İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Bloglar için adsense yerleşimi

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
Aşağıdaki örneklerde, Ana Sayfanızın düzenine ve yapısına bağlı olarak kullanabileceğiniz en iyi iki uygulama türü bulunmaktadır.

adsense_187080_blog_homepage1_TR.jpg

Daha yüksek marka değeri ve tıklama oranları (TO) elde edebilmek için, ekranın üst kısmına yerleşim hedeflemesinde kullanılacak 728×90 büyük şerit bir resim reklam yerleştirin.
Gezinme çubuğunun altına 160×600 geniş dikey reklam birimi yerleştirin. Bunları, metin ve resim reklam görüntüleyecek şekilde ayarlayın.
Sayfanızın uzunluğuna bağlı olarak, sayfanızın ortasına veya sonuna 728×90 büyük şerit reklam birimi yerleştirmenizi öneririz.
Yan gezinme çubuğunun altına ek bir 160×600 geniş dikey ekleyin.

adsense_187080_blog_homepage2_TR.jpg

Yüksek bir marka değeri ve tıklama oranı (TO) elde edebilmek için, ekranın üst kısmına yerleşim hedeflemesinde kullanılacak 728×90 büyük şerit bir resim reklam yerleştirin.
Kullanıcıların dikkatini çekebilmek için, sağ gezinme çubuğuna iki tane 300×250 orta boy dikdörtgen reklam birimi yerleştirin. Bunları, metin ve resim reklam görüntüleyecek şekilde ayarlayın.
Sayfanızın uzunluğuna bağlı olarak, ilk gönderinin hemen üstüne 728×90 büyük şerit reklam birimi.

adsense_187370_blog_articlepage1_TR.jpg

Makalenize 336×280 büyük dikdörtgen reklam birimi (metin veya resim) katıştırın. Bu reklam birimini sağ üst kısma yerleştirin.
Makale ile yorumlar arasına ikinci bir 336×280 büyük dikdörtgen reklam birimi yerleştirin.
Sol gezinme çubuğunun altına 160×600 geniş dikey reklam birimi ekleyin. Bunu, metin ve resim reklamlar görüntülenecek şekilde ayarlayın.

adsense_187370_blog_articlepage2_TR.jpg

İki tane 336×280 büyük dikdörtgen reklam birimi yerleştirin (metin ve resim). Bunlardan birini içeriğin sağ üst kısmına, metnin içinde olacak şekilde, diğerini ise makalenin altına ekleyin.
Sağ gezinme çubuğunun altına 300×250 orta boy dikdörtgen reklam birimi ekleyin. Bunları, metin ve resim reklam görüntülenecek şekilde ayarlayın.

iyek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim bloğumun hangisine giriyor acaba daha acemiyimde

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
belki de hiçbirine girmiyor, resimleri baz alarak reklam yerleşimini böyle yaparsan gooogle adsense den daha fazla kazanabilirsin

G0KHAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İnsanlar artık reklamlardan yıldığı için tıklamıyorlar. Nereye koyarsak koyalım benim düşüncem bu. :(

xakbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık eskisi gibi değil ne yazıkki. İnsanlar bıkıyor artık.

mehmeteminsoylu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler hocam ilk onayı aldım kodları yerleştirdim şimdi beklemedeyim inş. kabul ederler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5