İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bitcoin değer kaybediyor! Bitcoin 4500 Doların altına indi

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli yaptırım ve kısıtlama haberlerinin etkisiyle Bitcoin piyasa değerinin 15 Kasımda 100 milyar doların altına gerilemesiyle piyasada baş gösteren düşüş eğilimi, Bitcoin fiyatının 3,500 doların altına inmesiyle sürüyor.

Toplam 15,720 adet piyasada işlem gören 2,068 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın en yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 11.04'lük bir düşüşle 3,433 dolara geriledi ve 59 milyar 779 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 55ini oluşturdu.

En yüksek hacimli 10 kripto para birimi arasından son 24 saatte yüzde 17.68 ve yüzde 0.51 ile sırasıyla yalnızca Bitcoin SV ve Tether artarken, Bitcoin SV Çarşamba gününden bu yana artış göstererek beşinci sıraya yükseldi.

Piyasadaki düşüş eğilimine bağlı olarak en yüksek hacimli 100 kripto para birimi arasından ise son 24 saatte yüzde 26.60, yüzde 17.68, yüzde 0.54, yüzde 0.51, yüzde 0.31 ve yüzde 0.05 ile sırasıyla yalnızca XYO Network, Bitcoin SV, Gemini Dollar, Tether, TrueUSD ve USD Coin yükseldi.

Gelişmelere bağlı olarak geçen hafta 130 milyar dolar düzeylerine yükselen piyasa hacmi, son 24 saatte 14 milyar dolara denk gelen yüzde 12.9'luk bir düşüşle 108 milyar 811 milyon dolara geriledi.

En yüksek hacimli 10 kripto para birimindeki değişiklikler (sıra numaraları, birimlerin sıralamadaki yerini gösteriyor):

• 1.Bitcoin yüzde 11.04
  • 2.Ripple yüzde 10.35
  • 3.Ethereum yüzde 15.48
  • 4. Stellar yüzde 16.45
  • 7.Bitcoin Cash yüzde 15.92
  • 8.EOS yüzde 20.81
  • 9.Litecoin yüzde 12.88
  • 10. TRON yüzde 7.51 düşerken
  • 5.Bitcoin SV yüzde 17.68
  • 6.Tether yüzde 0.51 arttı.

makaleyaznet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Görülen o ki, bitcoin'in değer kaybı alt coinler dahil tüm piyasayı daha bir süre daha etkileyecek. 1 aya kadarki değerlerde nerdeyse %20-30 değer kaybı var.

fearlesstr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bitcoin mining yapanlar sanırım bu değer kaybı yüzünden ekran kartlarını vs satmaya başladılar, doğru mu?
Eğer doğruysa bir süre ikinci el piyasasından uzak durmak daha mantıklı

sudenazz

0
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bir arkadaşım bana bundan yıllar önce dedi ki "tüm paranı bitcoin'e yatır" o zaman onun dediğini yapsaydım şimdi 100 milyon dolar kadar param olacaktı. Tabi dediğini yapmadım. Kaynağı olmayan bir sanal para olarak görülüyordu. İnternetten epey araştırdım ve vazgeçtim :)

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Bence şimdi Bitcoin alma zamanı. Yakın bir zamanda doların yerini Bitcoin alacaktır. Bu fırsatı değerlendirmekte fayda görüyorum. Demedi demeyin

Noventa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bence şimdi Bitcoin alma zamanı. Yakın bir zamanda doların yerini Bitcoin alacaktır. Bu fırsatı değerlendirmekte fayda görüyorum. Demedi demeyin

Olay bitcoinin, doların yerini alması değil. evet teknolojik gelişmeleri düşününce sanal paralar ön plana çıkacaktır fakat ön plana çıkacak diye de bitcoin 50.000 dolar olacak diyemeyiz. 10.000 dolar da olmaz. Bitcoin geçtiğimiz sene yaptığı aşırı çıkışı gerçek sananlar oldu. Aslında tamamen abartı değerlerdi ve insanların bitcoin hakkında yeni bilgi sahibi olması ve yatırımcı sayısının birden fırlamasından kaynaklıydı. Fakat bitcoinin maksimum olacağı seviye 2k-3k dolar seviyesidir ki birkaç ay sonra o seviyelere de düşecek ve sabitlenecektir.

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Olay bitcoinin, doların yerini alması değil. evet teknolojik gelişmeleri düşününce sanal paralar ön plana çıkacaktır fakat ön plana çıkacak diye de bitcoin 50.000 dolar olacak diyemeyiz. 10.000 dolar da olmaz. Bitcoin geçtiğimiz sene yaptığı aşırı çıkışı gerçek sananlar oldu. Aslında tamamen abartı değerlerdi ve insanların bitcoin hakkında yeni bilgi sahibi olması ve yatırımcı sayısının birden fırlamasından kaynaklıydı. Fakat bitcoinin maksimum olacağı seviye 2k-3k dolar seviyesidir ki birkaç ay sonra o seviyelere de düşecek ve sabitlenecektir.

Araştırmalarım neticesinde şu kanaate vardı:

Doları da Bitcoin'ide aynı el tutuyor. Doların artık işi bitiyor bunu anladılar, yerine daha çok kazanacakları ve çağın gelişmelerine de uygun olan bir sistem geliştirdiler. Artık paranın sanal ortamda döndüğünü çok iyi biliyorlar. İşte artık dolar gidecek yerine bitcoin gelecek. Bu onun yerine gelirken de iniş ve çıkışlar çok olacak. Bu arada kazanan yine aynı eller olacak maalesef.

Şahsi kanaatim yanlış da olabilir.

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Bu düşüşle ilerleyen dönemde ki balon etkisinde yeni bitcoin milyarderleri duyacağız sanırım :) imkanı olan almalı diye değerlendiriyorum.

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Bu düşüşle ilerleyen dönemde ki balon etkisinde yeni bitcoin milyarderleri duyacağız sanırım :) imkanı olan almalı diye değerlendiriyorum.

Ben de sizin bu fikrinize katılıyorum. Bekleyelim ve görelim, inşaallah yanlış bir kanaate varmamışızdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5