İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

biri reklama sürekli kasti olarak tıklarsa ne olur?

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlıkta da dediğim gibi; google politikasına göre biri reklama sürekli kasti olarak tıklarsa ne olur?

google buna neder?

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
seni banlar.:) Bu korkudan çokca bahsedildi.Bir yandan googlenin bunu anlayıp fazla tıklamaları geçersiz tılklama yapacağından bahsedildi yine aynı google ancak siz yinede butür tıklamalardan şüpelenirseniz bize maille bildirin dedi. Geçmişte bir arkadaş bu konuda aldığı maili googleden uyarı gibi ibr başlıkla paylaşmıştı.
Diğer bir arkadaş ta birisinin seni banlatırım diye tehdit ederek benim kodu sitene yerleştir 1 hafta dediğini paylaşmıştı.

Benim şuan için bu konuda kendi çıkarımım küçük hatta belki orta ölçekli istelerde bu önemli ibr problem olabilirken büyük sitelerde google teknolojisi kullanarak siteyi banlamak yerine kasti saldırıyı boşa çıkarabiliyor.Diğerleri için böyle bir zahmete girmeden kendiniz yapın diyiyor.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu an click yağıyor. ve hiç olmadığı kadar yoğun...
google'a endişemi bildiren bir e-mail attım umarım gereğini yaparlar...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

ip leri takip edebiliyormusun sürekli giren bir ip varmı.Yok dağınık çoklu yerlerden geliyorsa bu gelenler yine sürekli gelmeye devammı ediyor.Böyle birşeyse büyük ihtimal kasıtlıdır .Yok dağınık ziyaretlerde geliyorsa bu tık o zaman saldırı , kasıt olma ihtimali daha zayıf.Eğer şüpelendin ve bildirdinse reklamlarını geçici olarak siteden kaldırmanda iyi olabilir.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu an takip edemiyorum. sitede kullandığım takip programı google analytics. gün sonunda öğrenebilirim anca.
google'da milyonu bulan indeksli sayfası olan bir site.
ama 10 dakikada bir update ediyorum. sürekli artıyor anormal durumda.
ve kazanç da yükseliyor...
ip takip koymadım.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
milyonu bulan indeksi varsa bırak artsın kazanmaya bak :)
bir sorun çıkmaz inş. kardeş.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google a mail atmışsın o yeterli olacaktır heleki gözle görülür bişey varsa sorun olacağını hiç sanmıyorum

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim herkesin tavsiyeleri için.
İlgilenmemeye çalışıyorum, çünkü geriliyorum...
Bakalım gece saat 3'te otomasyon ban sistemi açılıyor Google'ın :) O saate kadar beklerim. Google'dan cevap gelir inşallah.

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence çok takılma bunlara. Tıklayan tıklar bir gün tıklar ama ikinci günü gelip te tıklayacağını sanmıyorum. tabii sana karşı bi kini yoksa :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89

DİKKAT: Dostum madem mail ile durmu bildirmişsin, şu hususa dikkatini çekmek isterim... Reklam kodlarını yayınladığın sayfaları inceleyebiliyorsan, reklam yayınlama kuralları üzerine bir ihlal varsa, o sayfayı hemen düzeltmeni tavsiye ederim...

Çünkü google senin yapmış olduğun bu uyarı üzerine sitlerin ile ilgili bir çalışma da başlatabileceğini düşünüyorum.

Aynı durum bana da olmuştu google'a mail attım. Durumu bildirdim, bu konuda yardımcı oldular ancak 2 senedir adsense kodlarının yayında olduğu bir sayfayı farkedip o adresimi banladı.... Bu farkedilmenin de bu durumun neden olduğunu düşünüyorum...

Çalışmalarınızda Başarılar dilerim...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
DİKKAT: Dostum madem mail ile durmu bildirmişsin, şu hususa dikkatini çekmek isterim... Reklam kodlarını yayınladığın sayfaları inceleyebiliyorsan, reklam yayınlama kuralları üzerine bir ihlal varsa, o sayfayı hemen düzeltmeni tavsiye ederim...

Çünkü google senin yapmış olduğun bu uyarı üzerine sitlerin ile ilgili bir çalışma da başlatabileceğini düşünüyorum.

Aynı durum bana da olmuştu google'a mail attım. Durumu bildirdim, bu konuda yardımcı oldular ancak 2 senedir adsense kodlarının yayında olduğu bir sayfayı farkedip o adresimi banladı.... Bu farkedilmenin de bu durumun neden olduğunu düşünüyorum...

Çalışmalarınızda Başarılar dilerim...

+

bence sitendeki kodları kaldırmalısın geçici olarak.Durumuda bir daha googleye bildir.Kodları sitemden kaldırdım, eğer tıklama devam ederse demekki kodum başka sitedede kullanıyor..

Bazı arkadaşlar googlenin takip etmediğini söylemişti ama bana gelen bir mail vardı.Bazen site üzerinden tıklama yapılıyor.Sanırım botnet ile.Googlede o site adsensenin üyesi olduğu için engelleyemiyor ve bu sebeple banlıyor demişdi.Aslında onlarda istemiyor banlamayı ama mecbur kalıyorlar sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5