İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

biri moneybookers'ı anlatabilirmi?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir ödeme alacağım yurt dışından. paypal kullanmak istemiyorum. çünkü güvenmiyorum gönderecek kişiye. geri alma durumları var ya paypal da.
moneybookers ı araştırdım. Türkiye ile arası nasıl?
sistem nasıl işliyor?

kullanan arkadaşlaro dinlemek isterim

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çok sık kullanan biri olarak söyliyeyim.
moneybookers paypale göre çok pratiktir.
üye olduğun zaman 1000 birimlik limit verir.
kendini doğrulattıktan sonra sisteme (adres , banka havalesi) premium member olur ve limitin 15.000 birim'e çıkar. kredi kartınıda doğrulatırsan 40.000 civarı olur.

paypaldaki gibi e-mail sistemi ile çalışır. kişiden kişiye para gönderirken 0.5$ ücret alır. Türkiye'de ki herhangi bir bankaya çekebilirsin. 3-4 gün içinde gelir.
Ama bankalar 20$ kesinti yapar yurtdışından geldiği için. iş bankası en son kesmiyordu ama şimdi kesmeye başlamış diyorlar..

mutlaka preimum üye olmalısın aksi takdirde hesabına para gelir gelmez kilitlenir hesabın çok büyük ihtimalle.o yüzden üye olur olmaz ya kredi kartı doğrulaması yap, ya da swift ile onlara para gönder 4,5 iş günü bekle. ya da adres doğrulaması iste (google'da ki pin kodu gibi) eve göndericekler 10-15 iş günü arası gelir.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok saol blink bilgiler için
bu bir bankadır değil mi? yani 2 gün sonra Yimpaş hesabı paralara konmazlar umarım :D

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bana 3 yıldır olan birşey yok, herhangi illegal bir durum olmadıkça ve bilgilerini doğru girersen sanada bişey olmaz. Sonuçta yıllarlardır milyar dolarlık işlem yapmış bir banka.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
işbankası kesmiyor geçen hafta aldım bii ödeme yenimi bu olay şimdi 20$ kesecekmi gene işbank diğer bankalar gibi..

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tavsiye ederim moneybooker türkçe dil desteği de veriyor artık

güvenle kullan

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
üye oldum da paypal gibi yaygın değil sanırım
hiç rastlamadım daha bunu kullanan sponsor - host şirketi vs..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullanan çok hosting/domain şirketi var. akbanka paranı hemen alabiliyorsun diye biliyorum zira türkiyede bir akbank şubesinde hesapları var

kerten

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
genelde altyapısı yasakpara firmalari için optimize edilmiş olduğundan görmemişsinizdir, cok saglam bir bankadır, blink'in dediğine ek olarak, banka hesabina yapacaklari ufak bir havalede , havalenin aciklama kısmına bir verify kod yazacaklar, sen o kodu siteye girip yazdiginda verify edilmis olacak, tüm islemlerinde isbankasını kullanmani öneririm, bazı subeler nedense 1.80$ kesiyor digerleri de kesmiyor.. eskiden garanti ile anlasmalilardi fakat artik anlasmalari yok, güvenle kullanabilrsin gerçekten ben yillardir cok memnunum

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
genelde altyapısı yasakpara firmalari için optimize edilmiş olduğundan görmemişsinizdir, cok saglam bir bankadır, blink'in dediğine ek olarak, banka hesabina yapacaklari ufak bir havalede , havalenin aciklama kısmına bir verify kod yazacaklar, sen o kodu siteye girip yazdiginda verify edilmis olacak, tüm islemlerinde isbankasını kullanmani öneririm, bazı subeler nedense 1.80$ kesiyor digerleri de kesmiyor.. eskiden garanti ile anlasmalilardi fakat artik anlasmalari yok, güvenle kullanabilrsin gerçekten ben yillardir cok memnunum
1.80$ i banka kesmiyor
Moneybookers in kendi bankaya paranizi cekerken her islem icin 1.80$ masraf kesiyor
Blink para gonderirken kesilen masrafa 0.50$ demis buda yanlis
Moneybookers de para gonderirken 0.50$ diye sabit bir ucret yok
gonderdigin paraya gore kesiyor o miktari
250$ da 0.64 aliyor
100$ da 0.59
30$ da 0.39$ masraf kesmis bende
MB hesabini verified etmek sadece limitelerini yukseltmene yariyor(verified etmez isen block olma diye bir sey yok) Paypal gibi sinirsiz limiti yok
90 gun icinde belli bir miktardan fazla para gonderemiyorsun (15bin $sanirim)
+ kredi kartida ayni sekilde belli sure icerisinde su kadar dan fazla Kredi kartindan MB ye para aktaramazsin diye limiti var bunlarda sacma
Favorites MB nin en kotu yani hesap para birimin $ ise karsidan odeme yapacak olan kisi sana euro yapacaksa bunu sana gonderirken senin para birimine cevirerek gondersin
yani 500 euro gondericekse bunu $ a cevirip oyle gondersin
Exchange si cok sacma ve bu sekildeki islemlede otomatikman %2-3 kaybin oluyor en az

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
culpable bende sürekli olarak 500€ 1000€ arası 0.5 alıyor. $ larda daha fazla alabilir parite farkından dolayı ama 1 birim almıyor. max 1 birim.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
paypal gibi web sitelerine entegrasyon yok sanırım bunda?
yani kredi kartı ile ödeme alma olayı?

kerten

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1.80$ i banka kesmiyor
Moneybookers in kendi bankaya paranizi cekerken her islem icin 1.80$ masraf kesiyor
Blink para gonderirken kesilen masrafa 0.50$ demis buda yanlis
Moneybookers de para gonderirken 0.50$ diye sabit bir ucret yok
gonderdigin paraya gore kesiyor o miktari
250$ da 0.64 aliyor
100$ da 0.59
30$ da 0.39$ masraf kesmis bende
MB hesabini verified etmek sadece limitelerini yukseltmene yariyor(verified etmez isen block olma diye bir sey yok) Paypal gibi sinirsiz limiti yok
90 gun icinde belli bir miktardan fazla para gonderemiyorsun (15bin $sanirim)
+ kredi kartida ayni sekilde belli sure icerisinde su kadar dan fazla Kredi kartindan MB ye para aktaramazsin diye limiti var bunlarda sacma
Favorites MB nin en kotu yani hesap para birimin $ ise karsidan odeme yapacak olan kisi sana euro yapacaksa bunu sana gonderirken senin para birimine cevirerek gondersin
yani 500 euro gondericekse bunu $ a cevirip oyle gondersin
Exchange si cok sacma ve bu sekildeki islemlede otomatikman %2-3 kaybin oluyor en az

Hayir MB haricinde İş bankası da kesiyor, kafamdan atmiyorum herhalde hesap yaptık da söyledik..

paypal gibi web sitelerine entegrasyon yok sanırım bunda?
yani kredi kartı ile ödeme alma olayı?

Var özel anlaşma yapman halinde oluyor ama çok zahmetli bir iş.. yasakpara siteleri kullanıyor genelde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5