İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

blogum heklenmeye çalışılıyor; ne yapmalıyım?

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lfi açığı kontrol ederek servere girip shell upload etmek isteyen biri var. gördüğüm kadarıyla şu an üçüncü kez deniyor. buna karşı nasıl bir önlem alabilirim? başarıya ulaşıp ulaşmadığını nereden kontrol edebilirim? şayet başarıya ulaştıysa bu durumu nasıl telafi edebilirim? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. bu arada blogum wp üzerine kurulu.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farklı ip'lerden yapılıyor. şu ana kadar altı kez denediler üçü rus, üçü de pakistan ip'si. blog hala elimde olduğu için sanırım başarılı olamadılar.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,
ara ara saldırmaya devam ediyorlar. şimdi de url'lere /?sort={${passthru(chr(105).ch
r(100))}}{${exit()}} ifadesini eklemeye başladılar. yani www.siteadı//?sort={${passthru(chr(105).chr(100))}}{${exit()}} biçiminde. bunun anlamı nedir? bir de blogumdaki arama sayfalarından link almaya çalışılıyor. şöyle ki; "www.benimsiteadım/www.onunsiteadı/" bu durumu engelleyip bu sunucuda böyle bir url yok ifadesini nasıl geçerli kılabilirim? yardım edersiniz sevinirim. teşekkürler.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rusya ve pakistan ip bloklarını banlayabilirsin

öneriniz için teşekkür ederim. ancak ip bloklama ile başa çıkabileceğimi sanmıyorum. çünkü müteaddit defalar farklı ülkelerin ip'leri ile deneniyor. yasaklamaya kalksam dünyanın yarısını neredeyse yasaklamam gerekecek.

bir de site haritası sayfasında Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/xxxx/public_html/wp-includes/query.php on line 2746
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/xxxxxx/public_html/wp-includes/query.php:2746) in /home/xxxx/public_html/wp-content/plugins/google-sitemap-generator/sitemap-core.php on line 1505 hatası alıyorum.
query.php'nin 2746. satırı şu şekilde:foreach ( $this->posts as $i => $post ) { buradaki hata nedir? nasıl düzeltilir?

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pm attımdönerseniz yardımcı olabilirim :)

teşekkür ederim. sorunumu hallettim. elle bir site haritası oluşturdum ve query isimli dosyayı ftp'den yeniden yükledim. şu anda site haritam faal duruma geldi. ataklar konusunda da yapacak bir şey yok sanırım. ta ki onlar başarılı olana kadar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5