İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blog Yazarlarının Yapmaması Gerekenler

FUNDA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bütün blog yazarları iyi bir yere gelmeden önce birçok acemilik yaparlar. Bende ilk başladığım zamanlarda çok acemilik yaptım. Şimdi sizlere benim buralara kadar gelmeden önce yaptığım ve sizin yapmamanız gereken hatalardan bahsedicem.

İlk önce para hırsı ile bu işe başlamayın. Çünkü para hırsı sizin asıl hedefinizin sapmasına neden olur. Para hırsıyla sizinle hiç alakası olmayan konulara girer, gereksiz reklam alır, böylece devamlı bir okuyucu kitlesi oluşturamazsınız. Bu da size eksi puan demektir. Siz bloğunuzla ilgilenirseniz zaten siz para kazanmaya başlayacaksınız. Onun için acele etmeyin.

Daha bloğunuzu kurmadan ne hakkında blog yazacağınızı, ne gibi konulara değineceğinizi belirleyin. Bu çok önemli bir aşamadır. Kararsızlıkla başladığınız blog hayatınız çok kısa sürede sona erer.

Bloğunuzu oluşturdunuz. İlk yazınızı yazdınız. Ya sonra.. Şimdi bloğunuzu tanıtma çalışmalarına başlamalısınız. Forumlara konu açmalı, diğer yazılmış konulara yorum bırakmalı; imza olarakta bloğunuzun adresini yazmalısınız. İmleme çalışması yapmalı, sosyal imleme sitelerine her yazdığınız yazıyı eklemeli, ping atmalısınız.

Devamını aşağıdaki adresten okuyabilirsiniz.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
ilk konuyu açtıktan sonra ping atmak çok yararlı olmasa gerek. sabretmek lazım

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de uygulayan arkadaşlar az olsada link vermek bloggerlığın olmazsa olmazlarındandır. heleki verdiğiniz linkler diğer bloglarda trackback olarak size backlink olarak geri dönerse tadından yenmez..

Biraz karmaşık oldu kusura bakmayın :)

ahtingir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaliteli ve sürekli güncellenen bloglar her zaman iyi yerlerden link almaktadır
eğer siteniz populer bir site ise zaten anasayfanızdan yonlendirme yaptıgınız da google gibi arama motorlarının hepsi farkedecektir

webbuzzy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaliteli ve sürekli güncellenen bloglar her zaman iyi yerlerden link almaktadır
eğer siteniz populer bir site ise zaten anasayfanızdan yonlendirme yaptıgınız da google gibi arama motorlarının hepsi farkedecektir

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca özgün içerikli yazılar arama motorları tarafından anında indexleniyor. Böylelikle blogların prestiji de artmış oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5