İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bitcoin - Etherium Madenciliği Yaparak Para Kazanın

birincisiraseo

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Temmuz 2017
Mesajlar
12
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar;
Bildiğiniz üzere son zamanlarda kripto para ve madenciliği ünlenmeye başladı.
Tabi haliyle kripto madenciliği hakkında onlarca web sitesi açıldı.
Ve yine Bildiğiniz üzere Bitcoin, Ethereum, Monero gibi kripto paraları kazanabilmek için mining yani kazım yapmanız gerekmekte.


ÜCRETSİZ ÜYE OLMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN (Lütfen Ref ile üye olunuz)

Önerim Kesinlikle Monero yani XMR üretmenizdir hem değeri yüksek hemde üretilmesi çok kolay

E tabi bu kazım işlemleri çok güçlü bilgisayarlar üzerinden yapılmakta fakat sizde evinizdeki bilgisayardan yada sahip olduğunuz sunucu, VDS vs. kullanarak mining yapabiliyorsunuz.
Direk bilgisayarınız üzerinden mining yapmak zor olsa da büyük sunucuların/bilgisayarların yapmış olduğu mining bünyesine siz de katılarak kendi mining işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.
Şimdi bahsettiğim bu mining işlemlerini yapabileceğiniz web sitesi olan MinerGate hakkında bilgi vericem.
MinerGate; dünya çapında oldukça bilinen mining yapan bi şirket.
Kendi masaüstü veya mobil uygulamalarını kullanarak siz de bu havuza dahil olabiliyor ve kendi mininginizi yapabiliyorsunuz.
Bunun için ilk önce web sitesine gidip üye olmanız ve ardından Buradan Download kısmına giderek uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Cihazınıza uygun uygulamayı indirip açtıktan sonra aşağıdaki alandan üye olduğunuz e-mailiniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
Uygulamaya giriş yaparken şifrenizi sormuyor sadece e-mail ile giriş yapabiliyorsunuz. Şifreyi web sitesine girişte istiyor.

LOLz9G.png


Uygulamaya giriş yaptığınız anda otomatik kazım başlıyor, ilk olarak default olarak Monero kazmaya başlıyor fakat siz Monero yerine başka birşey kazmak istiyorum derseniz üst menüdeki kazma şeklindeki menüyü seçin ve ardından çıkan ekrandan kazmak istediğiniz kripto parayı seçip kazım yapabilirsiniz.

Kazım yapmak istediğiniz kripto parayı belirledikten sonra yandaki seçeneklerden soldakinde RAM'inizin sağdakinde ise ekran kartınızın kaç GB'ını kazım yapmak için kullanmak istediğinizi seçin.

nJB0VV.png


Benim bilgisayardaki ekran kartı kazım yapacak kadar becerikli olmadığı için sağdaki alanda "Not Available" diyor, dolayısıyla ekran kartı ile kazım yapamıyor sadece RAM ile yapabiliyorum.

Kazım alanındaki değerlerin üstündeki şu anki kazım gücünüzü alttaki ise geçmiş 10 saniyelik ortalamanızı belirtiyor.

nJB0YV.png


Daha sonrasında uygulamayı küçültüp arka planda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulama bildirim alanından çalışmaya devam ediyor ve durdurmak istediğiniz zaman bildirim alanından uygulamayı büyüterek durdurabilirsiniz.

Uygulama üzerindeki işlemler bu kadar şimdi gelelim web sitesine

Web sitesinden hesabınıza giriş yaptığınız zaman sizi direk Dashboard yani Hesabım kısmına yönlendiriyor.

Dashboard kısmında hangi coinden ne kadar kazıyorsunuz, toplamda kaç para kazandınız, uygulamayı kullanan kişilerin o coin havuzundaki toplam güçleri, toplam kaç kazıcınız şu anda çalışıyor gibi bilgileri görebilirsiniz.

Coin mining yaparak kazandığınız para o coin cinsinden gösterilmekte, yani örneğin Monero kazıyorsanız Monero kısmındaki kazandığınız para BTC türünden değil Monero cinsindendir.

Bloklar onaylandığında yani ortalama 24 saatte kazandığınız coin BTC'ye çevrilir ve hesabınıza eklenir.

Calculator kısmına girerek ne kadar kuvvetli kazımın ne kadar para kazandıracağını hesaplayabilirsiniz.

Tüm hesaplamalar BTC üzerinden yapılıyor.

Yani örneğin 10 000 H/s gücündeki bi bilgisayarınız ile hangi coinden saatte/günde/haftada ne kadar kazanacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Monero, Ethereum, Ethereum Classic, FantomCoin gibi madencilikleri kendi bilgisayarınız/sunucunuzu kullanarak yapabiliyorsunuz
 

green1987

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Aralık 2017
Mesajlar
24
Reaction score
0
Bu iş sizce de bir yerde patlayacak gibi değil mi? Fazlaca gündem oldu gibi?
 

adnan_ta

0
Yasakli Uye
Katılım
28 Ağustos 2012
Mesajlar
229
Reaction score
0
Konum
Bolu
Güzel konu olmuş, artık amcalarımız dedelerimiz bile kahvede bitcoin konuşuyor. Gerçekten ilginç bir şekilde yaydılar pazara.
Paratic Piyasalar platformu üzerinden canlı olarak bitcoin'in fiyat değişimlerini izleyebilir ve tüm ekonomi portallarının bitcoin ile ilgili girdikleri haberleri takip edebilirsiniz.
Bitcoin Canlı Fiyat Grafikleri Sayfası: http://piyasa.paratic.com/kripto-coin/bitcoin/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst