İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogger bloglarda adsense reklamları görünmüyor

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Az önce internete girince farkettim. Blogger alt yapısını kullanan hiçbir blogda adsense reklamları görünmüyor. Sadece genel hizmet reklamları görünüyor.

GÜNCELLEME:
Çözümü buldum. Reklam kodlarındaki google_ad_host pub kodunu 1556223355139109 koduyla değiştirince düzeliyor.

Burada tüm ayrıntılarınıda anlattım. Yapamayanlar bakabilirler: http://www.gokhanblog.com/2009/01/bloggerde-adsense-grnmeme-sorununa-zm.html

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
google a kimse reklam vermiyor heralde :D sen milleti böyle beleşe alıştır kupon dağıta dağıta sonrada bekle gelip parayla reklam versinler.

hergunkampanya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Ben önce hesabımı kapattılar zannettim
foruma baktım aynı kodlar orda çalışıyor ama blogda çalışmıyor.
inşallah erken düzelir.
para kaybediyoruz :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
acaba google tık oranlardaki düşme için bir önlem olarak almış olabilir mi ?
Yabancı içerikli bloglarda da aynı sorun var mı ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
O zaman kısa bir süre içinde düzelme gözükmez ise böyle bir yorum getirebilir miyiz acaba

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senaryo 1;
Google 10 tika 0,02 ler gibi sacma sapan kazanclara yani yayincilarin haklarini koruma amacli tik sinirlandirmasi yapiyor. Ve bizim reklam verenlerde pahali diye reklamlarini cektiler. Bundan dolayi sitelerde su anda reklam yok.

Boyle bir senaryo varsa bize artisi ne olur?
Eger bu tarz bir durum varsa bu yayincilar icin guzel bir gelisme saglayabilir. Belirli bir sure para kaybi yasansa da reklam verenler reklamlarini bir sekilde google da vermeye devam edecekler. Ve kaliteli reklam verenler ortaya cikacak. Bu sayede de yayincilarin tik basi reklam gelirleri artacak.

Senaryo 2;
Bircok kurum tarafindan dagitilan google adwords kuponlari bittiginden dolayi ortada reklam veren felan kalmadi. Reklam verenler kalmadigindan dolayi ve en onemlisi bu aralarda da yine beles google adwords dagitimi yapilacagindan reklam verecek kisiler o kuponlari elde etmeden reklam vermiyorlar.

Boyle bir senaryo varsa bize artisi ne olur?
Eger durum boyleyse bize artisi olmaz. Tam tersine kazanclar dusuk ve hatta belkide bir onceki kazanclarimizi arayacagimiz sekilde devam eder. Yani olan yine yayinciya olur. Karli taraf ise reklam veren olur. (Fakat ben bu sekilde olduguna inanmiyorum)

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bendeki blogspot sitelerde de gözükmüyor reklamlar. fakat bazı bağlantı birimi reklamlarında sorun yok onlar çalışıyor...

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google sorunu duzeltti. Reklam kodlarinizda herhangi bir oynama yapmaniza gerek yok. Artik reklamlar cikiyor!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5