İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

blog.iyinet.com

X

Xman

Misafir
İyinet eski günlerine dönme sinyalleri veriyor bugünlerde, forumda canlılık ve ticaret artıyor, ancak kategoriler o kadar fazlaki birbiri ardına açılan onlarca konu arasında bazı faydalı bilgilere ulaşmak zor olabiliyor.

Benim önerim blog.iyinet.com şeklinde bir wordpress kurulması ve forumda eif, angelo vb.. paylaşımcı ve bilgili arkadaşlardan bir ekip kurularak bu blogda webmaster içerikleri yayınlanmasıdır.

Proje detaylandırılabilir, ama sadece webmasterlar için kaynak makalelerin yayınlanacağı bir iyinet blogu hem foruma hemde iyinet üyelerine çok şeyler katacaktır.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu ne kadar müthiş bir fikir. :alkış:

Zevkle katılırım ben şahsen. Çok güzel bir kaynak oluşturabiliriz hep beraber. :alkış:

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Webrazzi tarzı bi' blogtan bahsediyorsun sanırım. Vakti geldi mi? Ne çabuk ilerleme katediyoruz ve gelişiyoruz. :)

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Katılıyorum hocam bende.Çok fazla konu açılıyor.Ve konuların biçoğu hatalı,içeriği noksan.Güzel bir rehber olursa benim gibi yeni başlayanlar için çok faydalı olacaktır..Hatta açılacak olan konularla ilgili anketler yapılabilir.En fazla ihtiyaç duyulandan en az ihtiyaç duyulana doğru konular açılabilir.Ama tabiiki bu bizim görüşümüz.Bu işe öncülük edecek olan ustalarımızın zaman sorunu olabilir.Ama bu fikri destekliyorum.

X

Xman

Misafir
Forumda bu kadar çok, konusunda bilgili arkadaşımız varken bu potansiyel değerlendirilmeli bence, yönetime duyurulur. Altyapı sizden kaynak bizden...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Bir üye olarak sonuna kadar katılıyorum bu fikre :) +rep üstadım güzel projeniz için, saygılar.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Her konuda bir muhalefet iyi olur görüşünü benimseyerekten bu olaya mualif biri olarak yaklaşmak istiyorum.

Bundan önce iyinet in ana sayfa ve toplist vardı, ana sayfada toplist olmasına rağmen her zaman forumun gölgesi altında kalmıştı. Çünkü forum çok hareketliydi ve aşırı derecede bilgili insanlardan oluşuyordu makaleler çoktu ve açık konuşmak gerekirse şuan ki gibi bilgi düzeyi alt seviyede değildi.

Kimse şu son kurduğum cümleyi yanlış yorumlamasın lütfen. Ama ne yazık ki bu gerçek.

2006 2007 2008 yılları iyinet forumlarının en popüler olduğu dönemlerdi bilgi, paylaşım, forumun içindeki özverili yöneticiler ve üyeler hep birbirini tamamlıyordu. İyinet için webmaster cafesi denilirken r10 forumları için webmaster kıraathanesi yakıştırması yapılıyordu.

Şuan ne yazık ki tepetaklak olmuş durumda. İyinet forumdur ve forum olarak kalması taraftarıyım. Ama yeni bir domain yeni bir site yeni yazarlar ile birlikte farklı bir site internet alemine kazandırılabilir.

Sürekli iyinet adının kullanılması, lanse edilmesi iyinet e kötümser gözle bakan genç webmaster arkadaşların tepkisini her daim çekecektir.

Ne yazık ki insanımız oldukça önyargılıdır, buradaki ortamı görmeden bilmeden en ufak yanlışta başka platformlarda iyinet adı sürekli karalanmaktadır.

Bunun önüne geçebilmek için iyinet ten bağımsız olarak bir proje yürütülebilir, fakat iyinet üzerinde bir blog açılması taraftarı değilim. Açılan blog forumu öldürmekten başka birşey yapmayacaktır.

X

Xman

Misafir
forum blogu, blogda forumu destekleyecektir bence. Blog sayesinde iyinet Tr de 1 numara olabilir alanında.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Kesinlikle güzel bi öneri.. :harika:
Belki abartmış olacağım ama bence "İyinet Ar-Ge" ekibi de olmalı, böylece gerçekten farklı, özgün ve kaliteli bi kaynak olur İyinet..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Çünkü forum çok hareketliydi ve aşırı derecede bilgili insanlardan oluşuyordu makaleler çoktu ve açık konuşmak gerekirse şuan ki gibi bilgi düzeyi alt seviyede değildi.

Bu durumun değişmesini en çok isteyenlerdenim. Bence iyiye doğru gidiyoruz şuanda SargeT. Sen geri geldin ve yararlı paylaşımlar yaptın. Daha fazla bilgili kişinin katılması ile bu anlamda beklediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Su ana kadar bu sekilde acilmis her konuya zaman dedim, zamanla daha iyi olacagiz. Oluyoruz, yine olacagiz. Eski uyelerin cogu kalitenin dondugunu anlayip donmeye basladilar, bazilari da iyineti eski günlerinde görmek istediği icin döndü.. Sadece zamana ihtiyacımız var.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bence süper bir fikir, 10 kişilik ekip oluşturulsa, biri CSS, diğeri PHP, diğeri ASP, diğeri Photoshop öğretse zaten Google'da index show yapıyor iyinet mükemmel olur. 10 kişilik ekip dediğiniz zaten çok basit birşey, bir konu açılsın altına 200 kişi yazar gönüllü.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bu durumun değişmesini en çok isteyenlerdenim. Bence iyiye doğru gidiyoruz şuanda SargeT. Sen geri geldin ve yararlı paylaşımlar yaptın. Daha fazla bilgili kişinin katılması ile bu anlamda beklediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.

Üzgünüm ama bu konuda sizin kadar olumlu düşünemeyeceğim. İyinet' in oldukça fazla sıkıntısı var. Ne yazık üzülerek söylüyorum ki iyinet eski üyelerinden ziyade eski ağırlığını kaybetmiş gibi görünüyor.

• Like
Reactions: Eif

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Güzel fikir bence. iyinet veya başka domainde olması farketmez. blogdaki konulardan foruma geçiş sağlanabilir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bence forumdan kopartılmasın üyeler.
Blogger yetkisini almış üyelerin özel bir profil sayfası olsun ve bu profil sayfası blog tarzında olsun.
Her üyenin profil sayfası ayrı bir blog ve makaleler dizini olmuş olur böylece.

X

Xman

Misafir
Bence forumdan kopartılmasın üyeler.
Blogger yetkisini almış üyelerin özel bir profil sayfası olsun ve bu profil sayfası blog tarzında olsun.
Her üyenin profil sayfası ayrı bir blog ve makaleler dizini olmuş olur böylece.

Tüm blog yazılarının bir arada olması iyi olur, blog forumdan koparmaz foruma bağlar bence :), forumda son blog yazılarından başlıklar gösterilir vs. vs...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Tüm blog yazılarının bir arada olması iyi olur, blog forumdan koparmaz foruma bağlar bence :), forumda son blog yazılarından başlıklar gösterilir vs. vs...

İşin psikolojik kısmından bahsetmiyorum.
blog.iyinet.com diye bir subdomain olacaksa mecburen forumdan kopartılırsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5