İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Blogspot'ta nofollow etiketini follow yapmak

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bugün merak ettim acaba blogspot linkleri nofollow mu yoksa follow mu diye (çoğu web master biliyordur tabii, ama ben bilmiyordum) , araştırmalarım sonucunda nofollow olduğunu öğrendim. Peki acaba bu nofollow lar nasıl follow hale getirilebilir diye biraz daha araştırma yaptım ve ingilizce bazı sitelerde verilen reçeteyi yazayım dedim.

Önce Yerleşim'den HTML'yi düzenle ye giriyoruz, Widget Şablonlarını Genişlet yazısının yanındaki kutucuğu işaretliyoruz,

Daha sonra kodların içindeki;
Kod:
<a expr:href='data:comment.authorUrl'  rel='nofollow'><data:comment.author/></a>

Satırını bulup rel='nofollow' u rel='follow' yapıyoruz.

Belki ihtiyacı olan vardır diye düşündüm. Ben denemedim (zira blogspot sitem yok:( Zaten ben bir webmaster de değilim.

Radamel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nofollow ile follow arasındaki farkı biri açıklayabilir mi bana?

asdasd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nofollow etiketinin oldugu yerdeki linkleri google yada baska bi sistem botu takip etmez yani bi blog siten var ve bu no follow. bu siteden backlink veremezsin cunki google o linki gormezden gelir.

ama yukaridaki anlatildigi sekilde no followu follow yaparsan iste ozaman isler degisir ve tam zitti olur. google linkleri takip etmeye baslar :)

kendimce nofollow ve followu anlatmaya calistim umarim yardimci olmustur :)

Radamel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkür ederim.
Tabiki faydalı oldun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5