İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Biri Banlanırsa Öteki Kalırmı

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Diyelim ki google hesabımızı 1 kaç sitede aynıanda kullanıyoruz. Ve bunlar bir tanesi kurallara tamamen uyan kalite bir site diğeri ise ufak tefek hileler yapan bir site. Ve bu hile yapan site banlandı diyelim ve aynı google hesabını kullanan öteki namuslu sitemizde google dan banlanıyormuyani başka bir google hesabın reklamlarını koyduğumuzda reklam çıkar mı ?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin hesabin zaten 1 tane degilmi banlandinmi hepsi birden banlanir mantikla bakarsak ama iki hesap varsa degisiyor bildigime göre ama tam bilmiyorum...

TReX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşın demek istediği farklı sanırım.Adsense kullandığında hile yapıyorsan hem adsense hesabın kapatılır hemde o domainin banlanır.Yani yeni bir hesap açıp yine o sitede adsense kullansa yine banlanır.

Benim bildiğim kadarıyla bütün o adsense hesabında kullandığın siteler banlanıyordu sanırım.

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet onu sormak istiyorum işte xxx.com ve zzz.com da aynı google hesabını kullanıyorum xxx.com da hile yapıldı ve banlandı google hesabımda kapatıldı. Sonra bir arkadaşım üstüne mesela başka bir google hesabı açtım sonra o reklamları eskiden sorun olmayan zzz.com sitemde yayınlayabilirmiyim. Yani google dan banlanınca kodların bulunduğu tüm sitelerde banlanıyormu.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google hesabında kullanıdığın tüm domainler banlanır.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
olurmu ya.. Açdığın hesap banlanır.Bence bu şekilde.Şu anda bir çok örneğide mevcuttur.Adam Y sitesinden iyi hit alıyor.Ama geçersiz tıklamaları var diye adsande hesabını X sitesine açıyor.İlerde X sitesi banlanırsa Z sitesi adına hesap açıp Y sitesinde kullanabiliyor.Banlanan açmış olduğun hesap da kayıtrlı olan
-site
-adres (çek gelen)
-kişi ' dir.

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim tecrübelerime göre kayıt yaptığın domain banlanıyor yayın yaptıkların değil. Ben yedek olarak xx.com sitesine adsense hesabı açmıştım yy.com'da da yayınlamıştım fakat geçersiz tıklama var die (kesinlikle ve kesinlikle yok sadece kazancım hiç yoktu) xx.com banlandı ama yy.com da hala diğer adsense hesabımın reklamları çıkıyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabınızdaki diğer domainlerde reklam çıkar, hatta banlandığınız domain ve başka isimle başvursanız da kabul edilirsiniz. fakat eninde sonunda (çoğunlukla pin yolda iken) atar adsense sizi sistemden.

B

bazobehram

Misafir
Kimse Emindeğil bütün domainlerin banlanması ve banlanmamasından bir hesap açtığında o kodları koyduğun bütün siteler banlanır ne olursa olsun istiyorsan 50 tane siten olsun :D 50 side banlanır

B

bazobehram

Misafir
yani sen şimdi hangi domainle hesap açarsan o mu gider diyorsun bişe olmazmı sence reklamları yayınladığın siteler gitmezmi

kaanmurat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler diyelim bi hesabımız var a sitesi ile başvurduk ve reklamları a ve b sitesinde yayınladık.ama b sitesini kanal olarak eklemedik? a sitesi banlandı, b sitesi ile başka isim ve adresle kayıt olduk.Bu şekilde herhangi bi sorun yaşancağını sanmıyorum ?

B

bazobehram

Misafir
senin dediğin gibi olsa kardeş ben senin dediğini yaptımda google reklamlarını a sitesinle açtığım hesap kodları mı b sitesine popup açarak koydum dur bakim nolacak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi