İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Black Hat SEO Önlenebilir Mi?

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşlar selam.. :kahve:

bu black hat seo denilen illet arama motorları tarafından önlenebilir mi? black hat seo uygulayan (ki benim bu işten anladığım heklink) siteye , arama motorları banlayabilir mi? veya sandbox yiyebilir mi? eğer bu tip cezalar uygulanmaya başlansa, bu sefer birisi çıkıp iyinet'e (örnek) heklink kasar. ve sonucunda iyinet'te rakipleri tarafından sandbox'a düşürülebilir..

bu işin mantıklı bir çözümü olamaz mı? google, bing vs. bu işlerden habersiz mi,bilmiyorlar mı? çözüm üretemezler mi? veya black hat seo'da uygulanan yöntemleri, dikkate almayacak bir algoritma yapılamaz mı??

Metallica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arama motorları degişim geliştikçe blackhatseo da degişiyor.Hiçbir arama motoru blackhatseo engeleyemez,engellemeye çalışırsa antiseo yöntemi yapanların çok işine gelir.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arama motorları degişim geliştikçe blackhatseo da degişiyor.Hiçbir arama motoru blackhatseo engeleyemez,engellemeye çalışırsa antiseo yöntemi yapanların çok işine gelir.

iyi güzelde..o zaman bu tip yöntemleri ,yokmuş gibi varsayacak bir algoritma yazılsa önüne geçilemez mi?? diğer yöntemler nelerdir bilemem, mektebini okumadım bu işin. ancak microsoft ,google gibi milyarlık şirketler hiç değilse heklink olayının önüne geçse .. bu da mı yapılamaz..

Metallica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyi güzelde..o zaman bu tip yöntemleri ,yokmuş gibi varsayacak bir algoritma yazılsa önüne geçilemez mi?? diğer yöntemler nelerdir bilemem, mektebini okumadım bu işin. ancak microsoft ,google gibi milyarlık şirketler hiç değilse heklink olayının önüne geçse .. bu da mı yapılamaz..
Bunu yapmak için backlink alma işini bitirmesi lazım yani işte ordan link aldın edu link aldın vs olaylar bitmesi lazım.Tamamen farklı bir sistem uygulamaları lazım, önümüzdeki 2 yıl unutun.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tabi ki yakalandigi zaman ceza alir. Ama bu isler bu kadar basit degil. Herkes rakibinin sitesine binlerce link alir onun penalti almasini saglardi.

Milyarlarca site ve link iliskisi var butun bunlari filtreleyecek tek bir formul yazilmasi cok zor. Kaliteli link kendisini cok bariz belli ederken, kalitesiz olanlari ayiklamak da 100% basarili degil arama motorlari bugun. Uzun vadede daha kaliteli calismalar yaparak, black hat metodlari ile gecici yukselis saglayanlarin onune gecilebilir.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
önlemek yerine herkese öğretin kardeşim. herkes yaparsa kimse için sakınca kalmaz heralde.

ben öğrenmek için sürekli çalışıyorum ama okumakla olmuyor.bir ustaya çırak olmak şart.Allah rızasına işi kısaca öğretecek ustalara ihtiyacım var.

ByKRaVaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
black hat seo ne kadar kötü densede bunu yapmadan bir site yükselmesi çok zor. mevcut yüksek hitli siteler hep bu yolla yapıyorlar bence

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
korkulacak bişey değil kardeşim. siyah şapka seo insanoğluna fayda sağlar. linkte baya açıklama var. neti ya da birilerini biz kurtaracak değiliz.bizim amacımız daha fazla adsense geliri.gerisini büyüklerimiz düşünür :D

Ekleme:
31 aralıkta bilgim yoktu. meğerse ben bu işin uzmanıymışım :D şaka bir yana okuyarak öğrendim. verdiğim sitede okumadığım yazı kalmadı.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
İnsan doğasında aykırılık var, kurallara uymamak, sıkılmak, yeni yöntemler denemek...
Black hat işte burada devreye giriyor. Arama motorlarının çizdiği sınırlara uymayıp yeni stratejilerle bir yerlere gelme çabasıdır black hat.

Buradaki her kes bir az yada fazla black hat optimizasyon yapıyordur. Tabii ki başkalarını ezerek bir yerlere gelme politikasını kınıyorum (ve asla yapmam), ama black hat sadece bunlardan oluşmuyor ki. Blog commenting, bookmarking, forum profile yapıyoruz mesela bunlar spamcılığa girmiyor mu. Backlink almak için bir çok etik olmayan yöntemi kullanıyoruz, kullanmak zorundayız, çünkü başka türlü rakiplerimiz bizi geçiyor.

Black hat yasal bir olaydır, bunu da unutmamak gerekir.

Kimse aslında black hatın kesin sınırlarını bilmiyor. Arama motorlarına göre her şey doğal olmalıdır. Siteler üst sıralara çıkmak için backlink satın almamalıdırlar mesela. Bu black hat tır. Kısaca, arama motorlarının kurallarına uyuyorsanız white hat, uymuyorsanız black hat yapıyorsunuz.

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben seo konusunda deneyimli değilim , kendmi yetiştiriyorum.Fakat black seo ile white seo arasında çok büyük fark yok rahatlıkla white seo yapan biri black seo teknigi kullanıyordur.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yapılan son algoritma değişikliğinden sonra çoğu kişide ağırlıklı white hat seo tekniklerine yönelme eğilimi gözlenmektedir.

Gaddo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google onleyebiliyor olsa onlerdi.Blackhat her zaman olacaktir,ote yandan black hat cogu zaman yasal ya da etik olmayan degil cogu zaman zekice daha az zaman ve enerji harcayarak daha iyi sonuclar elde etme cabalaridir aslinda.Ornegin link alabilmek icin hic alakasi olmayan forumlarda tek tek profil yaratan bir kullanici olmaktansa bu islemi otomatik olarak yapan bir software kullanip (veya servis satin alip) binlerce link almak daha akillicadir,sonucta her ikiside etik degildir ama blackhat olan zekicedir.

Sen neden blackhat ile ilgili endiselisin,onu soylersen belki yardimci olabiliriz.

Arkadaşlar selam.. :kahve:

bu black hat seo denilen illet arama motorları tarafından önlenebilir mi? black hat seo uygulayan (ki benim bu işten anladığım heklink) siteye , arama motorları banlayabilir mi? veya sandbox yiyebilir mi? eğer bu tip cezalar uygulanmaya başlansa, bu sefer birisi çıkıp iyinet'e (örnek) heklink kasar. ve sonucunda iyinet'te rakipleri tarafından sandbox'a düşürülebilir..

bu işin mantıklı bir çözümü olamaz mı? google, bing vs. bu işlerden habersiz mi,bilmiyorlar mı? çözüm üretemezler mi? veya black hat seo'da uygulanan yöntemleri, dikkate almayacak bir algoritma yapılamaz mı??

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5