İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Biz Bir Çizgi Filmmiyiz??

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanırım açacak başka bölüm yok..

Hiç kolunuz uyuştumu? Yada yataktan kalktıktan sonra ayağınızın üstüne yattığınızdan ötürü ayağınız?Kontrol edemiyorsunuz değil mi? Yoksa kan mı gitmiyor?
Bir insan sinirli olduğunda yüzü farklı bir hale bürünür,gülümsediğinde farklı bir hale.Öyleyse bizim hangi halimiz gerçek tipimiz?
Eski çizgi filmleri bilirsiniz.Her sahne ve hareket teker teker çizilir.Ve binlerce resmin birleştirilmesinden sonra bir film ortaya çıkar.Bizimde her halimiz farklı olduğuna göre her halimizi bir yaratan olmasın?
Evet.. Yoksa her halimizde , her saniye yaratılıyor muyuz?Elimizi havaya kaldırma eylemini yaparken o halimiz yaratılıyor mu yoksa? Her türlü hareketimizde değişik bir hal alıyorz.Yıllar geçiyor görünüşümüz ve hareketlerimiz değişiyor.Dolayısıyla her saniye bir yaratıcıya muhtacız.O anımız yaratılmasa demekki o anı yapamayacağız.
O halde , kendi başımıza bir işe yaramıyoruz.Her saniye yeni baştan yaratılıyoruz.Demekki bizi yaratan , yaratıp başı boş bırakmamış.Bizi her saniye yeni baştan yaratıyor....

Ahmet Görgülüarslan / Ruen

http://www.ruen.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=26

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski çizgi filmleri bilirsiniz.Her sahne ve hareket teker teker çizilir.Ve binlerce resmin birleştirilmesinden sonra bir film ortaya çıkar.Bizimde her halimiz farklı olduğuna göre her halimizi bir yaratan olmasın?
Evet.. Yoksa her halimizde , her saniye yaratılıyor muyuz?Elimizi havaya kaldırma eylemini yaparken o halimiz yaratılıyor mu yoksa? Her türlü hareketimizde değişik bir hal alıyorz.Yıllar geçiyor görünüşümüz ve hareketlerimiz değişiyor.Dolayısıyla her saniye bir yaratıcıya muhtacız.O anımız yaratılmasa demekki o anı yapamayacağız.
O halde , kendi başımıza bir işe yaramıyoruz..

çok ünlü ve klasik bir söz vardır. İnsanlı hayvanlardan ayıran en temel özellik aklını kullanabilmesidir. Allah insana düşünme, düşündüğünü anlatabilme uygulayabilme yetisi vermiş. Bu dünya imtihan dünyası değilmi? O halde herkes aklını kullanarak davranışlarını belirleycek doğru yada yanlış yolunu çizecek. Eğer her hareketimiz Allah tarafından yaptırılıyorsa bizim bu dünyaya gelmemizdeki amaç nedir?

Ülkemizde bırak ülkemizi dünyada bir çok olay oluyor. Misal veriyorum bir kişi diğer bir kişiyi öldürüyor? Bizi yaratan Allah mı bu hareketi bize yaptırtıyor yoksa kendi aklımız ve içimizdeki dürtüler, duygular mı?

yazdığın konuyu tam anlamadım ama böyle bir cevap yazdım. Eğer sen başka bir konudan bahsediyorsan ve bende apayrı bir konudan bahsediyorsam kusura bakma. Kolay gelsin hepinize...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanırım yazım yanlış anlaşıldı.İrademizin olduğu ve her işi kendimizin yaptığımız konusunda bir eksiklik yok.Sadece görünüş itibari ile yeniden yaratılıyoruz.Yoksa kimsenin kolunu kıpırdatacak mecali yoktur.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
teşekkürler, kaynaklar sağlam ama benim anlatmak istediğim tam olarak bu değil.
Hücreler,maddeler yaratıldı ve düzene koyuldu ancak onların işleri yürütebilmeye mecalleri ve akılları olmadığından sürekli bir Tanrı tarafından gözetlendiğini kabul ediyor ve biliyoruz.Allah için yaratmak bir emek sarfetmek denemez.O yüzden her an bizi baştan yaratması,her an bizim yaşamımızın devam etmesini sağlaması onu yormaz.Bir sperm, yumurta hücresini delleme kudretine ve aklına sahip değildir.Sperm yumurtayı döllediğinde yaratılış başlar.Sürekli yaratıcının parmağı var demek istiyorum.

E

echo

Misafir
kısaca söylüyorum hepsi matrix :D yalan değil ölünce rüyadan uyanmış olacağız . lucid dreaming olayını bilen ve yaşayanlar :D dediğimi anlar

E

echo

Misafir
herkes bir neo aslına bakarsan :) etrafındakilerinin birer program olduğunu düşün sadece sen gerçeksin kendi dünyanın başrol oyuncususun. belkide bende bi programım yada sende ...

lucid dream tecrübem olduğu için yazıyorum öyle bi yere geldimki gerçekle hayal arasında sıkıştım. ne ne kadar gerçek hala anlamış değilim. hayatımda çözmem gereken sorunların en büyüğü bu çünkü herşeyin (dünya hayatı) tamamen hayal olduğunu anlarsam ve iyice kavrarsam hiç bi sorun karşısında yılmayacağım yada öyle bişeyler ....

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dünya hayatının hayal olduğunu düşünmek bence düzensizlik getirir.Yani özgürce yaşam abartılır ve bi noktadan sonra zarar doğurur.Büyüklerimiz,felsefecilerimiz dünya hayatının hayal olduğunu ve herşeyin aslında olmadığını söylerken faniliğede dikkat çekmişlerdir bana göre.
Zaten mantıken milyarlarca yaratılan şey arasıdna hiç ender hiçiz

E

echo

Misafir
yani herşeye rağmen yaşam ve bir anlamı olmalı diye yaşıyorum şükrediyoruz

neyse fazla dalmayalım gene kopucam :D

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
kisinin uyku sirasinda ruya gordugunun farkinda olmasi ve ruyasindaki olaylari kontrol edebilmesine verilen isim. becerebilirseniz mukemmel bir olaydir. genelde uykudan tam (bkz: rem) evresinde uyandirilip, tekrar uykuya dalarak gerceklestirilebilir. hatta ruyalariniza kaldiginiz yerden bile devam edebilirsiniz.
bilimsel olarak ilk frederick van eden tarafindan aciklanmistir.

Tamamen kontrol edebiliyormusun? Ben sadece kendimi kontrol edebiliyorum, bazen ise bu kontrol kısıtlı. Sanki başka biriyim. O an rüyada olduğumu biliyor ve ona göre davranıyorum. Ancak çevre etkenleri kontrol etmeyi başarabilmiş değilim.

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her insan çok nadir de olsa lucid dreaming yaşar fakat bilinçli halde yaşamak için üstüne düşüp antremanlar yapmak lazım, uzun süren antremanlar sonucu rüyasını tamamen kontrol edebilen kişiler var, ama fazla uğraşmamak lazım sonuçları tehlikeli olabilir.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her insan çok nadir de olsa lucid dreaming yaşar fakat bilinçli halde yaşamak için üstüne düşüp antremanlar yapmak lazım, uzun süren antremanlar sonucu rüyasını tamamen kontrol edebilen kişiler var, ama fazla uğraşmamak lazım sonuçları tehlikeli olabilir.

Bu Konuda Haklısın Ama Tehlike Riski Cok Fazla Malesef.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla ben gece yattığımda istediğim rüyayı görebiliyorum.Rüya tamamen bilinç altı bi olay olduğundan,herkes yapabilir bence..
İlk frederick van eden açıklamış diolar ama genellikle herkes duymadan yapmıştır bu işi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5