İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

blog scripti arıyorum

D

Dot Net

Misafir
arkadaşlar kendı domaınıme blog sitesi kurmak istiyorum. nerden bulcam böle bi script?

yanı mesela 3 4 tane kategorı olacak. herkes istedigi kategorıye ıstedegı yazıyı-yorumu yazacak.
yardım edebilecek var mı?

D

Dot Net

Misafir
bunu ındırdım ve hosta attım.

karşıma :

There doesn't seem to be a wp-config.php file. I need this before we can get started. Need more help? We got it. You can create a wp-config.php file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.

geldi. bundan sonra bi form dolduruluyor. bu dosyayı yaratmak için. Database Host istedi benden. buraya na yazsam olmadı ya..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucu özelliklerini yazmadığın için ilk aklıma geleni yazdım. Bu script MySQL ve PHP desteği ister. Görünüşe göre php desteği var. MySQL tablosu oluşturmalısın bir tane. Örnek bir config.php dosyası script içinde vardır. İlgili yerleri değiştirip server a upload etmelisin.

D

Dot Net

Misafir
SargeT' Alıntı:
hosta atmadan önce wp-config içerisinde gerekli değişiklikleri yapmalısın.. databese user pass girdikten sonra üç saniyede kuruluyor... bilgileri doldurduysan bir daha gözden geçir.. Daha dün 4 tane kurdum hiç bir sorun yaşamadan..

http://wordpress-tr.com/dosyalar/paketler/son-surum.zip

burdan son sürümü türkçe olarak çekebilirsin...

bu verdiğin türkçe çok işime yarıcak abı bende kaç saattir türkçe ile ugrasıyom.
saolun hepiniz. bakalım nasıl olcak.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende çok yakın zamanda kurdum :)
Dosyaları upload et ve dosya izinlerini chmod777 yap yoksa sorun çıkıyor (Bende çıkmıştı)
sonra blog klasörüne bağlan sana yazı gelecektir ve databse vs. orada tıklayacağın bir yer var tıkla ve database kurmaa başlıyorsun 2dakika da bilgilerini dolduracaksın ve kurulum bitecek bu kadar.

D

Dot Net

Misafir
arkadaşlar kurdum düzenlemeyı de yapıyorum yavas yavas ama bir sorunum var. en basta host bölümüne localhost yazdım ( % 90 bu yazılıyormuş, ve bande ne yazacağımı bilmediğim için bunu yazdım :)) daha sonra da tabı resım yuklerken falan hata verıyor. bunu nasıl duzeltebıleceğimi bilen bir arkadas var mı?
verdiği hata su :

D:\websiteleri\amerikabirlesikdevletleri.net\httpdocs/wp-content/uploads/2006/08 dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

ne yapmalıyım sızce?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
resimlerin yükleneceğin uploads dizini chmode ayarları 0777 yazılabilir olmalıdır...

D

Dot Net

Misafir
sarget az daha açık konusurmusun :)
hangı klasöre yazma ıznı vercem yanı?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
admin panele girdiğin zaman tercihlerin alt sekmesinde çeşitli adında bir alt sekme var ona tıkla orda hangi klasöre yükleme yapacağını gösterir ftp den o klasörü oluştur ve izinlerini ver..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5