İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BlogSpot hesabımıza Curl ile login olmak

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Blogspot daki hesabımıza curl ile login olup dışardan post etmemiz mümkünmüdür.
evet ise mantığını açıklayabilirmisiniz

DeepNot: yönetici arkadaşlarımdan ricam olsa başlığı "Curl" şeklinde düzeltebilirlermi mümkünse

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
herşeyi o kadar doğru yapıyoruz ki... sizi tebrik ederim.
hem konunun anlamını dağıttığınız hemde bir hata mı bulduğunuz için.

peki konu ile alakalı düşüncelerini de varmı paylaşabileceginiz bizlerle ?

Bilerek yanlış yazma sebebin nedir? Çok kolay doğrusunu yapmak varken niye kendini zorlayıp yanlışını yapıyosun?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
BlogSpot un adını duydum ama ne olduğunu merak edip hayatım boyunca hiç bakmadım (biliyom çoğu kişi yuh diyo:))

post edeceğin değişkenleri yazarsan bişiler yapmaya çalışalım (login sayfasının linkinide iletirsen sevinirim)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilerek yanlış yazma sebebin nedir? Çok kolay doğrusunu yapmak varken niye kendini zorlayıp yanlışını yapıyosun?

birisi sana zorlandığımı mı(burdaki mı ayrı yazılıyor) söyledi ki ( ki de ayrı yazılıyor) ? bu tarz bir yaklaşımda bulunuyorsun.(cümle sonu ve nokta)
İstersen imzanda bulunan yazıyı kontrol ederek başlayabilirsin yazılarının devamına (devrik cümle).

@sonsuzhost
www.blogger.com dan bir üyelik açarak başladım henüz yeni birşey oluşturabilmiş değilim , fakat neden her dakika elle yazayım nasılsa elimde yüklü bir veri var ve onu çok rahat php ile post edebilirim düşüncesini taşımaktayım

Saygılarımla

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilerek yanlış yazma sebebin nedir?(nokta eksik) Çok kolay (virgül eksik) doğrusunu yapmak varken niye kendini zorlayıp yanlışını yapıyosun? (kötü bir devrik cümle , cümle bütünlüğü eksik)

Doğrusunu yapmak daha kolay iken neden kendini zorlayıp yanlışını yapıyorsun.

Bkz. tükçe yazım kuralları (Bkz. kısaltma olup "Bakınız" olarak kullanılmaktadır)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Gökhan istersen sana ben bi domain alayım, ne dersin?
Böylece stress yapmazsın ve insanları forumdan soğutucu cümleler kurmazsın.
CMYLMZ abi, açtığın konuya bende alâkasız bir şey yazdım. Ama tutamadım kendimi, kusura bakma..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Üye olup biraz inceledim ilk bakışta yapılabilir gibi görünüyor ama zaman ayırmak lazım script yazmak için

Bilgin vardır mutlaka ama ben sana yinede kabaca başlangıç noktanı ileteyim:

PHP:
$curl = curl_init(); 
   curl_setopt ($curl, CURLOPT_URL, "http://www.post edilecek adres.com"); // verilerin post edileceği adres
   curl_setopt($curl, CURLOPT_POST, 1); // Curl ile değişken post edeceğimizi belirtiyoruz
   curl_setopt($curl, CURLOPT_POSTFIELDS, "değişken adı=değişken değeri"); // değişkeni ve değişkenin taşıdığı değeri post ediyoruz 
   curl_setopt($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1); 
   $result = curl_exec ($curl); 
   curl_close ($curl);

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşa katılıyorum, bu apayrı bir betik yazmak gerektirir ve basit olmayacaktır. Kaldı ki; blogspot'un meta bilgileri tam ve doğru olmaksızın login kabul edeceğini de sanmıyorum, ya da yanılıyorum :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
cURL ile her türlü şeyi yapabilirsiniz. Siteler çeşitli kontroller kullanıyorlar, Referer-User Agent-IP vb. Bazen anlamsız hatalar alırsınız, ama deneyerek bi şekilde aşılır bunlar. En can sıkıcı durumlar Ajax durumları, çünkü javascript dosyaları cehennemin köküne include ediliyor, oradan açıp hangi scripte ne postalamış bakmak gerekiyor.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cURL ile her türlü şeyi yapabilirsiniz. Siteler çeşitli kontroller kullanıyorlar, Referer-User Agent-IP vb. Bazen anlamsız hatalar alırsınız, ama deneyerek bi şekilde aşılır bunlar. En can sıkıcı durumlar Ajax durumları, çünkü javascript dosyaları cehennemin köküne include ediliyor, oradan açıp hangi scripte ne postalamış bakmak gerekiyor.

:) çok çeken uğraşmış olan nasıl belli ediyo kendini :) Arkadaşlar kontrolü ele geçirdiğiniz sürece Curl gerçekten bir şaheser. Sadece Angelo nun dediği gibi her şeyi çok iyi inceleyip gözden kaçırmamak lazım çünki atlayacağınız en ufak bir post adresi yada eksik veri post etmek doğal olarak çalışmamasına sebep olacaktır.

Bu arada tecrübelerimden bi not daha düşeyim:
Curl kullandığınız sayfalarda Php taglerini kapatıp html javascript vb.. kodlar kullanmayın bunları kullanmanız gerekiyorsa echo komutu ile kullanın

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeniden merhabalar,
bir yerde rss2blog adında bir yazılım buldum (php ile yazılmış)
orda google api kullanılarak blogger'a giriş yapmışlar bu tür denemelerimi yapmaya devam ediyorum. Curl ile login olsanız bile içeri post atarken feci derecede zorluyor.(uff dedirtiyor ciddi ciddi) post atmayı başarabilirsem burdan mutlaka paylaşırım

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar çözüm bulursanız burada paylaşın bir çok kişinin işine yarar

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
[konudışı]

gokhans19 senin sorunun ne arkadaşım, hangi başlığı açsam illa birşey bulup insanlara karşı duruyorsun. Tamam doğru bildiğini söyle ama bana çok yalnış geliyor izlediğin yol. Sanki forumda sürekli yalnış arıyormuşsun gibi birşey sezdim. Çok yalnış.

[/konudışı]

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
curl ile login olduktan sonra başka bir linke geçmek gerekiyor . o linke geçerken de referrer istiyor.
ufff yani hafif kazınacağız gibi görünmekte

Hobichat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tamam cem hocam cURL ile her oturum açtıgında referer veya header gönderebilirsiniz. öncelikle firefox headers eklentisini indirin. Blog a giriş yaparken neler gelior neler gidior görüyorsun.
ÖRNEK
PHP:
$curl = curl_init();
$header[0] = "Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,";
$header[0] .= "text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5";
$header[] = "Cache-Control: max-age=0";
$header[] = "Connection: keep-alive";
$header[] = "Keep-Alive: 300";
$header[] = "Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7";
$header[] = "Accept-Language: en-us,en;q=0.5";
$header[] = "Pragma: ";
curl_setopt($curl, CURLOPT_URL,"$url");
curl_setopt($curl, CURLOPT_COOKIEFILE,"kuki.txt");
curl_setopt($curl, CURLOPT_COOKIEJAR,"kuki.txt");
curl_setopt($curl, CURLOPT_HEADER,0);
curl_setopt($curl, CURLOPT_FOLLOWLOCATION,1);
curl_setopt($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER,1);
curl_setopt($curl, CURLOPT_USERAGENT, 'Googlebot/2.1 (+http://www.google.com/bot.html)');
curl_setopt($curl, CURLOPT_HTTPHEADER, $header);
curl_setopt($curl, CURLOPT_REFERER, 'http://www.google.com');
curl_setopt($curl, CURLOPT_AUTOREFERER, true);
$veri=curl_exec($curl);

$desen = "#<a href=\"no\=([0-9]+)\" target=\"_blank\">(.*?)</a>#si";
preg_match_all($desen,$veri,$yaz);
$yaz = $yaz[1];
//Burda tekrar curl la oturum başlattin. isteseydim header referer gönderebilirdim
curl_setopt($curl,CURLOPT_URL,"$url");
$veri = curl_exec($curl);

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5