Bitcoin Fiyatını Arttırabilecek 3 Faktör

webekka

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
23 Şubat 2014
Mesajlar
129
Reaction score
0
Bitcoin ‘in fiyatı, yılın başından bu yana %60’tan fazla arttı. Ancak Nisan zirvesinden bu yana neredeyse %30 oranında düşüş yaşadı. En popüler modellerden biri olan Stoktan Akışa , BTC’nin Aralık ayı sonuna kadar altı basamaklı bir bölgeye girdiğini ön görüyor. Bitcoin ‘in altı basamaklı bir fiyatı yakalaması için, birkaç ay içinde değerini iki katından fazlasına çıkarmak zorunda kalacak. Bu nedenle, modelin yaratıcısı kısa süre önce bu kadar etkileyici bir dalgalanmayı tetikleyebilecek bazı potansiyel nedenleri özetledi.

ABD’de Bitcoin ETF Onayı
Belki de geçtiğimiz yıl kripto para birimi alanında en çok tartışılan konulardan biri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (yakında) bitcoin performansını izleyen bir borsada işlem gören fonu onaylayıp onaylayamayacağıdır. 2021’de Kanada ve Brezilya’nın bu tür ürünlere yeşil ışık yakmasından sonra daha da popüler hale geldi. SEC, 2016’dan beri sayısız başvuru aldı. Geçen yıla kadar neredeyse hepsini reddetti, ancak 2021’de yeni bir yaklaşımı var – kararları geciktirmek . Bu, Gary Gensler‘in ipuçları ve çok sayıda analistin bir BTC Vadeli İşlemler ETF’sinin hemen köşede olabileceğini iddia etmesi, böyle bir ürünün gerçekten bu yılın sonuna kadar onaylanabileceği yönündeki spekülasyonlara yol açtı. Gerçekten olursa, iyi düzenlenmiş bir Bitcoin ETF aracılığıyla varlığa maruz kalacakları için birçok geleneksel finansal yatırımcı ve kurum arasında birincil kripto para birimini meşrulaştıracaktır . Bu nedenle, böyle bir hareketin sonuçları, gerçekten de dayanak varlık için önemli bir fiyat artışına yol açabilir.

Ülkelerin Bitcoin’i Resmi Para Birimi Haline Getirmesi
PlanB , Eylül ayında Bitcoin’i yasallaştırmasına değindi . bunu yapan ilk ülke olduğu için El Salvador’un tarih yazdığını söyledi. Şimdiye kadar, BTC kullanımı , en azından El Salvador başkanı Nayib Bukele’ye göre hızla artıyor. Bu nedenle, S2F yaratıcısı, başka bir ülkenin bu örneği takip etmesi durumunda kripto para biriminin fiyatını artırabileceğini belirtti. Bir ülke olmasa bile, tanınmış bir isim aynı şeyi yapabilir. Geçmişte, Elon Musk gibi isimler bundan bahsettiğinde BTC’nin fiyatının nasıl dalgalanabileceğini gördük. Yeni bir hareket Apple, Amazon, Google veya Microsoft gibi dev bir şirketlerden de gelebilir. Walmart’ın Litecoin ödemelerini kabul edeceği hakkındaki sahte rapor Bitcoin fiyatını hızla arttırmıştı. Sahte olduğu ortaya çıktığında bitcoin fiyatını aynı hızla düştü, dünyanın en büyük kuruluşlarından biri kripto para vagonuna katılırsa ne olacağını yalnızca hayal edin.

Çin’den U dönüşü
Bu şu anda en hayal edilemez senaryo gibi görünüyor. Çin, neredeyse var olduğu sürece kripto para birimi alanına karşı olmuştur. Ancak bu yıl ülke, dijital varlık madencilerinin, ticaretin ve aradaki her şeyin peşinden giderek bunu tamamen başka bir seviyeye taşıdı. Madenciler, BTC ağı üzerinde geçici olumsuz etkileri olan başka evler aramak zorunda kaldılar. Çok sayıda merkezi kripto para birimi değişimi, Çinli kullanıcılar için hizmetleri durdurmak zorunda kaldı. Merkezi olmayan ürünlerden veya yaygın olarak kabul edilen İnternet varlıklarından hoşlanmadığı bilinen dünyanın en kalabalık ülkesi, kendi merkez bankası dijital para birimini geliştiriyor. Bitcoin’den tamamen farklı çalışacak, yani hükümetin tüm işlemler üzerinde kontrolü elinde tutmasına izin verecek.

Kaynak: https://www.koindeks.com/bitcoin-fiyatini-arttirabilecek-3-faktor/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst