İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Birgün "Web" bitebilir mi ?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Dün uyumaya çalışırken aklıma bu soru takıldı. Birgün internette web'in yerini sizce başka birşey alabilir mi? Yeni "birşey" çıkıp webden ve web sitelerinden daha farklı bir mantık ile çalışıp daha beğeni toplayabilir mi? Dökümanları, insanları, tartışmaları web değilde internet üzerinden farklı "birşey" kullanıp yapabilirmiyiz?

paranoyak bir konu :p

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Web, internet var olduğu sürece bitmez, ancak protokolü değişebilir. Örneğin televizyon sistemleri, internet ile entegre çalışacak şekilde tasarlanabilir. Şu an dijital yayın yapılıyor olsa da alt yapı masrafı ve yükü azalır, internet ile ortak bir protokol üzerinden yayın yapılırsa, insanların aynı anda binlerce değişik yayına ulaşması söz konusu olabilir.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atay, web'ten önce webmasterlik bitecek sanırım, şu forumdaki genel görüntü bile ürkütücü.. Hırsızlığı gözümüze baka baka forumda savunacak pişkinliğe gelmiş insanlar, cidden ürkütücü..

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence yakımda çöplüğe dönecek internet Spam...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tcp-ip protokolünü birisi degiştirebilirse
farklı bir mecra oluşabilir.
Zamanının BBS leri gibi.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ilk kuruluş amacı olan iletişimden sapacağını sanmıyorum...aynen devam edecek sanırım...arada olan değişiklikleride çok fark edeceğimizi sanmıyorum çünkü çünkü sindire sindire oluyor :)...7-8 sene evvel millet zurnada hatun ararken şimdi skype den sesle sarkıyo:D...kullanım amacı değişmedikçe herneyi değişirse banane:p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
interneti yok etmeye çalışyıolar zaten ve başarıcaklar gibi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amerika internetin bölgesel olarak ayrılabiliceğini kasteden bir metin yayınlamıştı yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde olursa en azından biz bitebiliriz:D

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web biter web 2.0 başlar...(hatta başladı bile..)
web 2.0 biter ne başlar onu bilemicem..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Düşününkü her istediğiniz şeye yapay zekası üstün seviyede bi bilgisayarın orjinal en güvenilir yerlerden bulup size cevap verdiğini yada filimlerde gördüğünüz herşeyi kedi mağzalarnı bağlanıp satınalabileceğinizi , istediğiniz oyunu istediğiniz şekilde oynıyaibileceğinizi yani kısaca internet sitelerine girip yapabiliceğiniz herşeyin daha fazlasını yapabileceinizi. Çokta uzak bi gelecek değil ,ilerde internet diye bişey olmıyacak

KaLGitme.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
japonlar yeni bir network yapıyormuş yani yerel internet de 2 tane olucak yakında

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
web biter web 2.0 başlar...(hatta başladı bile..)
web 2.0 biter ne başlar onu bilemicem..

web 2.0 ile burada bahsedilen web' in ne alakası var onu çözemedim : )
bu kadar çabuk karamsarlığa düşmeyin beyler, halen milyarlarca dolarlar havalarda uçuşurken bitecek bir pazar değildir internet, ondan önce bitecek o kadar çok iş varki ülkemizde her yıl kaç iş sektörü, kaç meslek dalı ölüyor bitiyor farkındamısınız? Ki o kişilerin çoğunun yapacak başka bir işi yok.
Bizimse en kötümüzün bile yapabileceği birçok iş var, kimi girer bir şirkette iletişim uzmanı olarak çalışır, kimi programcı kimi başka birşey...
Yapmayın lütfen : )

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web 3.0 yolda web 2.0 zaten hayatta. web 3.0 webmaster için üretimi daha zorlaştıracak ama tabi o zamana kadar ona göre üretim programları çıkacaktır. 5 yıla web 3.0 siteler çıkmaya başlar...

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Webin biteceğini sanmıyorum ama ileride şuankinden çok farklı olacağı kesin, yapay zekanın web sitelerinde kullanılacağını ve webin 3 boyutlu hale geleceğini düşünüyorum.

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazılarının hayatında web diye bir şey yok:) Buda onlar için web bitik anlamını taşır:) teknoloji olarak yerini uzun bir zaman başka şeyler alamaz. Çok gelişir çok daha fazla hayata hakim olur. Yeni nesil internetle büyüyor. 8 yaşında çocukların bile mail adresi var.
İnternetin geleceği yeni nesil ile çok parlak. Ama bizim için bir süre sonra bitecek web. daha doğrusu bitmeli zamanı gelince diye düşünüyorum. Çok fazla zaman geçirip hayatın güzelliklerinden mahrum bırakıyoruz kendimizi.Artık internete girmemeye karar verdiği anda, buradaki çoğu kişinin hayatı tamamen değişir kanısındayım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5