizimkiler bilmiyor olabilir o çözümü Türk sitelerinde fazla yayılmadıysa geçici çözüm olabilir.Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Bunun dışında bu konuyla uğraşmış çözümü olan biri varsada memnun kalırım.Bu iş sadece bilgisayarı tanımaktan geçiyor sanırım.Yani bilgisayara cookie gibi birşey atmak veya değişmeyen seri no gibi bişey bulmak gerek.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bu oyun beni bunalıma sokacak.bıktım bunların birdenfazla üyeliklerinden

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Büyüksün reis eyvallah deneyelim bakalım ;) şimdi bu explorerın cookielerini temizleyince gitmiyo dimi?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet güzel çözüm, flashcookieler.. Adamların makinalarında deepfreeze gibi yazılımlar varsa buda bir çözüm olmayacaktır ama..

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya deneyeyimde nasıl kullanıcağımı çözemedim. isteğim, form verisini kontrol ediyim şifresi doğruysa giriş yaparken kullanıcı adını flashcookieye kaydetsin. ve sürekli onu hatırlasın. bende diyeyim boş değilse veya girdiği kullanıcı adı flashcookiedekiyle aynı değilse sokmasın oyuna

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar önemli bir sorum olacak bu açtığım eski konuyla ilgili, hala daha birden fazla üyelik kullanımını ve birden fazla üyelik açmayı engellemeyi çözemedim. ne yapsam masum oyuncularda madur oluyor. ip değişebiliyor cookie session silinebiliyor. başkada bir yolu yok bulamadım..

şimdi birde farklı tarayıcı olayları var. adam firefoxdan giriyor. operadan başka nicke giriyor. şuanda bir firefoxdan girse bitane daha firefox açsa otomatik firefoxdan girdiği nicke giriş yapıyor. sessiondan ötürü. ama firefoxdan girince operadan tanımıyor. adamlar haliyle birden fazla üyeliği aynı anda aynı bilgisayardan kullanabiliyor. bu konuda bir çözüm var mı yardımcı olursanız sevinirim.

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Tarayıcı dışına çıkmadan çözmek imkansız ya da iyi takip edebilmek için google gibi tarayıcı yazacaksınız veya tam çözüm olmasa da eve posta ile kod göndereceksiniz veya cep numaralarını alacaksınız üyelerin. Ama derseniz ki tarayıcı haricinde bir çözüm de olabilir. Daha önce bir arkadaşın da yazdığı gibi bir program yazdırıp/yazıp indirtmeniz gerekecek. Yazmak sorun değil de indirtebilir misiniz?

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
indirmezler. tedirgin olurlar. çok zor yani. yani tam anlamıyla engellemesemde masumların mağdur olmayacağı şekilde çemberi dahada daraltmak istiyorum. ama aklımada başka birşey gelmiyor, etraftada birşey yok.

bari diyorum varsa yöntemi firefoxda giren biri operada başka bir nicke giremesin. session nasılki 2. firefoxda yine çalışıyor otomatik giriş yapıyor operadada yapsın.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Niye kullanıcılara yöneliyorsunki diğer online oyunların yaptığını yap oyununda kural getir ney fazla üyelik açma yararları onları kısıtla.Oyunun nasıl biraz anlatsana , nerelerde hile yapıyorlar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5