İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Biri bunu açıklayabilir mi?

m648

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tr uzantılı domain alabilmen için alacağın domain markatescili olamalı yoksa alamazsın

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
istanbul.net.tr almak sorun değil de oyunlar.net.tr anlamadım. Nasıl almışlar? İlginç...
Boş olsa ben de alırdım.

abbasturkoglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu tip alan adlarını almak için bir marka uydurup, tescil ettiriyorlar sonra da alan adını alıyorlar. Yani ortada bir hile söz konusu. Mesela oyunlar.com.tr alan adını oyunlar markasının sahibi Murat Yıkılmaz almış. Markayı Türk Patent Enstitusune kaydettirmiş. Marka soruşturmasını http://www.tpe.gov.tr adresinde sol taraftaki menüde MARKA yazısının altındaki Araştırma linkine tıklayarak yapabilirsiniz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Keyfinize kalmış arkadaşlar dava açarsanız hepsi düşer markalarıda dahil, kimse sallamadığından alan alıyor.Ufaktan ufaktanda siteleri yürüyor. İsterseniz com.tr yide alırsınız.

abbasturkoglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
gen.tr alan adları için herhangi bir belge istenmemektedir. Herkes alabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5