İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Birden fazla üyelik kullananlardan bıktım

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sen oyununu söyle, biz de multi üyelikler açalım;
Demekki multi üyelik faydalı bişey :)

T

trgy

Misafir
Cep telefonu kesin çözüm. İnsanlar farklı farklı numara ile kaydolmaya üşeniyor artık. :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
cep telefonu onayı olabilir gerçekten

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cep telefon onayı yine tamamen çözüm değil ki. şöyle ki,

kendi numarası, anne, baba, abla, abi, kardeş vs.. yine birden fazla üyelik açma şansı bulunuyor.

bunu opera explorer chrome ve firefox sayesinde aynı anda giriş yapıp kullanma şansı var.

bir üyeliğe sahipken başkasından şifre alıp onun üyeliğine de girme şansı var.

bu iş kurallarla olmuyor biliyorsunuz. yani adam ödemeler yapsada, aylarca oynayıp emek verdiği bir oyuncu olsada gidiyor yapıyor bunu. ben ceza kesersem ilk kendi tepki gösterip deliriyor emeğim gitti diye. sonra onun yanında oynayanlar. birde üstüne oyun yönetimi yanlı muhabbetleri çıkıyor. falan filan. dert yani.

ben bunu engellemek zorundayım çünkü adam bunu yaparak ödeme yapma ihtiyacı duymuyor.

öyle bir engel koymalıyım ki hiçbirini yapamasın. ama ben en azından bir tanesini koyarakta yorucu iş olmasından kısmende olsa bezdirtebilirim.

dediğim gibi firefoxdan girdi. 2. firefoxu açtığında yine o girdiği nick otomatik giriyor zaten. ama adam opera açıyor. üye oluyor ve giriş yapıyor. başka email başka tarayıcıyla. aynı anda iki üyeliği kullanmaya başlıyor.

ip engellesem masumlarda madur oluyor. yurtta üniversitede apartmanda evde internet cafede sıkıntı yaşıyorlar.

ben manuel takip yapsam yine adam internet cafeden arkadaşla girdim diyor. evde beraber iki pc tek bağlantıdan giriyoruz diyor geçiyor. ben hesabını cezalandırsam kapatsam yine tepkiler oluşuyor madur oluyorlar.

oyun 4 senedir var nerdeyse. oyunda sırf bu sıkıntı yüzünden benim cezalandırmalarımla oluşan tepkilerden çok ciddi zararlar elde ettim ve sırf bu durum gelişmeyide engelliyor.

büyük oyunlar gibi aylarca orda burda reklam veremiyorum haliyle. reklam verdiğim zamanlar gelen oyuncular bile bu tür inatlaşmalar sıkıntılar dedikodular ile kaçıyor sonradan da.

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Konu dışı. Cep telefonu onayı ile üyelik yapılan bir sistemde 2 gelir durumu ortaya çıkıyor. (Tabi bu günde minimum 100 üyelikte çok güzel olur.) 1.cisi üye olurken bir kod gösterirsiniz bu kodu xx60 a sms ile gönderin dersiniz atıyorum 1TL masrafı olur bu da sizin geliriniz olur. (Tabi GSM firmaları ile anlaşmak gerekir filan). 2.cisi üyelik yaparken şartlara size reklam smsleri atabiliriz diyeceksiniz. Elinizde gerçek cep telefonları listesi olur (minimum 10.000, 20.000 ... gibi). Bu cep telefonu listelerine reklam göndermek isteyecek çok firma bulabilirsiniz.

Ayrıca konu içi olacak birşey aklıma geldi. Eğer üyeleriniz bu çoklu oynama sisteminden şikayetçi ise bu şikayetçileri kurtarabilirsiniz. Yan bir site kurarsınız (subdomain de olabilir) bu sitede program indirmek zorunlu olur. Eğer çoklu üyelikli üyeler olmadan oyun oynamak istiyorsanız indirin programı deyip yeni sitede oynatırsınız.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
konu dışı değil aslında superweb,

mikro odeme sistemim var. 1 tl ödeyerek üye olabilirsiniz gibi birşey dediğin gibi yapabilirim. ama ödemeyip paralı bu oyun deyip kaçanlar olur mu dersin.. dediğim gibi 1 tlyi gözden çıkarıp daha fazla ücretle paralı ürün alacaklarına bu yolu seçebilirler. dediğim gibi ailedeki telefonlarlada bunu çok kolay halledebilirler. yani yapacak olan yine yapar. kesin engelleme yoluyla ilgileniyorum ben.

şimdiye kadar ki ödeme yapan numaralar var zaten. ama 2-3 binde sanırım şuanda.

şikayetçileri kurtarma yolu öyle olmuyor mağlesef. böyle oyunlar ne kadar kalabalık olursa o kadar eğlenceli oluyor. bu sebepten program indirtilen ayrı bir oyun açmak mantıklı değil. hele ki bu indirmenin bir anlamı olmayınca.

he program işi nasıl olur. oyunda bir bölümü bu program sayesinde veya bağlı şekilde yaptırabilirim. oda program üzerinden olur. ama yine programı yazdırmak falan ciddi masraflar içerir. ayrıca yine kabul ettirebilinir bir uygulama olmaz.

MikMoNo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
site adresini pm ile atarsan sana yardımcı olabilirim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aralarında gelişen ticaretleri veya maddeleri, artık neyse onları analiz edip aynı kişilermi değillermi size sonuçları gösterecek bir yapı getirseniz işinize yaramaz mı ?

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aralarında gelişen ticaretleri veya maddeleri, artık neyse onları analiz edip aynı kişilermi değillermi size sonuçları gösterecek bir yapı getirseniz işinize yaramaz mı ?

Böyle bir yapı var zaten. Ama iyi niyet mi değil mi tam anlamıyla tespit edilemiyor. Bundan ayrı ceza alacakalrını bildiği halde oynayıp emek verip yapanlar var. Ceza alıyorlar sıkıntı oluyor. Yani oyunda rekabet ortamındaki biri yapınca yönetim onları koruyor ben birşey yapmadım diyorlar. Msnden örgütleniyorlar. Buda oyunun güvenilirliğine etki ediyor. Bu sebepten böyle birşeyin yapılmasına direkman engellemek herşeyden hayırlı. Aksi halde bütün emek zaman bu durumla ilgilenmeye gidiyor. Faydasından çok daha beter oluyor.

Vi.ncent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunu önlemler veya yasaklar ile gidermen çok zor. Bu konu üzerine çok düşündüm ancak bir şekilde bir yolu oluyor özellikle oyuna kendini kaptırmış kişileri engellemen imkansız gibi bir şey.

Benim önerim: Oyunu etkileyebilen bir sistem oluşturman. Örneğin: Tek bir IP'den 2 kişiden fazla kişi girerse, oyundaki puan veya gelir %50 daha yavaş artsın. 4 kişiden fazla olursa %75 daha yavaş artsın gibi. Belki belirli bir sınıra kadar olan sayıda yavaşlama olmaz. Orası size kalmış.

Benim aklıma gelen ve kişileri multi merakından uzaklaştırıp tek bir hesaba yöneltecek yegâne sistem bu.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bunun için sitenin tüm sayfalarına ifli kodlar döşemek gerekir. bu durumda da madur olanlar çıkabilir. adamlar modem resetliyor. cookie temizliyor. dediğin gibi hep sıkıntı. yani bilgisayarı en azından tanımlayacak ne bileyim kişiye özel bir bilgiyi tanımlamasını istemek fayda gösterecektir.

en basiti öyle ki, adamın biri 10 tane üyelik açmış yeni.. hepsine özel mail alarak açmış. maile gelen mail onaylama linkine tıklayıp. sonra maile gelen şifrelerle facebookta bir sayfada paylaşmış. bu üyeliklerde referans sistemine bağlamış. alın oynayın demiş. böyle zihniyetlerle uğraşmak hem bıktım hemde bitmiyor usanmıyorlar. cezalar verdim üyelikler kapattım yok kardeşim. bu oyunun bir yöneticileri var görür üyeliğim gider korkusuda yok anlamadığım yani.. nasıl bir zihniyete sahip insanlar anlamak kestirmek güç. kesin engelleme olmadıkça bunu yapıyorlar ve zevk alıyorlar. gördüğümü acımadan banlasam kapatsam ceza versemde adam çekip gidiyor oynamıyor oyuncu kaybediyorum. onunla beraber gidenlerde oluyor. büyük online oyunlar gibi 20-30bin kişi oynamıyor. 500-1000 kişi. e ben bu sayıda böyle sıkıntı yaşıyosam travian ogame napıyor. serbestmi bırakıyor yoksa gördüğünü kapatıyor bakıyormu dalgasına.

telefonla doğrulamada mantıklı gelmedi artık çünkü oyuncu kaçacağınıda biliyorum. yeni gören tanıyan biri cep telefonunu verip niye msj onaylamayla uğraşsın.. anlamsız geliyor noluyor der.

bilmiyorum vallahi.. bu işin şuanki görünen durumu caydırmak ve zorlamak. sanırım bu konudaki fikir ve kod paylaşımları daha iyi olacaktır.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
29 Eylül 2010 haberin tarihi bu, yeni bir uygulama galiba. Uygulamayı bilen birisi anlatırsa çok güzel olur.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet yeni bir haber ve çok güzel birşeye benziyor bu veya buna benzer sistemler gelişmiş veya dağılmış, bu paylaşılan sistem daha basite indirgenmiş olabilir.

birçok kişi için çok güzel bir üyelik sistemi olabilir. sırf benim için değil birçok alanda bizlere yarayabilir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Kayıt esnasında cep telefonuna onay kodu gönderebilirsin. Başlıksız sms gönderirsen sms başı 0,017 tl'den gönderen firmalar var zannediyorum maddi külfetide ciddiyet oluşturmaz.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evercookie olayını bilen varsa tüm dertlere deva olacaktır..

Levye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam TC kimlik ya da cep telefonu ile doğrulamayı denediniz mi :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5