İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bitcoin Balon ve Patlayacak mı ?

Inadmissible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bitcoin-dump.jpg

Son 1 yıl da kırdığı rekorlar ile gündemden düşmeyen bitcoin kuşkusuz ki bir lise öğrencisinin olsun çiftçilik ile uğraşan bir abimizin olsun ilgisini bir hayli çekmiş durum da.Öyle ki insanlar Bitcoin alabilmek kısa vade de paralarını katlayabilmek için eş'den dosttan hatta bankalardan kredi çekerek bu alana sıfır bilgi ile dahil oldular.(Araştırıp girenler konu dışında tabi ki)40.000 TL'den girenler(ortalama olarak) 80.000 de sattıysalar paralarını katlayarak zararsız bir şekilde bu alandan ayrılmış olabilirler ancak birde en yüksek fiyattan alan ve kar'a geçmeleri halinde satmayanlar büyük zarara uğramış durumdalar.İşte tamda burada zarara uğrayanların isyanları ve devletlerin bitcoin'i desteklememesi ile Bitcoin hakkında birçok iddia ortaya atılmaya başladı.Ortaya atılan en büyük iddia ise BİTCOİN BALON, PATLAYACAK !

Bitcoin Balon mu ?
Arkadaşlar öncelikle lütfen Bitcoin'i Çiftlikbak'a veya diğer ponzi sistemlere benzetmeyelim arada dağlar kadar fark var onu başka konuya saklayayım.Bitcoin'in balon olabilmesi için öncelikle bir şeyler vaad etmesi, bunu alırsanız 5 yıl sonra milyonersiniz, alın hiçbir şey yapmadan yıllar sonra para kazanın gibisinden vaadler duymanız gerekiyordu.Peki böyle şeyler duyan oldu mu ? Tabiki hayır.Daha kurucusunun dahi kim olduğunu bilmediğimiz birinin bunu alın dediğini şahsen ben görmedim.(Öneren kişiler bu konuda yer almıyor kurucusu demediği için demek istiyorum) Bitcoin bir teknolojinin parçası, aracısı, burada asıl önemli olan Blockchaindir.(Blochchain'in ne olduğunu ve Bitcoin hakkında ufak bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin balon mu ? konuşmalarının çıkmasındaki en büyük sebep ise insanların Blockchain'i görmezden gelmesi ve Bitcoin'e odaklanmasıdır.Bitcoin alımı arttıkça fiyatıda arttı durum böyle olunca odak nokta bitcoin oldu ve buna yatırım aracı denmeye başladı evet yatırım aracı ancak bir önceki konumda da belirttiğim gibi bu ancak geleceğin teknolojisine yatırım aracı olur.Hem dünyanın bir ucundan diğer ucuna ucuz ve hızlı para transferini amaçlayan sistem nasıl balon olabilir ? Bitcoin ortadan kaybolursa olur diyenler olacaktır illaki ancak merkezi olmayan ve artışını ve azalışını bizim gibi insanların yaptığı bir şey nasıl yok olsun patlasın ? o zaman Dolar, Altın ve Euro da balon ülkeler birleşti ve bunlar artık değersiz dedi elinizde ne kadar dolar, altın ve euro varsa hiç oldu.Bakın bu verdiğim örnekte bile her birinin bir merkezi ve ancak Bitcoin'in yok bunu ancak elinde bitcoin olanlar belirler !
İyi Forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5