İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Birkaç Sorum var...

P

Paraemon

Misafir
Mrblar ,

benim bir,iki sorum var..

1) Yabancı siteye , PR'si 4-5 olan bir Türkçe siteden link vermek bir işe yarar mı ?

2) Benim bir yabancı sitemde PR olmamasına rağmen günde usa-canada agırlıklı 20 tekil alıyor google'dan. Bu rakam PR'si artsa dahada yükselir mi ?

Ve istatistiklerden bakıyorum , örnek olarak vereyim.

Siteme new world fish online diye aratıp gelmişler mesela , sonradan bakıyorum ki onu aratınca benim sitem çıkmıyor.Bunun sebebi nedir ?

tşkler

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1) Türkçe yada yabancı site fark etmez pr'li bir siteden başka bir siteye link vermek her zaman akıl kârıdır.

2) Pr artarsa daha çok hit alır tabi, ama özellikle google dan belirli bir kelimeden hit almak istiyorsan sitende o kelime için optimizasyon yapman gerek.

Paraemon' Alıntı:
Siteme new world fish online diye aratıp gelmişler mesela , sonradan bakıyorum ki onu aratınca benim sitem çıkmıyor.Bunun sebebi nedir ?

new world fish için yaklaşık 69.200.000 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar (0,35 saniye)

Neredeyse 70 milyon sonuç var, sende o sonuçlar içerisindesindir, aramakla bulunmaz yani :)

K

Kerasus

Misafir
Google local aramalara önem verir, yani her bölgeye her arama sonuşları aynı öncelikle gösterilmez. ADB'den arayan kişi ile senin farklı sonuçlar görmen doğal.

P

Paraemon

Misafir
Siber d0stum , New world fish olayını örnek gösterdim .. :)

Galiba dedigin gibi Kerasus , çünkü bakıyorum ilk 10 içinden gelmiş o kelimeyi aratıp ben girip bakıyorum o ilk 10 da göremiyorum ben..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5